Tiskové zprávy

Soutěž Zlatý oříšek Středočeského kraje 2017. Objevujeme talenty.

7. 7. 2017

Kdo si letos odnese originální keramickou sošku, finanční odměnu a postoupí do celonárodního kola přenášeného Českou televizí? Bude to výborný sportovec, hudebník, tanečník, výtvarník či někdo z netradičního oboru? Možná to bude právě vaše dítě či svěřenec. Přijímáme přihlášky talentů od 6 do 14 let.

pokračování


Rodí se plán nového zeleného náměstí v centru města

3. 7. 2017

Městu Říčany se podařilo odkoupit od společnosti RIM ENGINEERING s.r.o. strategicky položený pozemek v centru města. Původně zde developerská společnost chtěla vybudovat bytové domy projektu rezidence Viola, nicméně poloha pozemku naproti nádraží a nedaleko centra byla vyhodnocena jako nejvýhodnější pro vybudování zeleného veřejného prostranství. Jeho součástí by mělo být menší náměstí včetně prostoru pro drobné obchody a služby a také místa pro krátkodobé parkování typu K+R, autobusovou zastávku a v neposlední řadě také objekt pro parkování u nádraží, který však bude schován v zeleni.

pokračování


Izolační zeleň a aleje v Říčanech s využitím dotací

26. 6. 2017

Zmírnění dopadu hluku a prachu z komunikací, dotvoření krajinných prvků a zabránění větrným a vodním erozím je hlavním smyslem výsadby izolační zeleně, alejí a remízků. K jejich realizaci využíváme dotační programy.

pokračování


Posilovnu v Říčanském lese uhradila dotace

7. 6. 2017

Dohoda o poskytnutí dotace z Programu rozvoje venkova na projekt - Lesní posilovna na Tehovské cestě, byla starostou Vladimírem Kořenem (Klidné město) podepsána v polovině dubna. Jedná se o poskytnutí 100% krytí finančních prostředků na tuto akci v celkové výši 324 153 Kč.

pokračování


ROZHODNUTO: Na Říčansku začne platit zákaz tranzitu kamionů na silnicích druhé a třetí třídy.

11. 5. 2017

Říčany získaly pravomocné rozhodnutí na zákaz tranzitu kamionů. Jde například o dálniční přivaděč z Říčan a okolí na dálnici D1, tedy silnici II/101. Řidiči, kteří nemají v místě nakládku nebo vykládku, nebudou smět oblastí projíždět a hrozí jim výrazná pokuta. Průjezd kamionů budou monitorovat a vyhodnocovat i kamery úsekového měření. Vzhledem k nedostavěnému Pražskému okruhu si právě přes Říčany zkracují cestu kamiony z celé Evropy.

pokračování


Historická budova říčanského nádraží patří městu!

4. 5. 2017

Po přibližně tříletém jednání s Českými drahami patří tato historicky významná stavba městu. Za budovu byla zaplacena částka 7,1 mil. korun. Říčaňáci v minulém roce koupi jednoznačně podpořili prostřednictvím elektronického hlasování Řídím Říčany. Zde také hlasovali o jejím dalším využití.

pokračování


Říčany bezpečnější! Statistika prokazuje, že v roce 2016 výrazně ubylo trestných činů.

24. 4. 2017

Zvýšená činnost Městské police i působení obvodního oddělení Policie ČR v Říčanech přispívá k bezpečnějšímu městu. Dokládají to údaje o činnosti policie předložené vedení města. Díky posílení počtu strážníků MP a obecně zvýšené aktivitě policistů v ulicích města se naopak zvýšil počet přestupků projednaných v blokovém řízení. Lidé platili pokuty především za nedovolené zastavení či stání nebo porušení vyhlášek města.

pokračování


Amfora v Říčanech

24. 4. 2017

V neděli 30. 4. 2017 nastoupí tým Amfora v Říčanech u Prahy, jako reprezentant ČR, proti celku bývalých reprezentantů San Marina ASCO 35. Výkop utkání, které bude řídit rozhodčí Pavlín Jirků je v 10.30 hod.

pokračování


Hlasování Překvapte Říčany se blíží

20. 4. 2017

Hlasování, ve kterém vy rozhodnete o rozdělení pětimilionové částky na investice do projektů navržených občany, se blíží. Přidělovat hlasy kladné i záporné v historicky prvním „pébéčku“ se budou od 15. 5. do 26. května 2017.

pokračování


Mizí billboardy na příjezdu do Říčan

14. 3. 2017

Příjezdová komunikace z dálničního přivaděče do Říčan byla do nedávna lemována reklamními billboardy. Tyto mnohdy graficky ne zcela povedené a nebezpečné „odvaděče pozornosti“ byly na základě rozhodnutí vedení města odstraněny. Důvodem byla nejen větší bezpečnost, ale právě i estetické hledisko.

pokračování


1-10/386  starší »  »»

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál