Aktuality

Cyklostezka z Mnichovic do Kolovrat má územní rozhodnutí

Říčanská část cyklostezky „Do Prahy na kole“ z Mnichovic do Kolovrat má pravomocné územní rozhodnutí!

Pravěké Říčany zažijete již tuto neděli 10. září

Městské slavnosti PRAVĚKÉ ŘÍČANY společně s VELETRHEM VOLNÉHO ČASU A SPORTU. Nabitý program proběhne na Masarykově náměstí, v geoparku 1. ZŠ a na hradní zahradě. Přijďte se bavit.

V centrální části města dnes nepoteče voda od 13:00 do 18:00 hod.

Oznámení o přerušení dodávky pitné vody dne 5. 9. 2017 od 1. SčV. Seznam ulic kde voda od 13:00 do 18:00 hodin nepoteče najdete v příloze. Náhradní zásobování bude zajištěno s ohledem na technické možnosti, místní dopravní a klimatické podmínky. V průběhu prací může dojít ke zkušebnímu napuštění vodovodního řadu, a tím k dočasnému obnovení dodávky vody. Společnost 1. SčV a.s. se Vám předem omlouvá za způsobené potíže a děkuje za trpělivost. tel. 840 111 322/ 601 275 275

Říčany v mobilu jsou opět aktuálnější. Přehledné rychlé info o dění ve městě.

Už máte ve svém „chytrém“ telefonu naši mobilní aplikaci Říčany v mobilu? Pokud ne neváhejte! Již přes 1100 uživatelů si aplikaci stáhlo. K dispozici jsou verze pro Android a iOS na Google play a v Appstore. Ke stažení ZDARMA je aktualizovaná verze nabízející ještě více informací a funkcí jednoduše, rychle a přehledně. Nově v aplikaci přibyla například funkce sledování aktuálního stavu u přepážek v sekci ÚŘAD. Aktualizovaná verze též informuje o stavu nahlášených ZÁVAD. Ty lze jednoduše nafotit a poslat přes aplikaci přímo odpovědné osobě k vyřízení. Přehled o řešení jednotlivých nahlášených závad tak má i vedení radnice. Pořadatelé sportovních a kulturních akcí mohou přes web zadávat akce, které se uživatelům zobrazí na mobilu v kalendáři. Pro rychlé spojení oceníte i „živé“ kontakty a mnoho dalšího…

Rekonstrukce komunikace Nerudova a Mánesova

Rekonstrukce komunikace Nerudova, kterou provádí firma ROBSTAV stavby k.s., nabírá zpoždění. To bohužel zkomplikuje příjezd do ZŠ Nerudova. Zhotovitel se zavázal k 4. 9. zajistit přístup ke škole po dokončeném chodníku a celá ulice bude průchozí. Nedokončená zůstane pouze vozovka. K začátku školního roku by rovněž měla být otevřena opravovaná část ulice Mánesova mezi Sokolskou a Nerudovou. Příjezd na parkoviště u ZŠ Magic Hill bude do doby otevření Nerudovy ulice řešen jako v průběhu června, tj. Sokolskou ulicí, výjezd pak Mánesovou směrem na 17. listopadu.

Kolem 3 kilometrů opravených chodníků v Říčanech. Další nové se vybudovaly.

Dokončeny byly opravy přibližně 3 kilometrů chodníku po celém městě. Další nové chodníky byly vybudovány. V ulici Říčanská směrem k Pacovu vznikly nové autobusové zastávky včetně veřejného osvětlení. Dokončeny byly i opravy dalších chodníků, které jsme avizovali v prosincovém čísle kurýru.

Hledáme tazatele na provedení průzkumu.

Sháníme 12 dobrovolníků na provedení průzkumu. Jedná se o čtyřdenní akci. SPĚCHÁ! O podrobnostech vás bude informovat personální oddělení: Zdeňka Störzerová tel: 323 618 128 fax: 323 603 734, e-mail: zdenka.storzerova@ricany.cz

Nafukovací hala v Pacově v září na zkoušku ZDARMA

Nafukovací hala v Pacově již stojí. Během měsíce září ji v rámci zkušebního provozu může veřejnost využívat zdarma a to po dohodě se správcem areálu. Od října bude hala pro veřejnost za úhradu. Od listopadu budou halu využívat smluvně zajištěné sportovní celky. V případě zájmu kontaktujte správce areálu: p. Černý mobil: 727 916 445.

BEN CRISTOVAO LIVE CONCERT!

6. září od 17:00 hodin v Kulturním centru Labuť vystoupí pro říčanské školáky interpret na přání – Ben Cristovao přiveze do Říčan skvělou taneční show s maximální energii. Zazní songy Asio, Úžasná, Město, Bad girl, Poslední, Taktomábýt, Instagram, Nic není na stálo, Penny, Sweet Chilli a další. Město Říčany koncert připravilo jako dárek pro úspěšný start nového školního roku. Pro říčanské školáky a studenty je vstup ZDARMA. Doprovod dítěte do 10 let vstupné neplatí. Ostatní se můžou zúčastnit se zakoupenou vstupenkou. Předprodej vstupenek v KC Labuť za cenu 250 Kč.

Přístup do MŠ Zahrádka - rekonstrukce ulice Labská

Krátce po začátku prázdnin odstartovala rekonstrukce komunikace Labská mezi křižovatkami s ulicemi Voděradskou a Otavskou. V místě, kde se nachází mateřská škola Zahrádka, se opravuje vozovka a staví nové chodníky včetně pruhů zeleně. Předpokládané datum ukončení stavebních prací je 12. listopadu. Do té doby bude celý úsek zcela uzavřen. Přístup do MŠ Zahrádka je po chodnících z ulice Otavská a po provizorním chodníku z Orlické ulice. Parkování vozidel pro rodiče dětí je možné ve slepých částech ulic Otavská a Orlická. Prosíme, buďte při parkování ohleduplní a neblokujte vjezdy do zahrad a garáží. Děkujeme.

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál