Aktuality

Změna režimu přístupu do MŠ Zahrádka od středy 18. 10. 2017

S postupujícími stavebními pracemi na rekonstrukci Labské ulice dojde od středy 18. 10. 2017 ke změně režimu přístupu do MŠ Zahrádka. Budova MŠ bude nově dostupná po již dokončených chodnících Labskou ulicí směrem od Voděradské. Zachován zůstane rovněž provizorní přechod z Orlické ulice. Z důvodu rekonstrukce křižovatky Labská x Otavská a výstavby chodníků v úseku Otavská – Orlická bude od středy 18.10.2017 zrušen provizorní přístup do MŠ z Otavské ulice. Prosíme, respektujte toto omezení v zájmu vlastní bezpečnosti. Děkujeme za pochopení.

Česko v pohybu - historicky první celostátní průzkum dopravního chování

Ministerstvo dopravy zahájilo v minulých dnech historicky první celostátní průzkum dopravního chování s názvem Česko v pohybu. Ze všech domácností v ČR bylo náhodně vybráno až 40.000 domácností, které budou osloveny tazately agentury Focus s žádostí o účast v průzkumu. Průzkum po odborné stránce garantuje naše organizace - Centrum dopravního výzkumu, v.v.i.

Kotlíkové dotace pro občany Středočeského kraje

Příjem žádostí bude zahájen dne 4. 10. 2017 od 8,00 hod. a ukončen 29. 6. 2018 ve 14,00 hod., nebo do vyčerpání určených finančních zdrojů

Vyhlášení ředitelského volna všech ZŠ a ZUŠ v Říčanech dne 29. 9. 2017

Kolem 3 kilometrů opravených chodníků v Říčanech. Další nové se vybudovaly.

Dokončeny byly opravy přibližně 3 kilometrů chodníku po celém městě. Další nové chodníky byly vybudovány. V ulici Říčanská směrem k Pacovu vznikly nové autobusové zastávky včetně veřejného osvětlení. Dokončeny byly i opravy dalších chodníků, které jsme avizovali v prosincovém čísle kurýru.

Koloběžkové závody 30. 9 a 1. 10. 2017 Březí u Říčan

Koloběžkové závody (6. kolo Rollo ligy) se pojedou ve dnech 30. 9 a 1. 10. 2017 v Březí u Říčan. V přílohách naleznete pozvánku a dopravní opatření, která budou akci provázet. Další podrobnosti o akci na stránkách Českého svazu koloběhu http://ceskykolobeh.cz/

První kameny zmizelých v Říčanech

Dne 19. září 2017 bylo před dům číslo 7 na Masarykově náměstí v Říčanech položeno prvních pět kostek s mosazným povrchem. Takzvané „kameny zmizelých“ připomínají tragické osudy jedné z mnoha židovských rodin za druhé světové války. Kostky do chodníku položil sám autor, německý umělec Gunter Demnig. Říčany jsou jedním ze 13 českých měst, které umělec navštíví, během své cesty na Slovensko. Díky pomoci Federace židovských obcí a především Muzea Říčany se podařilo identifikovat bydliště zhruba padesáti obětí holocaustu v Říčanech. Do budoucna město plánuje další instalace, tak jak to umožní umělcova kapacita.

Svoz komunálního odpadu nově každou středu - první svoz 4. 10. BIO odpad již v pondělí 2. 10.!!

Jak již od srpna anoncujeme, dojde v říjnu ke změně termínu svozu komunálního odpadu. První svoz směsného odpadu bude uskutečněn pro celé město 4. 10. 2017. Žádáme občany, aby nádoby s komunálním odpadem, byly přistaveny nejpozději ve středu v 6:00 h. na obvyklé místo. Svoz BIO odpadu bude od října probíhat vždy v pondělí.

Cyklostezka z Mnichovic do Kolovrat má územní rozhodnutí

Říčanská část cyklostezky „Do Prahy na kole“ z Mnichovic do Kolovrat má pravomocné územní rozhodnutí!

Pravěké Říčany zažijete již tuto neděli 10. září

Městské slavnosti PRAVĚKÉ ŘÍČANY společně s VELETRHEM VOLNÉHO ČASU A SPORTU. Nabitý program proběhne na Masarykově náměstí, v geoparku 1. ZŠ a na hradní zahradě. Přijďte se bavit.

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál