Aktuality

MARVÁNEK: Cerkárie na Marvánku prokázány!

Podle sdělení Státního zdravotnického ústavu byl parazitologickým rozborem prokázán výskyt cerkárií na Marvánku. Cerkarie je larvální vývojové stádium motolic. Tito paraziti mohou člověku způsobit kožní problémy a alergické reakce. Z tohoto důvodu město Říčany nedoporučuje koupání v této přírodní nádrži, která není veřejným koupalištěm.

Práce na rekonstrukci komunikace Přátelství postupuji rychleji

Práce se díky bezkonfliktnímu průběhu prací daří zhotoviteli realizovat s několikatýdenním předstihem oproti plánovaným předpokladům. K 18. červnu tak bude ukončena rekonstrukce úseku Málkovská – Pánkova. 19. 6. začne 2. fáze třetí etapy.

Žákovské turnaje říčanských škol

V úterý 6. 6. 2017 proběhl na ragbyovém Stadionu Josefa Kohouta turnaj pro kluky i holky 6. - 9. tříd základních škol a víceletých gymnázií v olympijském sedmičkovém ragby.

Říčanské FILMaření zahájíme 15. června 2017 na Marvánku

Nasávat atmosféru filmu, která má v Říčanech dlouholetou tradici, můžete již nyní. Před budovou Staré radnice právě probíhá výstava "Říčany a film". Na co se během třídenního filmového festivalu můžete těšit?

HLASUJTE AŽ DO NEDĚLE 28. května!

Z důvodu velkého zájmu o hlasování PŘEKVAPTE ŘÍČANY jsme se rozhodli dát zájemcům o hlasovaní ještě více času a další možnost kde odhlasovat. Prodlužujeme možnost elektronického i papírového hlasování do nedělní půlnoci (28. května). Navíc umožníme hlasování i v rámci sobotního BEER FESTU na Lázeňské louce - papírově - tudíž bez registrace - jen s doložením trvalého bydliště v Říčanech.

Ohlédnutí za Říčanským filmaŘením

První oficiální ročník Říčanského filmaŘení je za námi a je určitě dobré zaznamenat průběh letošní akce, kterou jsme chtěli navázat na městské společenské kulturní události s dlouholetou tradicí.

Sportoviště v Sokolské ulici září novotou.

Slavnostní otevření proběhlo v sobotu 10. června a doprovázel ho bohatý program. T.J. Sokol Říčany a Radošovice, jehož součástí je i atletický oddíl, vybudoval moderní sportoviště jako kvalitní základnu pro výchovu mladé generace říčanských sportovců. Projekt modernizace se uskutečnil díky nasazení týmu nadšenců ze Sokola a za finančního přispění města. Realizace přišla na více než 5,5 milionů korun z velké části krytých dotací MŠMT

Lodičky, šachová sada, koloběžky

Pronájem lodiček na Mlýnském rybníku na sezónu 2017 je zahájen, vesla jsou k zapůjčení v Informačním centru na Masarykově náměstí. Od června do konce září bude otevřeno v sobotu a v neděli od 9.00 do 17.00 hod. V případě trvalého deště po celý den bude infocentrum zavřené.

V historicky prvním „pébéčku“ si Říčanští vybrali investice do parkoviště pro kola, volnočasového parku pro náctileté a do chodníků. Hlasování se zúčastnilo rekordních 1022 občanů.

Říčanská radnice dala občanům prostor pro nápady a nechala je rozhodnout, kam bude směřovat investice celkem pěti milionů korun. Proces, nazývaný „pébéčko“ (z anglického participatory budgeting) prostřednictvím kterého se místní zapojují do utváření veřejného prostoru, začal před rokem. Říčanští hlasovali elektronicky i papírově a vybírali z devatenácti projektů rozdělených do dvou kategorií.

Opravy silnice z Říčan do Uhříněvsi postupují rychleji, chystá se třetí etapa

Ve čtvrtek 25. května 2017 začne 1. fáze 3. etapy rekonstrukce páteřní komunikace v Říčanech, ulice Přátelství. Práce na druhé etapě postupují rychleji, než se předpokládalo, proto je možné zahájit dílčí práce na 3. etapě. Počáteční fáze 3. etapy budou probíhat do poloviny června a skončí tak shodně s termínem dokončení 2. etapy. Postup prací si vyžádá rovněž změnu v režimu dopravy v místě.

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál