6. ročník 2022

Jak ZJISTIT, ŽE JE POZEMEK V majetku města?

Na GEOPORTÁLU ZDE ve výběru map zaškrtněte políčko Majetek města - zvýrazní se oranžově

 

 

Pravidla 6. ročníku  

Říčanští si přejí další investice do zastřešení zastávek a stavbu chodníku v Dukelské ulici

20. 6. 2022

Je rozhodnuto! V participativním rozpočtu Překvapte Říčany občané rozhodli, do čeho má radnice investovat pět milionů. V šestém ročníku vyhrály v projektech do dvou milionů náměty občanů na zastřešení autobusových zastávek a stavbu chodníku v ulici Dukelská. Do půl milionu má podle místních radnice investovat do renovace severního vstupu do Rondelu na nádraží, a také do revitalizace okolí u zříceniny hradu včetně instalace vyhlídkové terasy. V šestém ročníku se utkalo 8 velkých projektů a 14 malých. Hlasovali občané s trvalým pobytem starší 15 let. Celkem se zapojila bezmála tisícovka (968) Říčaňáků, kteří mohli hlasovat on-line nebo v infocentru na Masarykově náměstí a v Rondelu.

pokračování


Rozhodněte o pěti milionech z městského rozpočtu

29. 5. 2022

Pošesté v řadě Říčanští rozhodnou, kam půjde jedno procento z investičního rozpočtu města. Od 1. do 15. června můžou občané města starší 15 let HLASOVAT. Registrována byla rovná třicítky námětu. Sedm nesplnilo podmínky a do hlasování nepostoupilo. Provést rekonstrukci ulice Do Lehovce navrhli dva navrhovatelé, kteří jdou do hlasování společně. Návrh na Komunitní dvorek navrhovatelka po událostech na Ukrajině a vlně uprchlíků nahradila aktuálnějším tématem, a to po odsouhlasení na veřejném projednání. Do hlasování jde osm námětů v kategorii do dvou milionů a čtrnáct do půl milionu korun. Radnice pak bude realizovat dva první z každé kategorie s nejvyšším počtem hlasů.

pokračování


Posílejte náměty do šestého ročníku Překvapte Říčany

25. 1. 2022

Od 1. února do 15. března můžete posílat své nápady, které by v našem městě potěšily vás a vaše sousedy. Vylepšení veřejného prostoru, nové volnočasové vyžití, projekt na ochranu přírody, cokoli… Podmínkou je výše investice do dvou milionů a realizace na majetku města. Realizovatelnost pak posoudí pracovníci úřadu z pohledu majetkoprávního, územního plánování a finanční náročnosti. Celkem je v rozpočtu na participativní rozpočet alokováno pět milionů korun. Místo pro veřejnou prezentaci si pak můžete zvolit. Setkání jsou naplánována na duben, kdy už budou náměty posouzeny a snad bude i lepší epidemická situace. Na rozdíl od minulých ročníků není možné přijít s námětem přímo na setkání, podat námět lze do 15. března 2022. Námět podejte on-line na www.prekvaptericany.cz, případně vyplňte formulář v Kurýru a přineste ho do infocentra na náměstí, či pošlete na e-mail ridim@ricany.cz.

pokračování


Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211


ID datové schránky: skjbfwd
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)