Život ve městě

Žákovské zastupitelstvo pořádá charitativní koncert

17. 4. 2023

Žákovské zastupitelstvo ve spolupráci s městem a KC Labuť pořádá 27. dubna od 19 hod. charitativní koncert „Na pomoc psychickému zdraví dětí“. Vystoupí: Komorní sbor 2. ZŠ, Troufalost, Matyáš a Anežka Fořtovi, Sax & Rhythm Junior a Pěvecký sbor Gymnázia Říčany. Vstupné je dobrovolné a výtěžek poputuje do terapeutického centra Modré dveře Říčany. Děkujeme za podporu.

pokračování


Nový park v ulici Bílá

13. 4. 2023

U nové školky Větrník zahájíme realizaci nového parku. Vznikne zde relaxační louka, mlatové cesty s lavičkami, a také hrací prvky pro děti. Projekt počítá s výsadbou stromů (i ovocných), keřů, okrasných travin a trvalkových záhonů.

pokračování


Rekonstrukce střechy Domu s pečovatelskou službou Senior

13. 4. 2023

V polovině dubna zahájíme kompletní rekonstrukci střechy na Domě s pečovatelskou službou Senior na Komenského náměstí. Výše této investiční akce je 8 200 000 Kč. Zhotovitel se smluvně zavázal dílo dokončit do září 2023. Provoz DPS, ani ostatních provozoven nebude narušen.

pokračování


Závada na vozovce ve Škroupově ulici

13. 4. 2023

V ulici Škroupova došlo 13. dubna k závadě na vozovce, pravděpodobně vlivem poruchy vodohospodářské infrastruktury. Situaci řešíme a v pátek 14. dubna plánujeme zahájit opravu a výkopové práce. Děkujeme za dodržování nutných dopravních omezení.

pokračování


Velký jarní úklid Říčan

27. 3. 2023

Vážení sousedé, i letos se uskuteční velký jarní úklid Říčan v rámci akce Ukliďme Česko, která je naplánována na sobotu 1. dubna. Uklízet však můžeme během celého dubna. Město vám opět zajistí pytle i rukavice. Můžete si je vyzvednout na podatelně městského úřadu na Masarykově náměstí. Nezapomeňte pak nahlásit, kde jste pytel plný odpadků nechali, abychom jej mohli odvézt. Pro další informace kontaktujte radní Jarmilu Voráčkovou: email: jarmila.vorackova@ricany.cz. DĚKUJEME, že se zapojíte.

pokračování


Nové chodníky a semafory v Říčanské ulici

22. 3. 2023

Na začátku dubna byla zahájena investiční akce – výstavba chodníků v ulici Říčanská a Za Větrníkem. Nový chodník na Říčanské ulici bude realizován od ulice Mozartovy po Úvalskou (vznikne na levé straně Říčanské ulice směrem od Pacova).  Naváže na něj nový chodník v ulici Za Větrníkem, který se napojí na hotový úsek chodníku směrem k Černokostelecké.

pokračování


Zápisy do škol a školek

9. 3. 2023

Zápis do prvních tříd ve všech základních školách, které zřizuje město Říčany, se uskuteční v pátek 14. dubna 2023 od 9 do 17 hodin (ZŠ Nerudova od 8 do 14 hodin). Rodičům doporučujeme využít možnost elektronického zápisu potřebných údajů o dítěti. Velmi se urychlí samotný zápis v uvedeném termínu.

pokračování


Revitalizace Říčanského potoka v Olšanech

28. 2. 2023

Na začátku března byl zahájen projekt revitalizace okolí Říčanského potoka v Olšanech (od sportovní haly až po ulici Široká). V rámci této investiční akce bude upravena celá lokalita, včetně nevzhledného parkoviště vedle fotbalového hřiště. V Říčanech tak vznikne další krásný veřejný prostor v centru města, kde lze relaxovat a potkávat se s přáteli. Zmizí betonové panely a odhalí se přírodní koryto potoka. Projekt počítá s několika odpočinkovými terasami a výsadbou nové zeleně. Podél potoka povede stezka pro pěší i cyklisty.

pokračování


Havarijní stav kanalizace v Alšově ulici

23. 1. 2023

Intenzivně pracujeme na opravě havarijního stavu kanalizace v Alšově ulici. V rámci oprav dojde k výměně stávajícího kanalizačního řadu a k obnově povrchu komunikace. Firma se snaží vyhovět rezidentům a umožnit průjezd ulicí. Přístup pro pěší je zachován v plném rozsahu.

pokračování


Známky pro rok 2023 již nebudou potřeba, nahradily je čipy

4. 11. 2022

Společnost Marius Pedersen, a. s. dokončila čipování černých popelnic. Červený nebo černý čip najdete vespodu horního lemu a na boku je umístěna samolepka s čárovým kódem. Nádoby bez nového RFID čipu nebudou od 1. ledna 2023 obsluhovány.

pokračování


««  « novější  11-20/20

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211


ID datové schránky: skjbfwd
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)