Bojovka, aneb hledání Kamene mudrců

17. 8. 2018

Na čtvrtek 9.8.2018 jsme s kolegyněmi ze sociálně právní ochrany dětí naplánovaly bojovku pro děti pod názvem Hledání Kamene mudrců.

Uvědomujeme si, jak nesnadné je pro rodiče hledat zábavu na volný čas dětí o prázdninách, a proto jsme připravily právě tuto denní hru. Bojovka byla primárně určena pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí. Sešli jsme se na Komenského náměstí, odkud jsme společně vyrazili směrem k rybníku Marvánek. Tady už na nás čekala připravená stanoviště. Celkem 8 stanovišť, kdy na každém musely děti plnit různé úkoly. Některé byly zaměřené na přesnost, některé na paměť a jiné na logické uvažování. Děti šly po jednom kolem rybníků Rozpakov, Srnčí a poté zpět k Marvánku. Cílem této akce bylo najít Kámen mudrců – poklad.

Všem se podařilo poklad úspěšně najít. A i přes teplo, které nám bylo, nám pomalu začínalo kručet v břiše. Samozřejmě jsme byli připraveni i na tento moment a tak jsme si sedli a na lavičku jsme vybalili řízečky, které pro nás za zvýhodněnou cenu připravila restaurace U Labutě, které bychom tímto chtěli moc poděkovat. Další díky patří Fany a Péťovi, našim studentům - dobrovolníkům, a také Martinovi a Michalovi dobrovolníkům - dospělákům. Všichni ochotně stáli na svých stanovištích a dohlíželi na plnění úkolů.

Celý den jsme si užili jak my dospělí, tak především děti, které díky tomu mohly strávit čas se svými kamarády.

Tým OSPOD

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál