Cirkusáci poškodili v Říčanech veřejnou zeleň

24. 2. 2017

Příjezd cirkusu do města obvykle rozjasní dětské tváře. Pondělní příjezd pěti nákladních cirkusových aut do Říčan bohužel moc nepotěšil. Těžká nákladní auta rozjezdila mokrou louku na Komenského náměstí. Hluboké brázdy od kol způsobily škody na veřejné zeleni v odhadované výši okolo třinácti tisíc korun.

Pan Václav Kellner, čerstvý majitel cirkusové licence pro ČR, je celou skutečností zaskočen. „Po dvaceti letech se vracím po vystupování v zahraničí do České republiky a hned takováto nepříjemnost. Mrzí mě, že došlo ke škodám a nebyly způsobeny úmyslně, ale nejsme první cirkus, který na rozmočené louce zapadl. Dle informací kolegů se to tu děje i v letních měsících když prší“ uvedl Kellner.

Místního šetření městské policie s majitelem se účastnili i pracovníci ze správy majetku MěÚ, kteří odhadli a zdokumentovali způsobené škody. Přítomen byl také starosta města Vladimír Kořen (Klidné město), který k celé záležitosti uvedl:  „Musím přiznat, že jsem se rozčílil. Představte si, že by nějaký host přijel k Vám na zahradu a udělal tam takovou rotyku. Asi byste také nadávali. S majitelem cirkusu jsme se domluvili, že pokud neuvede pozemek do přijatelného stavu, zaplatí způsobené škody. Vše zadokumentovala městská policie.“

Provozovatel cirkusu dle svých slov již jedná o nápravě a dodává: „Odstranění škod však bude možné až po vyschnutí půdy, radlicí se hlína urovná a zaseje se nová tráva“.

Pan Kellner byl vyzván, aby minimalizoval škody při odjezdu a zajistil na své náklady úklid komunikací po výjezdu aut znečistěných hlínou. V. Kellner uvedl, že je připraven uhradit způsobené škody. Věříme, že škoda na majetku města bude napravena nebo uhrazena a celou záležitost vyváží radost dětí z představení.

 

 

Foto: Rudolf Flachs

 

Pro bližší informace, prosím, kontaktujte:

Kateřina Lauerová

Tisková mluvčí MěÚ Říčany

katerina.lauerova@ricany.cz

Tel: +420 725 978 134, 323 618 120

 

 

Mgr. Vladimír Kořen

Starosta města Říčany

vladimir.koren@ricany.cz

Tel: +420 736 531 223

 

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál