Cyklojízda městem na Den bez aut a Street food festival – čtvrtek 22. září 2016 17:30

29. 8. 2016

Město Říčany se tradičně hlásí k myšlence udržitelného rozvoje a pořádá akce spojené v tzv. Evropským týdnem mobility. Vyvrcholením tohoto týdne je Mezinárodní den bez aut, který připadá na čtvrtek 22. září. A právě v tento den pořádá město velkou cyklojízdu, kam vás co nejsrdečněji zveme i s celou rodinou. Pojede se lážo-plážo. Cílem jízdy bude Street food festival plný dobrého jídla, pití a muziky.

U nás v Říčanech totiž, možná ještě trochu více než v jiných koutech republiky, bojujeme s obrovským počtem aut v ulicích. Snažíme se tento problém řešit, ale je to hodně i o nás samotných. Cílem cyklojízdy je upozornit, že existují i jiné formy dopravy, než automobil. Zdaleka ne vždy je možné se bez auta obejít, občas je to ale zdravé, rychlé i pohodlné. Tak proč nepřesedlat třeba na kolo…Navíc když cíl cyklojízdy bude plný dobrého jídla, pití a muziky.

Podívejte se na aktuální informace o:

Půldenní uzavírka ulice 17. listopadu – předem velice děkujeme za pochopení

Letos poprvé jsme se nechali inspirovat jinými moderními městy, kde u příležitosti Mezinárodního dne bez aut se na několik hodin uzavírají ulice v centru měst. Rozhodli jsme se na odpoledne a večer uzavřít alespoň ulici 17. listopadu mezi náměstím a Štefánikovou ulicí (na obou koncích půjde odbočit a vyhnout se jednoduše uzavřenému úseku).

Na uzavřené části ulice bude ovšem po celou dobu uzavírky bohatý program. Kromě startu a cíle zmíněné cyklojízdy zde vznikne pěší zóna plná různých aktivit. Těšte se na pouliční sporty, živou hudbu, program pro děti a možná se z hlavní silnice na chvíli stane i řeka plná ryb… přijďte se přesvědčit.

Kdokoliv může přijít s libovolným nápadem, co dalšího by se zde dalo dělat. Ulice bude prostě na půl dne jen pro lidi, tedy pro vás.

Obyvatelé ulice budou o uzavírce písemně informováni dopisem. Velice Vás i touto formou prosíme o pochopení a podporu celé akce. Prosíme vás, abyste si co nejlépe užili volný prostor před svými domy, vyšli na ulici a dali si něco dobrého k jídlu či pití. Během akce Vám též bude prezentován projekt rozšíření chodníku v celé ulici, zejména u býv.mýta, kde zatím chodník chybí.  Ještě jednou velice děkujeme, detaily se dozvíte z dopisu ve schránce či později zde na FB.

Jaké změny čekají ulici 17. listopadu?
Město Říčany chystá během akce výstavku s projektovou dokumentací, podle které by ještě letos mohlo dojít k zásadnímu rozšíření chodníku podél celé ulice 17. listopadu (na straně u Labutě). Tento projekt dodá ulici městský ráz a útulnost, která jí zatím chybí. V neposlední řadě zde přibude několik stromů a asi pět regulérních parkovacích míst pro potřeby obchůdků.

Street food festival – přijďte ochutnat Říčany, vstup zdarma
Centrem dění ve čtvrtek 22. září by však měl být první říčanský Street food festival. Tuto netradiční, ale v poslední době velmi oblíbenou akci, se rozhodla uspořádat místní skupina občanů právě díky možnosti využít prostor uzavřené hlavní ulice. V době od 16 do 22 hod zde bude celá řada stánků místních i přespolních restaurací, různé kulinářské speciality i dobré pití všeho druhu.

Přidejte se k akci na facebooku!

David Michalička
spoluorganizátor akce

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál