Díky veřejné sbírce začne na jaře výstavba denního stacionáře v Říčanech!

30. 12. 2013

Kampaň „Dejte dárek svému městu“, která měla za cíl získat finanční prostředky na výstavbu denního stacionáře OLGA v Říčanech prostřednictvím veřejné sbírky, přinesla skvělý výsledek. Podařilo se totiž vybrat zbývající částku nutnou pro realizaci projektu. Nyní město čeká na stavební povolení, poté vybere zhotovitele a na jaře 2014 plánuje začít stavět.

„Já nevím, jak to vyjádřit…Tleskám a klaním se obyvatelům našeho města. Říčany mají dobré srdce!“ říká starosta Vladimír Kořen /Klidné město/. 

Podmínkou pro vybudování denního stacionáře pro seniory bylo shromáždění částky 3 milionů korun pomocí veřejné sbírky do konce minulého roku. Ta začala v květnu a na konci října bylo na jejím kontě přes 1,4 milionů korun. Zbytek peněz muselo město získat během rekordně krátké doby prostřednictvím kampaně „Dejte dárek svému městu“. A to se nakonec podařilo!

"Dnes s odstupem dvaceti měsíců mohu říci, že veřejná sbírka byl velmi dobrý nápad. Tato forma financování projektu ukázala, že nám všem, kteří jsme přispěli, není jedno, jak budou žít staří a nemocní lidé. Během celé doby trvání sbírky přicházely a ještě přichází na účet větší či menší částky. Závěr byl však raketový," pochvaluje si organizátor celého projektu a radní města Michal Mrázek /Klidné město/. 

K úspěšnému konci přispěl také benefiční galavečer, který se konal v prosinci v kulturním centru v Říčanech. Cílem slavnostní akce na podporu projektu bylo oslovit všechny dárce a sponzory výstavby stacionáře.  

"Formou příslibů od dárců jsme vybrali 102 tisíc korun. Další část tvoří peníze vložené přímo do kasičky v sále, kde při jejím otevření bylo necelých 9 tisíc korun. Celková získaná částka za tento večer se blíží 111 tisíci korunám," podotýká Michal Mrázek.

Nyní je tak jisté, že projekt stacionáře může odstartovat. Kromě peněz z veřejné sbírky se na nákladech podílí také soukromý dárce a město, které poskytlo na tuto investici 5 milionů korun. Kompletní cena výstavby se odhaduje maximálně na 14 milionů korun.

V rámci dalšího postupu město požádá o vydání stavebního povolení na denní stacionář. "Jakmile bude vydáno stavební povolení, budou zahájeny práce na dalším stupni projektové dokumentace – dokumentaci pro provedení stavby, která bude v prvé řadě podkladem pro výběr budoucího zhotovitele a zároveň pak podkladem pro realizaci stavby samotné," připomíná Alice Štěpánková, vedoucí oddělení investic města.

Dalším krokem je vypsání výběrového řízení na zhotovitele stavby. "Předpokládáme, že výběrové řízení bude zahájeno v březnu 2014. S vybraným zhotovitelem město podepíše smlouvu o dílo a následně by se mělo začít stavět. Veškeré úsilí směřujeme k tomu, aby byl denní stacionář zkolaudován do konce roku 2014," doplňuje Alice Štěpánková s tím, že narušit harmonogram akce by mohl pouze nestandardní proces výběrového řízení, například odvolání některých účastníků. 

Michal Mrázek na závěr s radostí dodává: "Po celou dobu jsem věřil, že se vše podaří a ve městě vyroste zařízení, které ulehčí a zpříjemní život nemocným seniorům. Seniorům, kteří se kvůli své nemoci neobejdou bez pomoci jiné osoby, a samozřejmě i jejich rodinám. Teď již vidím, že naše práce nebyla zbytečná. Mám velkou radost."

Adéla Michalová,
mediální komise

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál