Diskusní fórum

 

 • Park Václava Havla Zapsal: 19.11.2019 10:27:49 - Karel Vorell (reg. uživatel - sms)
  Park Václava Havla. Kolik nás bude tato sranda stát peněz?
  Park je částečně na pronajatých pozemcích! Ano na pronajatých! Město bude platit nájem! Nájem bude platit po dobu dvaceti let a to 100 000,-Kč ročně, následně pozemky odkoupí, ano pozemky vlastně platí dvakrát již existuje smlouva. Co když současný vlastník od smlouvy odstoupí?
  Jak je možné, že park ještě není v provozu?
  V parku má být jakási vodní fontánka kterou bude spravovat firma z Prahy. Za práci budeme platit 1600,-Kč a za dopravu 2250,-Kč a za chemii 1148,-Kč měsíčně. Je to tak opravdu dobře? Opravdu se nenajde nikdo z Říčan? Opravdu se parky musí stavět na pronajatých pozemcích?
  Vážení radní takto by jste hospodařili i s vlastním majetkem?
  Odpoví někdo?
  přidat reakci
  • Re: Park Václava Havla Zapsal: 16.12.2019 16:34:50 - Kateřina Lauerová (reg. uživatel - sms)
   Vážený pane Vorlle,
   Park Václava Havla je již dávno hotový a využívaný (kolaudace proběhla v červenci 2019). To kolik park stál není tajemstvím, tiskem proběhla nejedna tisková zpráva a částka byla zveřejněna i zde na diskusním fóru (cca 11,5 mil. Kč). Každý nově založený park potřebuje čas, aby jeho krása naplno vynikla a potrvá to ještě několik let. Hřiště, lavičky a vodní prvky dělaly radost návštěvníkům hlavně v létě. Předností nového parku však je také to, že poskytuje lepší prostupnost lokalitou. A proč park vznikl? Před rekonstrukcí páteřní kanalizační stoky byly dominantou černé topoly, ty musely ustoupit stavbě. Při rekonstrukci kanalizace město postavilo akumulační podzemní nádrže s obslužnou cestou. Území je hustě protkáno inženýrskými sítěmi, což limituje jeho využití. Po rekonstrukci stoky se výrazně změnila estetika bydlení i přirozené oddělení komerční, dopravní a čistě obytné části města. Projekt revitalizace území byl zpracován na základě územní studie financované z evropských fondů. Projekt parku se připravoval tři roky, vybíralo se z několika variant, přičemž zvítězila varianta, kterou preferovali sami obyvatelé – varianta s velkými květinovými záhony, výraznou výsadbou stromů a několika nekolizními oddechovými částmi. Pochopitelně jsou s parkem spojeny i další náklady a to zejména na údržbu, ale také pronájem některých ploch, kde se městu nepodařilo sjednat odkup. Následnou péči zajišťuje zhotovitel. Po dobu záruky se stará o vodní prvek firma, která byla dodavatelem, tak aby byla garantována záruka.
   Pohodový adventní čas
   K. Lauerová
   Omlouvám se, ale dříve jsem reagovat nestihla.
   přidat reakci

  Zpět k přehledu témat

  Město Říčany
  Masarykovo náměstí 53
  251 01 Říčany
  Ústředna:
  +420 323 618 111
  +420 323 618 211
  podatelna@ricany.cz
  (pro běžnou korespondenci)

  e-podatelna@ricany.cz
  (pro úřední podání)
  ID datové schránky:
  skjbfwd

  Najdete nás na Facebooku RSS kanál