Diskusní fórum

 

 • Říčanské kádrování Zapsal: 15.07.2020 12:03:04 - Marek Hejduk (ověřený uživatel)
  Na minulém jednání zastupitelstva města Říčany bylo třeba revokovat usnesení z roku 2017 o trvání mandátu přísedících Okresního soudu pro Prahu-východ
  V zápisu jsem se dočetl – cituji: Diskuze Starosta V. Kořen /Klidné město/ upozornil na politickou aktivitu jednoho z přísedících, je ale nutné usnesení schválit. Zastupitel A. Polánský /STAN/ řekl, že i soudce mimo Ústavní soud může být členem politické strany.
  Když pominu obvyklé hrdinství páně starosty, se kterým nezmínil o koho se jedná, o jakou politickou aktivitu a zášť, která jej k tomu vedla, mne zaráží právní povědomí, kterým je náš starosta vybaven. Již v minulosti jsem vám, pane Kořene doporučil vzít nějaké kondice o základech práva. Dosud jsem se domníval, že pro starostu města, ostatně stejně jako pro přísedícího by mělo být závazkem Tacitovo: „Sine ira et studio“. Evidentně to u vás neplatí. Kdybyste s tímto kádrovacím názorem chtěl seznámit předsedu soudu, dejte mi vědět a vezměte mne s sebou, koupím si k takovému jednání kolu a pop corn. Nezbývá, než vám popřát mnoho úspěchů k vámi zmíněnému pátrání po novém angažmá v reportáži J. Šídla. Myslím, že takové ministerstvo propagandy by bylo tím nejlepším řešením.
  přidat reakci

  Zpět k přehledu témat

  Město Říčany
  Masarykovo náměstí 53
  251 01 Říčany
  Ústředna:
  +420 323 618 111
  +420 323 618 211
  podatelna@ricany.cz
  (pro běžnou korespondenci)

  e-podatelna@ricany.cz
  (pro úřední podání)
  ID datové schránky:
  skjbfwd

  Najdete nás na Facebooku RSS kanál