HODINA ZEMĚ 2021 - aktualizováno

24. 3. 2021

V sobotu 27. března večer od 20.30 do 21.30 hodin zhasla světla na celé planetě. Postupným zhasnutím ve vybraných lokalitách se vyplo veřejné osvětlení i v Říčanech. Město se tímto symbolicky připojilo k akci, která upozorňuje na ochranu přírody a klimatu Země. Můžete zapojit i vy.

Zhasněte světla, vypněte počítač, televizi... prožijte se svými dětmi „černou hodinku“ a vyprávějte si příběhy a pohádky při svíčce - jako kdysi naše prababičky 😊

Připojit se může každý a nejen v sobotu večer. Můžete se i oficiálně zaregistrovat zde https://hodinazeme.cz/prihlaska - kde naleznete i tipy na osobní klimatické závazky, které pomohou v ochraně životního prostředí celé planety.

Opět se zapojily i Říčany, a to postupným zhasnutí některých částí večer od půl deváté do půl desáté. Letos šlo o okolí Masarykova náměstí, ulic Široká, Rooseveltova, Štefánikova, Politických vězňů, Domažlická, Černokostelecká, Olivova, Kolovratská, Říčanská a Mírová.

Této akce se celosvětové účastní kolem 190 zemí světa a má za cíl zvýšit povědomí o klimatických změnách způsobené člověkem. Pořádá ji od roku 2007 Světový fond na ochranu přírody, od r. 2010 se koná i v Česku, kde má organizaci na starosti Ekologický institut Veronica. Podrobné informace naleznete na webu www.hodinazeme.cz.

Fotky náměstí během akce od pana Romana Pospíšila si můžete prohlédnout níže.

 

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál