Jak se registrovat na očkování proti Covid-19

15. 1. 2021

Stát dnes spustil registraci pro zájemce o očkování proti nemoci Covid-19 pro seniory starší 80 let. Očkování je dobrovolné a zdarma. Senioři 80+, kteří potřebují pomoci s registrací či dopravou na očkovací místo, se mohou příští týden (zřejmě od úterý 19. ledna 2021) obrátit na městskou telefonní linku 607 056 495. Již dnes slouží celostátní info linka 1221.

 

Registrace k očkování krok za krokem

 

  • Zájemce o očkování se registruje na webové stránce https://registrace.mzcr.cz/; nebo https://registrace.uzis.cz/.
  • Pokud zájemce o očkování nemá přístup k internetu, je možnost povést celou registraci prostřednictvím tel. linky 1221, kde s vámi operátor registraci provede po telefonu.

 

Postup registrace na webu:

  1. Otevřete si webovou stránku centrálního registračního systému https://registrace.uzis.cz/; nebo  https://registrace.mzcr.cz/
  2. Vložte vaše mobilní tel. číslo a zaškrtněte souhlas se zpracováním osobních údajů. Následně klikněte na tlačítko Odeslat.

     

  3. Na vámi uvedené mobilní tel. číslo přijde SMS s šestimístným PIN kódem. Opište PIN kód do zobrazeného pole a klikněte na tlačítko Potvrdit.

     

  4. Potvrzením PIN kódu se dostanete do registračního formuláře, ve kterém vyplníte všechny požadované osobní údaje (jméno, příjmení, číslo pojištěnce, místo trvalého pobytu, e-mail). Dále si v nabídkovém poli vyberete svou zdravotní pojišťovnu a preferované očkovací místo. Přestože jsou v nabídce Říčany uvedeny, v této chvíli očkování seniorů 80+ (mimo domovy seniorů) v Říčanech neprobíhá. Nejbližší očkovací místo je v Benešově.

 

Po vyplnění všech požadovaných údajů zaškrtnete políčko Čestného prohlášení o pravdivosti uvedených údajů a kliknete na Odeslat žádost.

 

5.  Tímto jste odeslali požadavek na registraci k očkování.

 

6. Termín očkování si nemusíte zarezervovat ihned. Pokud tak ale chcete učinit klikněte na zvýrazněné pole Rezervace termínu. Vzápětí vám bude prostřednictví SMS odeslán na vámi dříve uvedené mobilní tel. číslo další šestimístný PIN kód. Následně se vám zobrazí rezervační formulář, kam musíte pro přihlášení znovu vyplnit vaše číslo pojištěnce a vložit obdržený druhý PIN kód. Po vyplnění požadovaných údajů klikněte na tlačítko Pokračovat na rezervační stránku.

 

7. Zobrazí se vám Rezervační kalendář. Kliknutím na jednotlivá pole (rok, měsíc, den a čas) v kalendáři si vyberete vámi požadovaný termín. Následně klikněte na Potvrdit rezervaci čímž je celý proces rezervace ukončen.

 

 

Upozorňujeme, že jsme zaznamenali, že již v pátečních ranních hodinách byl rezervační systém zaplněný. Situaci je třeba sledovat, neboť se neustále mění a změny jsou tedy vyhrazeny.

 

Informace k očkování včetně dotazníku naleznete zde: https://info.ricany.cz/mesto/informace-pro-zajemce-o-ockovani

 

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211


ID datové schránky: skjbfwd
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)