Jeden ze zakladatelů Klidného města Vladimír Polánský odstupuje ze zdravotních důvodů z říčanského zastupitelstva i městské rady

17. 5. 2019

Radní města Říčany Ing. Vladimír Polánský /Klidné město/ dne 10. května 2019 rezignoval na mandát zastupitele města a vzdal se i pozice projektového managera. Práci pro město již nebude vykonávat ze zdravotních důvodů.

Změna mandátu zastupitele

Na květnovém jednání zastupitelstva složil slib zastupitele první náhradník vzešlý z říjnových komunálních voleb z politického hnutí Klidné město Ing. Jan Antoš, PhD.

Nový člen zastupitelstva pracuje jako IT manažer a konzultant pro největší české společnosti, především banky a automobilky. Studoval na ČVUT, ve Francii a v USA. Řeší především inovace a strategický rozvoj. V Říčanech žije se svou manželkou a třemi dětmi šestým rokem. Po celou dobu se snaží zvelebovat své okolí. „Jako konzultant, který se živí pomáháním jiným s formulací jejich dlouhodobých strategií a vizí, chci pomoci i Říčanům. Ze zkušenosti vím, že plánovat se musí hodně do budoucna, jinak jsme pak překvapení, co vše se nestihlo. Chtěl bych se proto věnovat strategickému rozvoji města,“ říká zastupitel Jan Antoš.

 

Nový radní města

Na zasedání zastupitelstva byl také zvolen nový člen rady. Tím se stal Petr Auředník /Klidné město/, který je zastupitelem druhé volební období. Nový radní žije a pracuje v Říčanech celý život. Vyrábí smyčce a patří mezi nejuznávanější mistry ve svém oboru v celé Evropě. S manželkou vychovávají dvě děti. „V zastupitelstvu se snažím prosazovat omezení developerské výstavby, která má negativní dopad na dopravu. Podporuji proto její zklidnění, využívání nemotorových vozidel nebo městské. Chci, aby se lidem ve městě dobře žilo, budu proto také i jako radní podporovat kulturní život,“ dodává k nové funkci Petr Auředník.

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál