Jízdenku i dlouhodobý kupón na MHD pořídíte pohodlně online díky aplikaci PID Lítačka. Vyhnete se tak zbytečným frontám

1. 9. 2020

Praha 1. září 2020 – Je tu začátek nového školního roku a s ním opět čeká řadu Pražanů a Středočechů pravidelné cestování pražskou hromadnou dopravou a veřejnou dopravou ve Středočeském kraji. S tím je každoročně spojen zvýšený zájem o nákup dlouhodobých kupónů a jízdenek. Pokud se chcete vyhnout čekání ve frontě, stačí vše vyřídit jednoduše přímo v aplikaci PID Lítačka.

 

Se začátkem září se do cestování městskou hromadnou dopravou v Praze a veřejnou dopravou ve Středočeském kraji vracejí mimořádná opatření včetně povinnosti nosit roušku. Právě možnost bezkontaktního nákupu jízdenek i dlouhodobých kupónů a následné prokazování se prostřednictvím jediné pražské oficiální dopravní aplikace PID Lítačka přispěje ke zvýšené bezpečnosti a opatrnosti.

Sám aplikaci PID Lítačka pravidelně používám a zejména v tomto období její používání všem doporučuji. Můžete s ní pohodlně cestovat nejen po Praze, ale i po Středočeském kraji. Na jeden lístek přitom můžete jet vlakem, metrem i autobusem a tramvají, totéž platí o dlouhodobých kupónech. To vše na pár kliknutí a bez čekání ve frontách,“ uvedl primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.

PID Lítačka umožňuje navíc nakoupit i více jízdenek najednou. Ty lze poté přeposlat blízkým či přátelům. Přímo v aplikaci rovněž můžete nakupovat a spravovat také dlouhodobé kupóny. To vše bez nutnosti zbytečného kontaktu s okolím.

„Aplikace se po dvou letech svého fungování stala nedílnou součástí každodenního cestování Pražanů a Středočechů. Přesto chceme nejen jejím uživatelům připomenout, že právě v současné situaci, kdy je z bezpečnostního hlediska důležité upřednostňovat bezkontaktní platby za jízdné, je mobilní aplikace PID Lítačka jedinečným nástrojem k pohodlnému a bezpečnému nákupu jízdenek a odbavení,“ dodal k mobilní aplikaci Michal Fišergenerální ředitel pražské městské spol. Operátor ICT, která má provoz a vývoj PID Lítačky na starosti.  

 

Kromě nákupu a správy jízdného aplikace umožňuje vyhledat nejvhodnější spojení a aktuální odjezdy autobusů, včetně případných zpoždění, zaplatit parkovné na zónách P+R, zobrazit omezení, výluky nebo aktuální informace a spoustu dalšího. Od začátku provozu si aplikaci stáhlo více než 519 000 uživatelů a pravidelně ji jich využívá přes 300 000.

Aplikaci si můžete stáhnou zdarma na Google Play či App Store. Více informací se dozvíte také na app.pidlitacka.cz.    

 

Petr Habáň                     

Operátor ICT 

tisková zpráva                                                            

 
Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál