Lesní posilovna na Tehovské cestě

Fond: Státní zemědělský intervenční fond
Program: Program rozvoje venkova
Rok podání: 2016
Zpracovatel dotace: Mgr. Jana Vavřinová (město Říčany)
Fyzické zahájení: 1. 7. 2016
Konec realizace: 30. 9. 2016
Celkové náklady:324 153 Kč
Z toho dotace: 295 253 Kč

Město Říčany  v roce 2016 vybudovalo Lesní posilovnu na Tehovské cestě. Lesní posilovna se skládá ze dvou ploch. Na jedné je vybudováno streetworkoutového hřiště pro mládež a pro dospělé (věková kategorie 14- 99 let) a  na druhé jsou prvky dětské opičí dráhy (věková kategorie 3-14 let) na ploše podél realizované akce - rekonstrukce u Tehovské cesty. Cesta protíná příměstské lesy v majetku města Říčany na spojnici mezi Olivovou dětskou léčebnou a Tehovem. Cílem je, aby si na obou plochách zacvičili nejen rodiče (sestavy jsou pro věkovou kategorii 14-99 let), ale aby své vyžití našli také děti (sestavy jsou navrženy pro děti a mládež od 3 do 14 let věku). Dotace již byla vyplacena.

 

Posilovnu v Říčanském lese uhradila dotace

7. 6. 2017

Dohoda o poskytnutí dotace z Programu rozvoje venkova na projekt - Lesní posilovna na Tehovské cestě, byla starostou Vladimírem Kořenem (Klidné město) podepsána v polovině dubna. Jedná se o poskytnutí 100% krytí finančních prostředků na tuto akci v celkové výši 324 153 Kč.

pokračování


Jaké jsou novinky v říčanském lese? Venkovní posilovna a rekonstrukce lesní cesty

19. 10. 2016

Říčanský les láká od podzimu všechny, kdo se chtějí protáhnout na čerstvém vzduchu, na horkou novinku. Na trase mezi Olivovnou a Tehovem vznikla totiž přes léto nová lesní posilovna. Dospělí si zacvičí na street-workoutové sestavě a děti se vydovádí na opičí dráze. Současně se chystá dokončení rekonstrukce lesní cesty v úseku U obrázku (na cestě Olivovna – Světice) ke křižovatce s Tehovskou cestou v prostoru nově vybudované lesní posilovny. Její opravu z velké části finančně podpořil Program rozvoje venkova ČR, projekt lesní posilovny na schválení financování ze strany Programu rozvoje venkova teprve čeká.

pokračování


Město chce vybudovat v říčanském lese venkovní posilovnu pro dospělé i děti

28. 4. 2016

Cvičení a posilování na čerstvém vzduchu je stále oblíbenější aktivitou mladých, ale i starších lidí. Jedno takové venkovní hřiště s lanovým parkem pro děti a mládež plánuje postavit město Říčany i v říčanském lese u cesty směrem na Tehov. Lesní posilovnu chce město kompletně financovat z dotace, o kterou požádá v první polovině května. V plánu má také opravit další část této Tehovské cesty.

pokračování


Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211


ID datové schránky: skjbfwd
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)