Lyžařský kurz v Kořenově

6. 4. 2018

Jako každoročně tak i letos, tentokrát na přelomu února a března, v rámci sociálně právní ochrany dětí, se konal již tradičně lyžařský výlet pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí. Dětem jsme zajistili pobyt na rekreační chalupě, která je ve vlastnictví města Říčany, v Kořenově.

Letošní rok zaměstnankyně OSPOD města Říčany vybraly starší věkovou kategorii dětí, jejichž rodiny jsou sociálně či jinak znevýhodněné a není tudíž v jejich možnostech své děti vypravit na hory nebo jakkoliv jinak zajistit potřebné množství prostředků třeba jen na obyčejný lyžařský kurz ve škole. Jiná – starší, věková skupina dětí znamenala i jiný celodenní program, který jsme pro děti vymýšleli. Do společenských večerů byly přirozeně vtaženy i děti, které si tak měly možnost vymýšlet, jak večery budou trávit a vzájemně se poznat a sblížit.

Společně s pracovnicemi OSPOD jeli také čtyři lyžařští instruktoři, kteří dětem vysvětlovali lyžařské techniky a trpělivě jim pomáhali vstávat po každém pádu. Děti byly překvapivě šikovné, a tak již druhý den mohly vyrazit na „velkou“ sjezdovku U Čápa v Příchovicích. Děti si zde zamilovaly především snowpark plný různých skokánků, můstků a tunelů. Tento jiný druh sjezdu pro ně byl velmi lákavý, a probudil v nich touhu po větším adrenalinu. Cílem lyžařského výletu nebyla však jen zábava, ale také trénink plynulé jízdy a správného lyžařského stylu. Tentokrát nám během celého pobytu přes nepřízeň silného mrazu přálo sluníčko, které dotvářelo tu správnou horskou a pro děti prázdninovou atmosféru.

Děti si během těch pěti dnů dobře osvojily základy lyžařských technik, některé překonaly samy sebe, jiné dokonce pokročily ve svých sjezdových dovednostech i o úroveň či více dále, z čehož jsme měli pochopitelně velkou radost nejen my, ale hlavně ony samy. Za to bychom chtěli velice poděkovat našim čtyřem dobrovolníkům - instruktorům jmenovitě Matyášovi Komárkovi, Josefovi Hejnému, Robertovi Kývalovi a Martinovi Bradovi.

Náš výjezd by se nemohl uskutečnit bez štědré finanční podpory města Říčany, MŠ a ZŠ Nemo Říčany a díky „Vločkopadovému večírku“, který uspořádal a zajistil pan Karel Barták. Poděkování patří i panu Antonínovi Šaldovi, který nám pomohl zajistit autodopravou.

Na závěr snad jen poděkovaní samotným dětem, že nám zase připomněli jaké je to mít čistou radost z prostých okamžiků, tak jak již kdysi řekl francouzský spisovatel a filozof Jean de LA Bruyere „Děti neznají ani minulost, ani budoucnost a – co nám dospělým se stává zřídka – užívají přítomnost,“ …

Za OSPOD Jolana Pártlová, Iva Kirejevová, Helena Bramborová a Jitka Červenková

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál