Lyžařský pobyt dětí v Kořenově 2015

26. 3. 2015

Chata říčanského Městského úřadu v Kořenově posloužila dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí, kdy se sem v termínu 12. - 15.února sjelo 16 dětí ve věku od 9 do 14 let, aby si v malebném prostředí Jizerských hor užilo zimních radovánek a především se naučilo lyžovat. Akci organizovali sociální pracovníci Odboru sociálních věcí a zdravotnictví – OSPOD pod záštitou města Říčany.

Výlet se plánoval dlouho dopředu a tak očekávání dětí byla veliká. Kolikrát za víkend upadnu? Zvládnu jízdu na vleku? Jak to tak v začátcích bývá, pádů bylo mnoho, ale důležité bylo, že nebyly doprovázeny slzičkami, ale smíchem. Děti si na sjezdovce užily každou chvíli a ze svahu se jim vůbec nechtělo. Přesto, že většina dětí na lyžích stála poprvé v životě, díky práci instruktorů už po prvním dni jezdily i na vleku. Na každý večer pobytu byl pro děti vytvořen společenský program s hrami, který si všichni moc užívali. A pak, poslední den, když se nad Kořenovem začaly prodlužovat stíny, se nám organizátorům dostalo té největší odměny - to když se děti ptaly, kam se pojede příště...

Tato akce by se nemohla uskutečnit bez pomoci Městského úřadu v Říčanech a mnoha lidí, kterým chceme touto cestou poděkovat. Naše díky patří rodině Pospíškových za sponzorský dar, půjčovně a prodejně lyžařského vybavení MIBA Sport Říčany a autodopravě AD ŠALDA  za velmi příznivé ceny, školní jídelně ZŠ u Říčanského lesa Scolarest za půjčení „kádě“ na guláš, restauraci U Labutě za báječné řízky, zaměstnancům a občanům města Říčany, kteří darovali lyžařské oblečení. Největší dík patří instruktorům – dobrovolníkům Mirkovi Jérie aka Žerykovi, Tondovi Maňáskovi, Martinovi Stinglovi a Jirkovi Schlӧglovi.

Kdo by chtěl podpořit naše další akce pořádané pro děti, oceníme jakýkoliv sponzorský příspěvek.


Iva Kirejevová – sociálně právní ochrana dětí

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál