Lyžařský pobyt v Kořenově: Děti si užily lyžování i zábavu

21. 3. 2016

Letos v únoru zorganizovaly pracovnice OSPOD již druhý ročník lyžařského pobytu pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí. Kromě lyžování nebyla nouze o bohatý program zahrnující různé tematické večery.

Pobyt v Kořenově na chatě Městského úřadu Říčany se velmi vydařil, všichni jsme si čtyři dny na horách užili. Na sjezdovce za chalupou nebyly příhodné podmínky pro sjezdové lyžování, proto jsme se přepravovali do nedalekých Příchovic. Místní sjezdovku jsme si doslova zamilovali, neboť byla rozlehlá a dobře upravená. Zkušenější lyžaři si mohli užívat výhody snowparku a ti z nás, kdo stáli na lyžích úplně poprvé, měli k dispozici mini sjezdovku. Ze všech těchto důvodů jsme sem dojížděli každý den.

A když jsme zrovna nelyžovali, byl pro děti připraven bohatý program. Například jsme jezdili na běžkách, stavěli sněhuláky nebo plnili úkoly při bojovce. Zároveň každý večer měl jinou tématiku. První jsme hráli různé seznamovací hry, aby byla hned od počátku utvořena dobrá parta. Následující večer se nesl v duchu hry Riskokufr a završením našeho pobytu byla dětská diskotéka.

Bez finanční podpory Města Říčany bychom nemohli výjezd pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí podniknout. Poděkování za finanční podporu dále patří Karlovi Bartákovi, Zdeňkovi Míkovi z Miba Sport v Říčanech za zapůjčení veškerého lyžařského vybavení, dále Antonínovi Šaldovi za autobusovou dopravu. Největší dík však patří našim dobrovolníkům a to Martinovi Bradovi, Matyášovi Komárkovi a Radkovi Kratochvílovi.

Za tým OSPOD: Barbora Hůrková, Irena Ratajová, Helena Bramborová, Iva Kirejevová a Jitka Červenková
 

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál