Město Říčany se hluboce omlouvá občanům za nekvalitní práci firem Stavitelství Řehoř, T4 Building a M- Silnice při rekonstrukci ulice Politických vězňů

8. 11. 2019

Už druhým rokem probíhá rekonstrukce klíčové ulice v centru města. Ulici Politických vězňů ale před koncem stavby hyzdí prohlubně u kanálů, vodovodních hrníčků, poškozené obruby či asfalt v dešťových vpustích. Povrch ulice po prvním finálním asfaltování nesplňoval normy, a proto se vedení města domluvilo se sdružením firem na opravě. Jenže oprava skončila fiaskem. Po přeasfaltování je stav snad ještě horší.

 „Stavební firmy v poslední době několikanásobně zdražily své práce, ale kvalitou se alespoň v tomto případě přibližují historii vzdálené desítky let. Před třiceti lety bylo normální, že nešlo bez újmy přejet železniční přejezd. Nechápu, proč bychom na podobný standard měli přistupovat teď,“ komentuje stav starosta Vladimír Kořen a dodává: „Ten povrch udělá smluvní společnost potřetí, pořádně a za své… A v dalších stavebních zakázkách budou Říčany velmi ostražité, zda se zmíněnými firmami vůbec vstoupit do smluvního vztahu.“ Rekonstrukci provádí Společnost Říčany – Stavitelství Řehoř s firmou T4 Building a subdodavatelem povrchu silnice je společnost M-Silnice. Vedení města je nespokojené také s technickým dozorem stavby, kterým je společnost NDCon, s.r.o. Stavba ještě není dokončena a předána. Pracovníci města z oddělení investic situaci aktivně řeší. „Omlouvám se občanům za situaci, která jim zatěžuje život. Spatřuji v tom i svůj díl osobní odpovědnosti,“ uzavírá starosta Vladimír Kořen.

 

Tisková zpráva města

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál