Mlýnský rybník - rekonstrukce hráze, objektů a odbahnění nádrže

Rekonstrukce Mlýnského rybníka v Říčanech potvrdila havarijní stav hráze

3. 12. 2015

Těsně před dokončením je zásadní rekonstrukce a odbahnění Mlýnského rybníka v Říčanech. Pokud by se letos neopravil, hrozilo by do budoucna nebezpečí protržení hráze. Čtyřhektarový rybník, který město neřešilo desítky let, se o větší zásah přihlásil po povodních v červnu 2013. Nápor velké vody tehdy hráz značně poškodil. Díky příslibu dotace se město loni vrhlo na odbahnění, opravu hráze a revitalizaci okolí rybníka. Stavební práce jsou téměř u konce, odhalily však opakované sesuvy hráze. Napuštění se předpokládá na přelomu zimy a jara.

pokračování


Rekonstrukce Mlýnského rybníka začíná! Do konce října se opraví hráz a nádrž se odbahní

23. 3. 2015

V polovině března začala oprava Mlýnském rybníka v Říčanech. Příštích 7 měsíců proběhne rekonstrukce hráze, výpusti a odbahnění nádrže. Jednu z největších investičních akcí, kterou město vysoutěžilo za částku přes 36 milionů korun, zafinancuje téměř z poloviny dotace z Ministerstva životního prostředí. Rybník, který vyvolal pozornost v době povodní 2013, se tak stane bezpečnější a pomůže s retencí vody při povodních.

pokračování


Senzační zpráva pro Říčany! Město získalo dotaci na odbahnění a revitalizaci Mlýnského rybníka

2. 12. 2014

Říčany slaví další úspěch na poli dotačních projektů. Po odbahnění rybníku Marvánek oživí město i další významnou vodní plochu v centru města. Mlýnský rybník, jehož hráz byla poškozena při loňských povodních, se díky prostředkům Ministerstva životního prostředí konečně dočká odbahnění a revitalizace okolí. Stavební činnost by mohla odstartovat již v únoru 2015. Odhadované náklady jsou vyčísleny na necelých 50 milionů korun, dotace pokryje necelou polovinu.

pokračování


Důsledky povodní v Říčanech: Nutná oprava Mlýnského rybníka a zbourání podmáčeného domu

19. 6. 2013

Říčany se stále potýkají s důsledky červnových povodní. Škody na komunikacích, mostech a nádržích se odhadují na částku přes 80 milionů korun. Největší díl z toho připadá na Mlýnský rybník, který město v kritických chvílích zajistilo s maximální odpovědností. Má poškozenou hráz a jeho nutná oprava včetně zvýšení retenční kapacity bude vyžadovat výrazné investice. Kvůli podmáčení zdiva a podloží se vedení města rozhodlo také zbourat jeden dům v Rooseveltově ulici.

pokračování


Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211


ID datové schránky: skjbfwd
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)