Nové žákovské zastupitelstvo

13. 11. 2013

Před rokem touhle dobou jsme se jako čerstvě zvolení žákovští zastupitelé poprvé sešli v zasedací místnosti na Městském úřadě. Stačil rok a jsou z nás téměř hotoví politici.

Před měsícem jsem měla za úkol Žákovské zastupitelstvo představit tajemníkům městských úřadů, interním auditorům a ostatním pracovníkům z 12 měst, v rámci pracovního setkání benchmarkingové iniciativy  pod záštitou Vzdělávacího centra pro veřejnou správu o.p.s.

Když jsem se na tuto prezentaci připravovala, zjistila jsem, kolik jsme toho za „pouhý“ rok stihli. Kalendářní rok pro Žákovské zastupitelstvo znamená totiž jenom 8 oficiálních schůzek. O to víc se mi zdá neuvěřitelné, že jsme dokázali zorganizovat Benefiční koncert, kde jste měli možnost vidět řadu skvělých vystoupení místních skupin; akci Rozkvetlé Říčany, při které jsme každému s Kurýrem poslali pytlíček semínek letních květin, abychom si společně zkrášlili město. V souvislosti s tím jsme také vyhlásili soutěž o nejkrásnější fotografii rozkvetlého záhonku nebo truhlíku.

Náš hlavní cíl zůstává stejný i další volební období- chceme se podílet na výstavbě nového volnočasového prostoru pro mladé lidi, jenž v našich očích- po zrušení skateparku- v Říčanech prostě chybí. Myšlenku jsme prosazovali jak na Benefičním koncertě, tak na Desateru problémů, kde dokonce přítomné spoluobčany zaujala na tolik, že se v anketě umístila na prvním místě.

Abychom měli představu, co si vlastně říčanské děti přejí, vyhlásili jsme soutěž, v rámci které nám mohly posílat své podněty, kresby, modely- prostě nápady jakoukoliv formou. Její zhodnocení bude prvním úkolem nového zastupitelstva, které bylo zvoleno na jednotlivých školách v říjnu.

Závěrem bych už jen chtěla říct - sledujte a podporujte naše aktivity, protože i za tou nejmenší akcí se skrývá mnoho úsilí, práce a píle dětí, které to dělají ve svém volném čase pro vás- občany Říčan.

Anežka Kabátová

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál