Očkovací centrum v říčanské sportovní hale zahajuje 1. března ostrý provoz

1. 3. 2021

Říčany 1. března 2021 – Sportovní hala v Říčanech u Prahy se proměnila v místo, které lidem z širokého okolí slouží k očkování proti onemocnění COVID-19. Realizace celého projektu je výsledkem spolupráce města Říčany, Nemocnice Agel Říčany, a. s., a Středočeského kraje.

 

První zájemci se mohli v Říčanech nechat naočkovat již v minulém týdnu. Zkušební provoz očkovacího centra byl totiž zahájen již ve středu 24. února 2021. Od té doby bylo k dnešnímu dni naočkováno 232 osob.

Město Říčany bezplatně zapůjčilo prostory městské sportovní haly a na své náklady realizovalo její kompletní přestavbu na velkokapacitní očkovací centrum jak po stránce materiální, tak technologické.

„Jsem rád, že Říčany mohou aktivně přispět k boji s pandemií a že jsme v tak krátké době dokázali přeměnit sportovní halu ve velmi kultivované a výkonné zdravotnické zařízení. Pracujeme na tom, aby centrum brzy dosáhlo svého plánovaného maxima 500 očkovaných osob za den, případně ho i překonalo. V současné chvíli vše závisí na množství dodaných vakcín, kterých se všeobecně nedostává,“ uvádí Ing. David Michalička, starosta města Říčany.

Středečnímu zahájení zkušebního provozu předcházela náročná příprava také ze strany Nemocnice AGEL Říčany, která má nad očkovacím centrem záštitu a je jejím provozovatelem. Pro očkovací centrum zajistila kompletní zdravotnické vybavení a spotřební materiál od úklidových prostředků, desinfekce přes pomůcky na aplikaci injekcí až po respirátory, glukometry, oxymetry, teploměry či plně vybavený resuscitační batoh nebo lehátko s kyslíkovou bombou.

„Museli jsme provést také nábor personálu pro pozice lékař, zdravotní sestra, administrativní pracovník nebo pracovník úklidu. Nábor jsme ukončili již minulý týden, protože se nám podařilo zajistit lidí dostatek. Zájem byl obrovský a pevně věříme, že vydrží až do konce fungování centra,” říká ředitel Nemocnice AGEL Říčany Ing. Pavel Fojtík s tím, že jeho tým měl na starost také jednotlivá školení nejen pro zdravotníky, ale například i pro administrátory, kteří se museli důkladně seznámit s nemocničním informačním systémem IKIS. Říčanská nemocnice se postarala i o připojení očkovacího centra do centrálního rezervačního systému Reservatic.

Velkokapacitní očkovací centrum v Říčanech by ovšem nebylo možné zřídit bez spolupráce se Středočeským krajem. „Stáli jsme za myšlenkou očkovacích míst, poskytli jsme podklady, metodiku, grafiku a pomoc, ale pak všechno odpracoval skvělý tým města a nemocnice. Jsem moc ráda, že je velké očkovací centrum právě v Říčanech. Ty mají rozsáhlou spádovou oblast a pokud chceme naočkovat velké množství občanů rychle, nezvládne se to jen ve vytížených nemocnicích a u praktických lékařů. Proto je očkovacích center ve Středočeském kraji už devatenáct,“ dodává hejtmanka Středočeského kraje Mgr. Petra Pecková. Středočeský kraj do očkovacích center na svém území distribuuje očkovací látku, kterou dostává ze státních zdrojů.

 

PRAKTICKÉ INFORMACE

Adresa očkovacího centra: Sportovní hala Říčany – Škroupova 2026/2, Říčany

Otevírací doba: Po – Pá od 8:00 – 16:00 hod.

Jak se objednat na očkování?

Rezervace termínů očkování probíhá prostřednictvím centrálního rezervačního systému na webových stránkách    https://registrace.mzcr.cz/      nebo       https://registrace.uzis.cz/

Pokud zájemce o očkování nemá přístup k internetu, je možnost provést celou registraci prostřednictvím bezplatné telefonní linky 1221.

Bez registrace není očkování možné. Zároveň je důležité, aby klienti do očkovacího centra přicházeli přesně na čas, který mají rezervovaný v centrálním registračním systému.

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211


ID datové schránky: skjbfwd
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)