Od září nové jízdní řády Městské. Školní linky se nemění

24. 8. 2020

Od 1. září 2020 dojde k zásadní změně v trasách a časech MHD. Prioritou pro zavedení nové koncepce je zavedení částečného hodinového taktu a sjednocení linkového vedení. Další prioritou je návaznost spojů na vlaky a vhodné proložení se spoji PID na společných trasách. Podkladem pro vznik nových jízdních řádů byl i opakovaný průzkum vytíženosti jednotlivých autobusových linek.

Díky vynechání málo využívaných zastávek a nepravidelností v jízdních řádech mohlo dojít ke sjednocení časů odjezdů na pravidelný hodinový (občas půlhodinový) interval. Bude tedy velmi jednoduché si zapamatovat, v jakou minutu autobus z dané zastávky každou hodinu odjíždí.

Uvědomujeme si, že není možné zajistit zavedení všech požadavků v ideální úrovni. Nový systém by však měl být výrazně přehlednější a efektivnější.

K jakým zásadním změnám dochází:

Linka č. 1 žlutá pojede ze zastávky Říčany, Oáza přes sídliště Olivovna do zastávky Říčany, Strašín. Nebude tedy jezdit MHD mezi Strašínem a Pacovem.

Linka č. 2 červená pojede ze zastávky Říčany, Strašín, Pastelkov do zastávky Říčany, Náměstí, Na Růžku. Nebude obsloužena zastávka Říčany, ZŠ Nemo.

Linka č. 7 fialová se bude střídat s linkou č. 2. Pojede ze zastávky Říčany, Náměstí, Na Růžku přes Komenského náměstí a nádraží na Vysokou a zpět. Občané z Komenského náměstí se v pravidelných intervalech dostanou na nádraží nebo na náměstí.

Linka č. 3 modrá pojede ze zastávky Říčany, Pacov přes náměstí do zastávky Říčany, prům. zóna Zděbrady. Nebude obsloužena zastávka Říčany, Horní Pacov.

Autobus MHD nebude zajíždět do Kuří. Cestující do zastávek Říčany, hřbitov a Říčany, Kuří využijí autobus PID č. 385 jezdící v pravidelných hodinových intervalech. Senioři mohou pro cestu na hřbitov také využít Senior taxi.

Co zůstává stejné:

  • Školní linky se nemění! Budou jezdit do všech zastávek jako je tomu doposud.
  • Autobusy MHD Říčany jsou zdarma.
  • Po Říčanech budou nadále jezdit tři autobusy, které obslouží 4 linky.
  • Všechny autobusy staví na znamení, nezapomínejte tedy na zastávkách na řidiče zamávat!

 

Jarmila Voráčková

radní města

 

NOVÉ JÍZDNÍ ŘÁDY PLATNÉ OD 1. 9. 2020 ZDE

 

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál