Odbahnění rybníka Marvánek s vytvořením litorálního pásma

Fond: OPŽP
Program: OP Životní prostředí 
Rok podání: 2013 
Zpracovatel dotace: ARR – Agentura regionálního rozvoje, spol. s r.o.
Fyzické zahájení: 9/2014
Konec realizace: 8/2015 
Celkové náklady: 10 867 180,10 Kč
Z toho dotace: 5 467 989,49 Kč

Rybník Marvánek je zanesený vrstvou sedimentů o mocnosti cca 0,5 m, které zhoršují kvalitu vody a tím jeho využití. Odbahnění povede k obnově zásobního akumulačního prostoru rybníka i k návratu jeho rekreační funkce, kterou navíc posílí vybudování travnaté pláže s písčitým přístupem do vody. Pobřežní pásmo zaručí také příznivý vliv na životní prostředí.

 

Očekávaným výlovem začne na konci září revitalizace rybníka Marvánek v Říčanech

15. 9. 2014

Rybník Marvánek odkryje po desítkách let svá rybářská tajemství. Velcí sumci, tolstolobici nebo kapři mohou překvapit rybářské sítě na samotném začátku celkové rekonstrukce tohoto rybníka. Marvánek je zanesený vrstvou sedimentů, které zhoršují kvalitu vody a jeho využití. Město se proto rozhodlo rybník a jeho okolí oživit a navrátit jeho dřívější slávu. Po odbahnění, bude opravena výpusť i hráz a na březích se objeví písčité pláže. Projekt, na který město získalo dotaci z Operačního programu Životní prostředí, potrvá téměř rok.

pokračování


Další evropské peníze pro Říčany! Marvánek se přiblíží prvorepublikové slávě

25. 4. 2014

Na podzim se začne řešit osudový problém rybníka Marvánek. Kvalitu vody původního přírodního koupaliště totiž velmi zatěžují sinice a zabahnění. Kvalita vody je tak nízká, že v teplých měsících docházelo i k umírání ryb. Říčany nyní získaly evropské peníze na odbahnění rybníka, opraví se výpusť i hráz, na břehu se objeví pláž. Projekt, na který město získalo dotaci z výzvy Operačního programu Životní prostředí ve výši takřka 9 milionů korun, by měl začít ještě během letošního roku.

pokračování


Říčany chtějí oživit a vyčistit rybník Marvánek a Mlýnský rybník

30. 8. 2013

Mezi stěžejní projekty města Říčan v oblasti životního prostředí patří kompletní revitalizace Marvánku a Mlýnského rybníku. Důsledkem dlouhotrvajícího nezájmu o tyto dvě v minulosti oblíbená rekreační místa je značné zanesení sedimentem a zanedbané okolí. Hlavním cílem je rybníky odbahnit a vytvořit zde vhodné podmínky pro rekreaci a koupání.

pokračování


Říčany chystají revitalizaci rybníka Marvánek

17. 10. 2012

Rybník Marvánek v Říčanech trápí desítky let usazený sediment na dně a místy zanedbané prostředí, které znemožňuje koupání. Nyní město zpracovalo projekt na jeho revitalizaci. V roce 2014 projde rybník odbahněním a připravují se i plány na vybudování multifunkčního mola.

pokračování


Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211


ID datové schránky: skjbfwd
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)