Odpadové hospodářství

Vážení spoluobčané,

přinášíme Vám tuto stránku, jelikož bychom rádi zvýšili povědomí o odpadech, a to jak v rovině obecné, tak v rovině místní, tedy říčanské.

Navázali jsme spolupráci s Ekocentrem Říčany (http://ekoricany.org), od které si slibujeme větší provázanost informací o akcích, které tato organizace pořádá a do budoucna i společné řešení některých problematik týkajících se odpadů a životního prostředí.

Nelze říci, že by systém odpadového hospodářství Říčan byl ideální, ačkoli se o to neustále snažíme. Velice uvítáme Vaši spolupráci. Na základě Vašich dotazů budeme informace doplňovat a aktualizovat. Vaše názory, podněty a zkušenosti mohou být podkladem pro zlepšení všech oblastí týkajících se odpadového hospodářství (třídění odpadů, sběrný dvůr, autovraky,…).

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Kontaktní osoba Oddělení technické správy:

Malíková Barbora, referent odpadového hospodářství

tel.: 323 618 192, e-mail: barbora.malikova@ricany.cz

Call centrum Marius Pedersen a.s. pro reklamace svozů a výměnu nádob volejte v čase od 8:00 do 16:00 hod. 

Tel: 493 647 702 
E-mail: mpricany@mariuspedersen.cz

Změny ve svozu odpadu 2022  

Aktuální stav o svozu odpadu  

Informace o odpadech  

Údržba komunikací  

Sběrný dvůr  

Zelené kontejnery s klokanem pomáhají dětem

28. 8. 2019

Město Říčany navázalo spolupráci s projektem KlokTex.cz, zaměřeným na podporu zařízení Fondu ohrožených dětí - Klokánek. Nově umístěné kontejnery jsou označeny logem Klokánka. Z každého kilogramu oděvů, spárované obuvi a hraček, které se do nich umístí, míří 1 Kč za kilogram přímo na transparentní účet FOD. KLOK.TEX přispěl na provoz Klokánků za minulý rok finanční částkou celkem 318 500 Kč, která díky pomoci občanů může dosáhnout letos ještě výše.

pokračování


Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211


ID datové schránky: skjbfwd
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)