Parkuj dobře a témata, která vás zajímají

18. 8. 2021

Série videí na nejčastěji zmiňovaná témata k parkování v Říčanech. Více informací na webu parkujdobre.cz

Prezentace Otázky a odpovědi dne 18. srpna 2021

 

Parkování pro domácí v Říčanech - Nádraží

U vlakového nádraží město dlouhodobě usiluje o zlepšení podmínek pro parkování. Letos se to podařilo a byl zbourán nepoužívaný sklad. Vzniklo tak několik desítek nových parkovací míst. Zaparkují zde zejména místní. Pokud si totiž koupím roční kartu, mohu zde parkovat i nadále bez omezení. A mimoříčanští tu zaparkují také, jeden den je vyjde na 40 Kč. Zaplatit parkovné je možné u parkovacího v automatu a nebo zcela jednoduše mobilem třeba ve vlaku. Tato lokalita vyžaduje moderní řešení s parkovacím systémem P+R. Projekt má město Říčany již připraven a probíhá stavební řízení.

 

Parkování pro domácí v Říčanech - Masarykovo náměstí

Na Masarykově náměstí v Říčanech se téměř nic nemění. Za první půlhodinu parkování zaplatíme jen 10 Kč. Parkovné můžeme uhradit buď u parkovacího automatu mincemi, kartou nebo nově i mobilním telefonem. A co je výhoda s lístkem už nemusíme běhat do auta. Na lístku je QR kód do aplikace MPLA, přes který si můžeme prodloužit stání odkudkoliv.

 

Parkování pro domácí v Říčanech - Hrad

Na jednom z P+R parkovišť Pod hradem zaparkuje nově téměř 100 vozidel. Je nedaleko Potravin U Václava, dopravního hřiště, ale hlavně na Masarykovo náměstí je to vycházkou jen pár minut. Kdo má předplacenou roční kartu, parkuje zde bez omezení, a kdo ji nemá, může si jednoduše zaplatit parkovné u automatu anebo ještě lépe z mobilu. Cena za parkování je 5 Kč na půl hodiny, celý den vyjde na 40 Kč.

 

Parkování pro domácí v Říčanech - Retardéry

Na každém vjezdu do zóny vyžaduje norma opatření, které řidiče upozorní na změnu dopravního režimu. Nadšeni z retardérů nejsme ani my. Na základě praxe může dojít k jejich přesunu nebo nahrazení jiným vhodným opatřením, které zajistí zklidnění a bezpečnost. Umisťovat zpomalovací polštáře bychom chtěli zejména před přechody, u škol nebo tam, kde lidé po zklidnění dopravy dlouhodobě volají.

 

Parkování pro domácí v Říčanech - Olivova ulice a střídavé parkování

Tak tady se to nepovedlo. Sice podle předpisů a norem je vše v pořádku, nicméně praxe ukazuje, že to nefunguje. Proto máme už teď připravenou úpravu projektu, která parkování vrátí zpět k tomuto chodníku a na opačné straně silnice budou čáry smazány.
 

 

Parkování pro domácí v Říčanech - Bezručova

V Bezručově ulici, je velkým problémem rozbitá krajnice. K opravě mělo dojít už letos na jaře, ale nedávné přívalové deště práce odložily. Hotovo by však mohlo být ještě do konce léta. Na tento úsek má město zpracován projekt na celkovou rekonstrukci a brzy bychom chtěli žádat o stavební povolení.

 

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál