Pavel Šporcl opět zahraje z hladiny rybníka Jureček v Říčanech

31. 5. 2021

Na 18. a 19. června 2021 připravila agentura ŠPORCL ARTS ve spolupráci s městem dva koncerty „Na vlnách hudby a naděje“, které, stejně jako v loňském roce, odehraje i se svými hosty z pontonu na hladině. Zažijte Magickou noc a Cikánskou noc s tóny modrých houslí. Těšíme se na vás v areálu Jureček v Říčanech.

 

Malebnou scenérii lesa a vodní hladiny rozezní tóny hudebních mistrů. „Jsem moderní člověk, který se nebojí vystoupit ze zajetých kolejí a ukázat, že koncert klasické hudby nemusí mít žádné limity ani v oblečení ani v místě, kde se odehrává. V předchozím roce se koncerty setkaly s obrovským ohlasem publika, proto jsem se rozhodl z této netradiční akce udělat tradici, a nejen pro své říčanské fanoušky znovu vystoupit,“ objasnil myšlenku pokračování Šporcl.

Jsem ráda, že můžeme navázat na úspěšnou akci, kterou město Říčany minulý rok pořádalo jako první kulturní akci po uvolnění protiepidemických opatření. Pro diváky to bylo pohlazení na duši,“ komentuje úspěšnou spolupráci s umělcem místostarostka Hana Špačková (Klidné město). „I tentokrát jsme bohužel v podobné situaci, a město jako spolupořadatel pomáhá s technickým zajištěním akce.“ Hrdým partnerem těchto koncertů s neopakovatelnou atmosférou je i letos říčanská společnost PENTA TRADING. Vstupenky můžete koupit v předprodeji on-line na stránkách říčanského kulturního centra Labuť www.kclabut.cz.

Pavel Šporcl připravil speciální program složený z toho nejlepšího, co má v repertoáru. Zazní všechny jeho „hity“ z klasické, filmové i cikánské hudby, tak i vlastní skladby Surprise a Magical 24 ve svižných, moderních až popových aranžích. Program bude koncipován tak, aby zaujal co nejširší publikum, a začíná vždy ve 21:00. V každém večeru vystoupí za dodržení všech hygienických a bezpečnostních opatření speciální host. V pátek 18. června, v programu nazvaném Magická noc, vystoupí beatboxer Jaro Cossiga a Jana Šrejma Kačírková, která se po loňské okouzlující a nezaměnitelné interpretaci árie Měsíčku na nebi z Dvořákovy opery Rusalka vrátí na přání mnoha posluchačů. Druhý večer, nazvaný Cikánská noc, se uskuteční v sobotu 19. června, Šporcl odehraje program složený z nejúspěšnějších skladeb svého programu Gipsy Fire. Hostem bude jeho cikánská cimbálová kapela Gipsy Way Ensemble.

„Je o mně známo, že rád přijímám nové výzvy a nebojím se netradičních věcí. Navíc chci názvem Koncertu na vlnách hudby a naděje v lidech evokovat pocit, že se vše, tedy i hudební projekty, vrací opět k normálu,“ dodal houslista.

Šporcl v době krizového stavu nezahálel a připravil řadu projektů. V poslední době se však věnoval činnosti zcela jiné. Inicioval vznik skupiny odborníků z celého spektra komerční kultury a mnohatýdenními jednáními s ministry kultury, zdravotnictví, školství, financí a hlavní hygieničkou dokázali kulturu znovu otevřít „živým“ divákům.

 

Pátek 18. června Magická noc - začátek ve 21 hod.

 

Sobota 19. června Cikánská noc - začátek ve 21 hod.

 

 

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál