Plán ŽZ na rok 2014

15. 12. 2013

Na předvánočním zasedání Žákovského zastupitelstva na nás čekal nelehký úkol. Museli jsme zvolit dva místostarosty ze tří velmi schopných kandidátů.

Zvoleni byli Petr Suda a Zuzana Macková, a to vyrovnaným počtem 13 hlasů. Bezprostředně po zvolení prokázali svou asertivitu a sami se dohodli, že pozice prvního místostarosty se ujme Petr.

Dále jsme projednali všechny akce, které realizovalo předchozí zastupitelstvo, a diskutovali jsme, jestli je chceme opakovat. Přišli jsme ale i se zcela novými nápady.

Můžu slíbit, že se uvidíme na Ladovské koulovačce, kterou sice pořádá město Říčany, ale i my se pokusíme přispět minimálně propagací, jak tomu bylo loni.

Úplně nový projekt nás čeká na měsíce jarní. Několik nových zastupitelů totiž přišlo s nápadem, že bychom se měli snažit více provázat říčanské školy, a to pořádáním sportovních turnajů. Hlavní odlišností od již existujících turnajů bude účast gymnázií, která byla zatím vždy vynechána. To by Žákovské zastupitelstvo chtělo změnit uspořádáním prvního celoříčanského sportovního turnaje.

Jistě si vzpomínáte, jak vám loni s Kurýrem přišel do schránky pytlíček semínek. Tento malý dárek od ŽZ patřil k festivalu řemesel, jenž se uskuteční i letos, a my se chystáme na další malý projekt, kterým bychom přispěli svou troškou do mlýna.

Čím blíž bude léto, tím více budeme pracovat. Neskromně musím říct, že není snad nikdo povolanější než ŽZ, kdo by měl pomáhat s organizací dětského dnu. Stejně jako loni, kdy naše úsilí zhatilo počasí, se budeme snažit naše aktivity na dětském dnu koncipovat pro starší děti.

Vrcholem našeho roku bude druhý ročník benefičního koncertu na podporu volnočasového prostoru v Říčanech. Tím se ŽZ tohoto volebního období rozloučí.

Není toho málo, nezbývá než doufat, že se nám realizace povede na jedničku a že nás vy- občané Říčan- odměníte svou hojnou účastí.

Anežka Kabátová
starostka ŽZ

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál