Pravěké Říčany zažijete již tuto neděli 10. září

7. 9. 2017

Městské slavnosti PRAVĚKÉ ŘÍČANY společně s VELETRHEM VOLNÉHO ČASU A SPORTU. Nabitý program proběhne na Masarykově náměstí, v geoparku 1. ZŠ a na hradní zahradě. Přijďte se bavit.

V neděli 10. 9. se Říčany vrátí v čase zpět a ponoří se do pravěku. Od 13.00 hodin odstartuje program na Masarykově náměstí pravěkou módní přehlídkou. Ukázky ze života prvních obyvatel Říčanska budete moci nejenom shlédnout, ale i vyzkoušet na hradní zahradě a v geoparku 1. ZŠ. V čase od 14.00 do 17.00 hodin se zde můžete stát pravěkým lovcem a vyzkoušet lov oštěpem. Pazourkové nástroje, hutnění železa a šamanské rituály jsou další pravěké disciplíny připravené pro vás a vaše děti.

V 15.00 hodin na náměstí divadlo Kůzle zahraje veselé písničkové představení pro děti i dospělé. Od 16.00 hodin si zde nenechte ujít dvojkoncert Ivo Jahelky a Mirka Palečka. Program na náměstí doplní řemeslné tržiště a občerstvení. Odpolednem vás provede moderátor Zdeněk Sekanina.

V rámci městských slavností odstartuje i akce Týden volného času a sportu v Říčanech / 10. - 17. září. V neděli tak budete mít možnost na jednom místě shlédnout pestrou nabídku volnočasových aktivit v Říčanech. Osobně se tak seznámíte s lektory a zástupci jednotlivých klubů a organizací. Mnohé z nich své aktivity předvedou i v rámci programu městských slavností na pódiu.

Podrobný seznam akcí a aktivit v Říčanech, které bude během celého týdne možné navštívit či vyzkoušet zdarma, je součástí přílohy zářijového čísla Říčanského kurýru. V elektronické podobě zde: http://www.kuryr-ricany.cz/clanek/ricansky-kuryr-zari-c4127.

Záštitu nad městskými slavnostmi převzala hejtmanka Středočeského kraje Ing. Jaroslava Pokorná Jermanová. Dále akci podpořila 1.SčV a MAKS.

Akci pro vás připravilo město Říčany ve spolupráci s Muzeem Říčany.

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál