Výsledek vyhledávání textu 'historické':

Vybrány jsou texty, které v názvu či obsahu obsahují všechna z hledaných slov v syntakticky různých tvarech, jimž odpovídá tentýž faktický význam (např. 'město', 'městem', 'městech'). Nalezené texty jsou seřazeny podle relevance. Pro jiné podmínky hledání použijte operátory vyhledávání.

 
Minimální délka slova jsou 4 znaky. Kratší slova budou při hledání ignorována.
Používejte diakritiku, na velikosti písmen nezáleží.
Nejdříve jsou zobrazeny texty, které nejvíce vyhovují hledané frázi (tedy podle relevance).


Historie města

 

Město Říčany, vzdálené přibližně 20 km jihovýchodně od Prahy, se rozložilo v mírně zvlněné, zalesněné krajině. Je místem k příjemnému bydlení a zaujme rovněž svou bohatou historií. Podle Hájkovy kroniky se první zmínka o Říčanech vztahuje k roku 748, kdy byla svedena bitva o říčanský dvůr. Mezi nepřehlédnutelné architektonické památky patří zřícenina kdysi honosného hradu z doby posledních ...

pokračování


Jak a kde může vlastník kulturní památky získat finanční pomoc?

 

Obce, kraje a stát poskytují vlastníkům kulturních památek finanční příspěvky na zvýšené náklady spojené se zachováním nebo obnovou kulturní památky. 1. Obce nebo kraje mohou ze svých rozpočtů poskytnout vlastníku kulturní památky příspěvek na zvýšené náklady spojené se zachováním nebo obnovou kulturní památky. Příspěvek se poskytuje na základě odůvodněné, písemné žádosti vlastníka, a to ...

pokračování


Územní studie veřejného prostranství obce Světice

 

Územní studie řeší více samostatných objektů v obci Světice. Některé spolu přímo sousedí, jiné jsou naopak zcela osamocené. Dodržuje základní principy platného územního plánu. Směřuje k trvale vyváženému a udržitelnému rozvoji obce a respektuje územní podmínky pro kvalitní životní prostředí, hospodářský rozvoj a sociální soudržnost obyvatel v území. Respektuje urbanistické, ...

pokračování


Zvláštní užívání komunikace

 

Zvláštním užíváním dálnice, silnice a místní komunikace je dle ust. § 25 zákona č. 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích: a) přeprava zvlášť těžkých nebo rozměrných předmětů a užívání vozidel, jejichž rozměry nebo hmotnost přesahují míru stanovenou zvláštními předpisy. b) užití dálnice, rychlostní silnice nebo rychlostní místní komunikace silničními motorovými vozidly, jejichž nejvyšší ...

pokračování


V říčanském Parku Václava Havla byly vysazeny stromy partnerských měst

30. 10. 2018

V Říčanech se dokončuje park, který ponese jméno Václava Havla. U příležitosti 100 let od založení Československa jej ozdobí i národní stromy partnerských měst Říčan. S výsadbou stromů svobody tak pomůžou zástupci měst z několika zemí Evropy. Například z Velké Británie, Dánska, Švédska, Polska, či Německa. O tom, že park se pojmenuje po posledním československém prezidentovi Václavu Havlovi, rozhodli říčanští zastupitelé v září.

pokračování


Mše svatá a pietní akt 28. října 2018 na Masarykově náměstí

25. 10. 2018

Mše svatá za Republiku v kostele sv. Petra a Pavla.

pokračování


Masaryk v Říčanech

10. 9. 2018

Prohlédněte si fotografie z velkolepé oslavy 100 let od založení republiky.

pokračování


ÚŘEDNÍ DESKA

2. 8. 2018

Pro uveřejňování dokumentů na úřední desce využívá město Říčany od 1.8.2018 namísto papírové vývěsky elektronické zobrazovací zařízení, které je umístěné na budově Staré radnice na Masarykově nám. čp. 83.

pokračování


Říčany připravují velkolepé oslavy založení republiky. Ty začnou již 9. 9. přivítáním Masaryka na nádraží v rámci městských slavností.

27. 6. 2018

Městské slavnosti v Říčanech se v letošním jubilejním roce ponesou v duchu první republiky. Dobovou atmosféru navodí hudba, kostýmy i doprovodný program. Prahu s naším městem 9. 9. spojí několik jízd historické parní lokomotivy. Ve 12:24 odjede ze zastávky Praha - Hostivař vlak s TGM. Masaryka na říčanském nádraží přivítají a doprovodí na náměstí členové mnoha spolků. Místní koleje ozdobí velmi vzácný exponát – originál salonní vůz TGM. Zasazena bude i památeční lípa v parku A. Švehly. Slavnosti vygradují koncertem známé rodačky Anety Langerové. Jízdenky na parní vlak již v předprodeji.

pokračování


Pozvánka na slavnostní otevření knihovny v Teršípově domě

20. 6. 2018

Chceme se s vámi podělit o radost, městská knihovna se přestěhovala do Teršípova domu a zahajuje provoz. Přijďte si prohlédnout krásné prostory historického domu a zahrady. Slavnostní otevření za účasti vedení města a pozvaných hostů se uskuteční v pondělí 25. 6. 2018 od 16 hodin. Prohlídky knihovny v Teršípově domě čp. 66, Masarykovo náměstí, Říčany. Program ve dvoře, milí hosté, hudební doprovod a malé pohoštění. Knihovna bude v provozu od 25. 6. již od 8.30 hodin.

pokračování


1-10/66  následující»  »»

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál