První zasedání nového zastupitelstva

15. 1. 2014

Uběhlo už několik měsíců od prvního zasedání nově zvoleného Žákovského zastupitelstva. V zasedací místnosti na radnici se sešla opět různorodá parta žáků a studentů. Letošní novinkou jsou dvě posily ze soukromého gymnázia v Říčanech, které loni v ŽZ zastoupení nemělo. Své zástupce, tak jako loni, poslali všechny tři základní školy i gymnázium Říčany.

Jmenovitě jsou to Martin Šula, Kateřina Chmelová, Michaela Ministrová, Miriam Janáčková a Doris Schmiedlová za ZŠ U Říčanského lesa; Petr Suda a Daniel Odvárko za MKG; Anežka Kabátová, Arian Majid a Lukáš Střeštík za gymnázium; Linda Bačová, Josef Corn, Zuzana Macková, Jakub Selix, Jakub Sklenář a Marek Vodička za ZŠ Bezručova; Paola Dvořáková, Samantha Pražská, Jakub Sikora, Ondřej Pazourek a Aneta Vašáková za 1. ZŠ.

Na prvním zasedání nám starosta Vladimír Kořen předal jmenovací dekrety. Navzájem jsme se představili- pro některé to bylo úplně poprvé, ale vrátilo se i pár známých tváří z minulého volebního období. Naším úkolem bylo, mimo jiné, sdělit ostatním své ambice v ŽZ, jestli míříme na post místostarosty nebo dokonce starosty. Zatímco potenciálních místostarostů se přihlásila celá řada, o funkci starosty jsem se přihlásila pouze já. Můžu s velkým potěšením říct, že díky nemalé podpoře z řad starých zastupitelů jsem byla zvolena přímo namístě 17/21 hlasů.

Po nesmělém prvním zasedání nás čekal adaptační kurz, na němž jsme se seznámili, a za sebe můžu říct, že jsme vytvořili velmi příjemnou atmosféru.

Máme za sebou už i první společnou akci. Bylo nám velkou ctí se spolupodílet na galavečeru na podporu stacionáře Olga, kde se díky štědrým darům vybralo přes 100 000 Kč.

Na druhém zasedání jsme konečně obsadili zbývající vedoucí funkce ŽZ. Místostarosty se stali Petr Suda a Zuzana Macková. Věřím, že společně ŽZ povedeme zodpovědně a dosáhneme alespoň srovnatelných výsledků jako loni.

A co nás tedy čeká dál? Nejprve musíme vyhodnotit soutěže vyhlášené v loňském roce. Jde o soutěže Rozkvetlé Říčany a Park snů, v rámci kterých jste nám poslali krásné fotografie květin a návrhy volnočasového prostoru.

Dále jsme přislíbili účast na Ladovské koulovačce, Dnu země a dětském dnu. Máme v plánu rovněž zopakovat benefiční koncert, prostřednictvím kterého budeme usilovat o navýšení našeho rozpočtu, jež hodláme z velké části věnovat na realizaci volnočasového prostoru.

Volnočasový prostor bylo totiž těžiště zájmu loňského zastupitelstva a bude i toho letošního. Usilujeme o jeho realizaci, protože v našem krásném městě takové místo chybí- místo pro setkávání mladých lidí, kde by se dalo kvalitně a různorodě sportovat.

Kromě toho máme ale i spoustu dalších nápadů, za ŽZ můžu slíbit, že o nás často uslyšíte a pokusíme se atmosféru města dělat lepší a lepší.

Anežka Kabátová
Starostka ŽZ

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál