Aktuality

Říčanské kameny zmizelých budou mít infostánek na náměstí

Začátkem letošního roku získalo město příspěvek od Nadačního fondu obětem holocaustu na projekt „Informační stánek k Říčanským kamenům zmizelých“, který realizuje spolu s Muzeem Říčany. Projekt byl představen v únorovém čísle Kurýra. Podle původního harmonogramu měl být infostánek otevřen v červnu 2020. Bohužel v důsledku koronavirové pandemie se práce na projektu v období března až května téměř zastavily a byly zahájeny znovu v červnu.

Říčanský kurýr pomáhá s restartem vašeho podnikání po koronavirové pauze!

Jste podnikatel či živnostník se sídlem a provozovnou v Říčanech? Máte zájem ZDARMA inzerovat v mimořádné příloze "Podnikatelé" městského věstníku Říčanský kurýr?

Začala plánovaná modernizace říčanského dopravního hřiště

Včera město předalo stavební společnosti MM Hallinto s.r.o. areál dopravního hřiště. Během pětiměsíční rekonstrukce vznikne moderní výukový areál pro dopravní výchovu i hřiště pro volný čas. Po dobu rekonstrukce nebude areál pro veřejnost přístupný. O modernizaci oblíbeného čtyři desítky let starého areálu rozhodli v loňském hlasování participativního rozpočtu s názvem Překvapte Říčany sami občané. Necelé dva miliony korun budou investovány do nového povrchu silnic i chodníků, vodorovného i svislého dopravního značení. Hřiště zatraktivní nové prvky jako křižovatka se semafory, křížení se železniční tratí včetně kolejí a výstražníků, maketa benzínové pumpy a vláčku zajíždějícího do tunelu. Školáci budou moci využít novou venkovní učebnu a vznikne zázemí včetně skladu pro dopravní výuku. Lákadlem pro nejmenší budou šlapací autíčka. Přibudou i stojany na kola, lavičky a další mobiliář včetně servisního stojanu na kola a výukových tabulí. Areál se stane atraktivním pro děti, rodiče i výuku.

Říčany se chystají na dopady koronavirové krize zastavením některých investic

Říčanští zastupitelé na svém dubnovém jednání, které probíhalo elektronicky, zastavili některé investice, a to v objemu 36,2 milionu korun. U dalších upravili tempo jejich přípravy. To může přinést úsporu dalších zhruba 37 milionů korun. Říčany se připravují na celosvětovou ekonomickou krizi, která přichází v těsném závěsu po pandemii. Úspory se týkají i provozních výdajů města.

Poptávka 2. ZŠ: Výmalba prostor 2. základní školy Bezručova Říčany

Lhůta a místo pro podání nabídek: 25. 6. 2020 do 10:00 hodin na adresu školy: 2. základní škola Bezručova Říčany, příspěvková organizace, Bezručova 94/19, 251 01 Říčany https://www.2zsricany.cz/uredni-deska/

Poptávka: Multimediální kiosek

Lhůta pro podávání nabídek a způsob podání: 12. 8. 2020 do 9 hodin – e-mailem na adresu daniel.petr@ricany.cz

Město společně s FK Říčany opravuje fotbalovou tribunu

Na základě smlouvy o spolupráci města a fotbalového klubu začala pětiměsíční oprava fotbalové tribuny v centru Říčan. Budova postavená k příležitosti spartakiády v roce 1975 v akci „Z“ bude kompletně zrekonstruována za 7,2 milionu korun. Po rekonstrukci poskytne komfortnější zázemí jak hráčům, tak divákům. Benešovská stavební společnost HOSS a.s. vybuduje šatny s vlastním sociálním zařízením, kompletně obnoví vnitřní povrchy v interiéru. Kromě vnitřních prostor opraví také střídačky pro hráče, část fasády, sedáky v hledišti a střechu. Nově přibude osvětlení k upravenému chodníku k tribuně. Významnou část financí ve výši 4,7 mil. získal klub z dotací MŠMT. Zbylou část ve výši 2,26 milionu doplatí město ze svého rozpočtu a klub přispěje vlastními prostředky, 240 tisíci.

Říčanští dobrovolní hasiči mají nový zásahový požární vůz

Jednotka sboru dobrovolných hasičů (JSDH) Říčany bude vyrážet k mimořádným událostem s úplně novým cisternovým vozidlem značky SCANIA. Požární vůz představí veřejnosti 6. června od 14 hodin na Masarykově náměstí. Říčanští dobrovolní hasiči v loňském roce vyjeli k rekordnímu počtu 82 událostí. V součinnosti s profesionálními hasiči zasahují u požárů, povodní, při ekologických haváriích, autonehodách a v dalších náročných situacích. Pro účinnou pomoc je klíčová rychlost, dobrá technická vybavenost a odpovídající připravenost zasahujících hasičů. Technická vybavenost se s novým vozem vyrovná profesionálnímu sboru. Zřizovatelem JSDH Říčany je od roku 2001 město, které také finančně a organizačně nákup vozidla za 8,4 milionu korun zajistilo. Město uhradilo vůz díky úspěšné dotaci a získaným financím z EU ve výši 4,7 milionu korun, zbylou část ve výši 3,7 mil. hradilo z rozpočtu, ze zisku z pokut.

Padesát tisíc nových stromů. Říčanům se daří obnova městských lesů po kůrovcové kalamitě

Už na jaře se správcům městských říčanských lesů podařilo zajistit obnovu lesa. I přes koronavirovou krizi během února a března zasadili dělníci na padesát tisíc stromů. Na většině z celkem 14 hektarů holin, které vznikly loňskou nucenou těžbou, už tak znovu rostou stromky. Smrkovou monokulturu nahradily většinou duby, jedle, buky, javory a habry. Firma při sázení využila motorových vrtáků, kdy sázela do hloubky kolem 40 cm tak, aby kořeny dubů měly dostatek vláhy. Dalšímu kácení se však říčanský les nevyhne, rozsah kůrovcové kalamity závisí na počasí.

Nový postup Žádosti o souhrnné vyjádření města ke stavbě

archiv starších příspěvků

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál