Aktuality

Připomínáme dnešní veřejné projednání

Veřejné projednání návrhových opatření vyplývajících z dopravní studie lokality Komenského náměstí ve středu 20. 11. 2019 od 18 hodin v zasedací místnosti MěÚ, Komenského náměstí 1619

Projekt Voda pro domácí postoupil do další etapy

Pouze sedmdesát tisíc kubíků pitné vody navíc může poskytnout pražská vodovodní síť Říčanům. Zastupitelstvo města rozhodlo, aby toto množství, na které mají Říčany opční právo, připadlo v první řadě stávajícím obyvatelům města.

Město Říčany se hluboce omlouvá občanům za nekvalitní práci firem Stavitelství Řehoř, T4 Building a M- Silnice při rekonstrukci ulice Politických vězňů

Už druhým rokem probíhá rekonstrukce klíčové ulice v centru města. Ulici Politických vězňů ale před koncem stavby hyzdí prohlubně u kanálů, vodovodních hrníčků, poškozené obruby či asfalt v dešťových vpustích. Povrch ulice po prvním finálním asfaltování nesplňoval normy, a proto se vedení města domluvilo se sdružením firem na opravě. Jenže oprava skončila fiaskem. Po přeasfaltování je stav snad ještě horší.

Vaše nápady mění město!

Zapojte se do čtvrtého ročníku participativního rozpočtování, jak se říká u nás do pébéčka (z anglického Participatory budgeting), třeba to bude právě váš nápad, který bude město realizovat. Od 1. listopadu můžete podávat náměty.

Oprava kanalizace

V okolí ulic Sadová, Nová, Na Fialce a Scheinerova v termínu od 21. 10. do 7. 11. 2019 provede společnost ZEPRIS s.r.o. opravu kanalizace. Prosíme o respektování přechodného dopravního značení v průběhu oprav.

Poptávka: Výměna 8 ks dřevěných oken do pokojů v nemocnici Říčany – lůžkové odd. za plastová

Podání nabídky: na e-mail milos.skopan@ricany.cz ukončení odevzdání nabídek: 24. 11. 2019

Povolené kácení ořešáku u restaurace Oliva

Dnes pokácí pracovníci OTS ořešák (Juglans regia) před bývalou restaurací Oliva v ulici Verdunská na pozemku města. Povolené kácení proběhne z důvodu postupného odumírání hlavních větví stromu a vysazen bude nový ořešák.

PODÁVÁNÍ ŽÁDOSTÍ O PROGRAMOVOU DOTACI Z ROZPOČTU MĚSTA NA ROK 2020 ZAHÁJENO

Od 1. listopadu 2019 běží lhůta pro podávání žádostí o dotaci z rozpočtu města na rok 2020 v programech PROVOZ a AKCE. O dotace na AKCE 2020 můžete zažádat pouze do konce listopadu na PROVOZ 2020 do konce tohoto roku.

Omezení na okružní křižovatce u Modletic

Sjezd z D1 směrem od Prahy na Říčany bude uzavřen od 11. až do 30. listopadu 2019. Krajská správa a údržba silnic nechá opravit povrch komunikace II/101 u okružní křižovatky Říčany - Modletice - D1. Celá stavba je rozdělena do tří etap. Dojde k omezení provozu dle přiložených dopravně inženýrských opatření.

Vysadíme v Říčanech budoucnost? Stromy pomáhají s klimatem měst

Celorepubliková akce SÁZÍME BUDOUCNOST začala 13. 9. 2019. Česká příroda se už nyní potýká s následky klimatické změny. Suchem oslabené stromy napadá nejen kůrovec, ale mnohá další onemocnění. Masivně schnou borovice, břízy, lípy či javory. Dramaticky se mění lesy i městská zeleň na obrovských plochách. Hledá se způsob jak se s rychlým nárůstem teplot vyrovnat. Nadace Partnerství proto ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí připravila celonárodní program výsadby 10 milionů stromů.

archiv starších příspěvků

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál