Aktuality

Školky v Říčanech v týdnu od 2.11. do 8.11. 2020

Zavřené budou MŠ Zahrádka a MŠ Srdíčko. Otevřené byť s omezeními či organizačními změnami budou MŠ Čtyřlístek, MŠ U Slunečních hodin a MŠ Kuřátko. Rozhodla o tom na svém pátečním jednání městská rada ve spolupráci s řediteli příspěvkových organizací a odborem školství. Důvodem zavření či omezení provozu jsou organizační a personální potíže způsobené epidemií COVID-19. Nemoc prodělává několik pedagogů či zaměstnanců, kteří jsou pro zajištění provozu mateřských škol klíčoví. Pro rozhodnutí byla potřeba aktuální data, proto se rozhodovalo až v závěru týdne. Ředitelky jednotlivých školek budou informovat rodiče o konkrétních opatřeních. Žádáme rodiče, aby zvážili, zda je účast jejich dětí v mateřské škole s ohledem na aktuální stav nutná. Příští týden ve čtvrtek rozhodne městská rada o dalším provozu MŠ v Říčanech.

Nová vládní opatření z 26. října

Krizová usnesení vlády přijatá v rámci nouzového stavu v souvislosti s epidemií koronaviru SARS CoV-2 na jednání vlády dne 26. 10. 2020.

POPTÁVKA Dodavatele – Dodávka zábradlí

Lhůta pro podávání nabídek a způsob podání: 30.10.2020 do 12:00 hodin – emailem na adresu: lucie.tausova@ricany.cz

POPTÁVKA Dodavatele – Umytí a vyčištění 10-ti autobusových zastávek

Lhůta pro podávání nabídek a způsob podání: 30.10.2020 do 12:00 hodin – emailem na adresu: lucie.tausova@ricany.cz

Krizová opatření schválená na jednání vlády dne 21. 10. 2020

Krizové opatření o zákazu volného pohybu osob; Krizové opatření o zákazu maloobchodního prodeje a služeb; Krizové opatření o omezení činnosti orgánů veřejné moci a správních orgánů.

Výstupy z jednání Krizového štábu města Říčany /ORP/

📍 Říčanská nemocnice se personálně stabilizuje, město Říčany poskytuje ubytování zdravotníkům, vytvořen je seznam případných dobrovolníků zdravotníků z řad Sborů dobrovolných hasičů. 📍 Předpokládá se, že rozhodnutím Vlády ČR zůstanou školy v příštím týdnu uzavřeny...

DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ POMÁHAJÍ

Nemocnice AGEL Říčany vzhledem ke zvýšené absenci zaměstnanců a zároveň ke zvýšeným nárokům na množství poskytované péče v souvislosti s epidemií COVID-19 uvítá krátkodobou i dlouhodobou pomoc především od: rentgenových laborantů, kvalifikovaných sester a lékařů internistů L2/L3.

Poptávka na projektovou dokumentaci včetně inženýrské činnosti na Chodník podél dopravního hřiště, Říčany

Lhůta pro podávání nabídek do 30.10.2020 do 10 hodin.

Říčaňáci nejvíce chtějí opravit stezku k nádraží, zastřešit autobusové zastávky a zapojit se do obnovy lesa. Podpořili i moderní umělý povrch hřiště na Lázeňské louce.

Participativní rozpočet zná vítěze. Téměř sedm stovek hlasujících pokořilo loňskou účast. Hlasovalo se ve dvou kategoriích o 19 námětech celkem o pět milionů z rozpočtu. Ze sedmi projektů do dvou milionů získaly nejvíce hlasů náměty na opravu stezky pro pěší k nádraží a nový umělý povrch hřiště na Lázeňské louce. Ze dvanácti námětů do půl milionu nejvyšším počtem hlasů ocenili hlasující námět na zastřešení autobusových zastávek a zapojení veřejnosti do obnovy Říčanského lesa.

Poptávka: Nákup interaktivních displejů pro MŠ Kuřátko, Říčany

Lhůta a místo pro podání nabídek: 27. 10. 2020 do 9:00 hod elektronicky emailem na adresu reditel@mskuratko.ricany.cz

archiv starších příspěvků

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál