Aktuality

OÚPRR hledá kolegu na přípravu a zpracování závazných stanovisek

Odbor územního plánování a regionálního rozvoje hledá do svého týmu nového kolegu na přípravu a zpracování závazných stanovisek. Výhledově i možnost práce na pořizování územně plánovací dokumentace.

Poptávka: Projektu obnovy odvodnění ulic na Strašíně – U Ládek, Na Hájích, V Březině

Lhůta pro podávání nabídek a způsob podání: 28. 2. 2020. do 8:00 – emailem (lukas.vana@ricany.cz)

Hřbitovy v katastru Říčan z důvodu nebezpečí zůstanou dnes zavřené

Z důvodu bezpečnosti zůstanou dnes uzavřeny všechny hřbitovy na katastru města Říčany. Pracovníci technické správy města provádějí úklid spadaných větví.

Poptávka na projektovou dokumentaci vodovodní řad Otavská

Lhůta pro podávání nabídek a způsob podání: Do 19.2.2020 do 10,00 hodin – poštou, osobně (Masarykovo nám. 53/40, 251 01 Říčany), nebo e-mailem (stepanka.sritrova@ricany.cz)

Série vloupání se Říčan dotkla jen okrajově, obezřetnost je však na místě

Série vloupání na jihovýchodě Prahy, které si všimla i celostátní média, se Říčan dotkla pouze okrajově. Kriminalisté s ní spojovali původně čtyři případy, aktuálně pouze jeden. Počet vykradených domů, bytů či chat přímo v Říčanech nepřesáhl dvacet případů za celý rok, přičemž zloději se vloupali do deseti rodinných domů. Bezpečnostní situace je tak mnohem klidnější než v okolních obcích. Už během prosince se starosta města V. Kořen domluvil s městkou policií na úpravě priorit – zvýšila se hlídková činnost v rizikových oblastech. Během ledna také proběhla jednání s dalšími starosty či konzultace s Policií ČR.

Uzavírky Masarykovo nám. – sever a ul. Školní z důvodu konání kulturních akcí města

Odbor správy majetku Městského úřadu v Říčanech, jako příslušný silniční správní úřad ve věcech místních komunikací povoluje  úplnou uzavírku místní komunikace Masarykovo nám. - sever v k.ú. Říčany - Prahy z důvodu konání kulturních akcí: Masopust 22.2.2020 Den...

Vítání občánků v Říčanech

Narodilo se Vám miminko v termínu od 1. 1. 2020 do 31. 3. 2020, má Vaše dítě trvalý pobyt v Říčanech (Říčany, Radošovice, Strašín, Kuří, Voděrádky, Pacov, Jažlovice) a chtěli byste se zúčastnit slavnostního přivítání?

VÝZVA K PŘEDKLÁDÁNÍ ŽÁDOSTÍ

Ministerstvo kultury ČR vyhlašuje pro rok 2020 dotační program „Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností“. Finanční podpora z tohoto programu je určena na obnovu nemovitých kulturních památek, které se nalézají mimo památkově chráněná území a které nejsou prohlášeny za národní kulturní památky a nejsou ve vlastnictví ČR.

Do Říčan by se mohly přestěhovat stovky policistů krajského ředitelství PČR. Policie získala téměř 5 hektarů pozemků

Řešení dlouhodobého nedostatku policistů na jihovýchodě od Prahy existuje a potřebuje nyní podporu finanční a organizační. Shodli se na tom na jednání ředitel Krajského ředitelství policie Středočeského kraje Václav Kučera se starostou Říčan Vladimírem Kořenem (Klidné město). V Říčanech totiž leží už desítky let nevyužitý pozemek, kde měla původně stát věznice. Rozlehlý areál po jednání s ministerstvem spravedlnosti přešel přes Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových právě do vlastnictví Policie ČR. Na ploše o rozloze 4,6 hektarů chce policie postavit své krajské centrum a třeba také ubytovnu pro zhruba 80 policistů. Projekt je mezi investičními prioritami české vlády. Policie plánuje do Říčan přesunout na 850 osob včetně zásahové jednotky. Centrum vyroste v těsné blízkosti Pražského okruhu. Výstavba by měla stát necelé dvě miliardy korun.

Oznámení o úpravě úředních hodin pracoviště ověřování a CzechPOINTu na Masarykově n.

Z provozních důvodů bude pracoviště ověřování a CzechPOINTu, Masarykovo nám. 53/40 , od 3. 2. 2020 do 11. 3. 2020 otevřeno v pondělí a ve středu do 17 hodin, ostatní dny zůstávají beze změny. Poslední klient je přijímán v 16.45 h. Děkujeme za pochopení.

archiv starších příspěvků

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál