Aktuality

Poptávka: Likvidace plevelů v chodnících na území města Říčany a v Mírové ulici na Pacově

Lhůta pro podávání  nabídek a způsob podání: do 24. 6. 2021 do 15:00 hodin – e-mailem na adresu ludmila.souckova@ricany.cz

POZOR NA TRAVIČE! V ŘÍČANECH BYLA POTVRZENA OTRÁVENÁ RYBÍ NÁVNADA

Vyzýváme občany, aby zvýšili pozornost na svých procházkách, především v lesích. Hlídejte své psy i malé děti.

Letos pilotně zapojíme do hlasování Portál občana města Říčany

Pokud jste registrovaní v Řídím Říčany přijde vám jako v předchozích ročnících hlasovací zvací e-mail. Pokud jste senioři bez přístupu k PC přijďte osobně hlasovat papírově do informačního centra na Masarykově náměstí či v rondelu. Nově můžete hlasovat i přes Portál občana města Říčany, kam se přihlásíte přes datovou schránku, mojeID, eObčanku či bankovní identitu. Pro hlasování v pátém ročníku Překvapte Říčany již není nutné se registrovat v Řídím Říčany.

Úplná uzavírka části místní komunikace Mozartova a Bílá v k. ú. Říčany – Radošovice

Z důvodu provedení stavebních prací a uložení inženýrských sítí – rekonstrukce komunikace včetně uložení inženýrských sítí (voda, kanalizace) bude komunikace Mozartova a následně Bílá uzavřena.

Nepřijali Vaše dítě do mateřské školy v Říčanech?

Nepřijali Vaše dítě do mateřské školy v Říčanech? Mateřská škola Kuřátko, Říčany – Kuří nabízí volná místa pro děti s trvalým pobytem v Říčanech. Více informací Vám poskytne ředitelka MŠ Kuřátko, Hana Koubková tel: 313 104 293, reditel@mskuratko.ricany.cz

HLASUJTE od 15. do 30. června 2021 pro náměty v 5. ročníku PŘEKVAPTE ŘÍČANY

Všichni, kdo jste se již někdy v minulosti registrovali do Řídím Říčany, obdržíte hlasovací email. On-line můžete hlasovat i bez registrace po přihlášení do Portálu občana města Říčany.

Částečné omezení provozu Parku Václava Havla 3. - 11. 6. 2021

Z důvodu oprav mlatových cest od retenčních nádrží k zrcadlu a okolí zrcadla bude ve dnech od čtvrtka 3. června do pátku 11. června 2021 částečně omezen provoz Parku Václava Havla.

Současně se zavedením parkovacího systému dojde i ke zklidnění dopravy

V menších ulicích bude platit zóna 30 km/hod, parkovat se bude pouze na vyznačených místech. Od června se v ulicích Říčan začne s realizací svislého a vodorovného dopravního značení, s instalací zpomalovacích polštářů a dalších opatření spojených se zavedením parkovací zóny. Pilotní spuštění parkovacího systému je plánováno na 1. srpna. Parkovací karty si budete moci začít vyřizovat od července elektronicky i osobně. Informace naleznete na www.parkujdobre.cz

Říčanské základní školy začnou testovat PCR testy ze slin od pondělí 17. května 2021

Základní školy zřizované městem Říčany ve shodě s doporučením vedení města se rozhodly u všech žáků i zaměstnanců až do konce školního roku nahradit antigenní testování metodou testování RT-PCR. Frekvence tohoto testování je nově upravena na jedenkrát za 14 dní. Testování touto přesnější a šetrnější metodou začne v říčanských školách fungovat už v týdnu od 17. května 2021.

Poptávka: Knižní vazba zápisů z jednání rady a zastupitelstva

Lhůta a místo pro podání nabídek: 19. 5. 2021 do 10:00 hodin – na e-mail: hedvika.hlavinova@ricany.cz

archiv starších příspěvků

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál