Rekreační pobyt na Šumavě

4. 9. 2017

Když jsme přemýšleli, kam bychom letos vzali „naše“ děti na několikadenní pobyt, největší prioritou pro nás bylo, aby ten pobyt probíhal přes pracovní týden. Aby tak bylo možné rodičům odlehčit a dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí zajistit příjemně strávené dny.

Pak zbývala otázka, kam vyrazit a co tam dělat. Už dlouho jsme přemýšleli o zopakování vodáckého výletu, bohužel však stav řeky Sázava, která by pro nás přicházela v úvahu, nebyl vůbec dobrý. A pak naše kolegyně přišla s nápadem, že děti vezmeme na Šumavu. Došlo nám, že není zapotřebí mít s sebou vždy nutně kola, lodě nebo něco podobného, že svůj účel splní naše nohy a možná ještě lépe.

Měli jsme také veliké štětí, protože jsme odjížděli 31.7. a vraceli se 3.8., kdy právě v tomto týdnu bylo moc krásné počasí. Tím bylo rozhodnuto, že jeden den strávíme na nedalekém nově zrekonstruovaném koupališti ve Vimperku. Na koupališti jsme si všichni dali nanuk a tak pobyt chytil tu správnou letní atmosféru.

Další den jsme vyrazili do vedlejší obce, která nese název Stachy. Obec je známá tím, že zde přímo na náměstí rostou pravé hřiby. Děti se na výlet moc těšily a na hřiby rostoucí v centru obce ještě víc. Letošní sucho si však vybralo svou daň i tady a tak jsme na vlastní oči viděli hřiby pouze tři. Dohromady jich za letošní rok do našeho příjezdu vyrostlo něco kolem devadesáti, což je velmi málo. I tak to ale byla milá procházka.

Jedno odpoledne jsme strávili v lese, kousek od našeho ubytování. Postavili jsme zde mnoho domečků pro skřítky a udělali talentovou soutěž v přírodním amfiteátru, kde i vedoucí pobytu mohli projevit svůj talent. Poslední večer nás již téměř tradičně čekala večerní diskotéka. Děti se na ni těšily v podstatě od počátku pobytu.

Chtěli bychom velice poděkovat za štědrou finanční podporu Městu Říčany a stejně tak i panu Karlovi Bartákovi. Bez nich bychom pobyt pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí nemohli uspořádat. Veliké díky také patří paní Haně Hejné, která nám poskytla a zajistila ubytování a stravu.

za OSPOD Jitka Červenková, Iva Kirejevová, Barbora Takáčová

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál