Říčanské kameny zmizelých budou mít infostánek na náměstí

11. 8. 2020

Začátkem letošního roku získalo město příspěvek od Nadačního fondu obětem holocaustu na projekt „Informační stánek k Říčanským kamenům zmizelých“, který realizuje spolu s Muzeem Říčany. Projekt byl představen v únorovém čísle Kurýra. Podle původního harmonogramu měl být infostánek otevřen v červnu 2020. Bohužel v důsledku koronavirové pandemie se práce na projektu v období března až května téměř zastavily a byly zahájeny znovu v červnu.

 

Objekt trafiky včetně interiéru byl opraven a je nainstalován zabezpečovací systém s propojením na městskou policii.  V současné době probíhají práce na tvorbě videospotů, malé výstavní expozici a informačních letácích. Věříme, že vše stihneme, abychom  v průběhu září mohli infostánek slavnostně otevřít. Masarykovo náměstí získá nový otevřený prostor pro říčanskou veřejnost, žáky škol i návštěvníky města, který bude informovat o ukládání Stolpersteinů a o říčanských zmizelých.

 

Věra Likešová                                                                                                                       koordinátorka projketu MěÚ Říčany

 

 

Projket spolufinancován:

 

http://www.fondholocaust.cz/sites/default/files/files/nfoh_logo_cze-eng_rgb_pozitiv.jpg

 

Partner projektu:

 

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál