Říčany hledají zhotovitele na obnovení podchodu pod železniční tratí

15. 9. 2020

EDIT: Termín pro podání nabídek byl prodloužen do 13. 10. do 11:00! Město Říčany vyhlásilo veřejnou zakázku na stavební práce na Obnovení bezbariérového přístupu k podchodu trati Praha – Benešov II. Lhůta pro podání nabídek je do 7. 10. 2020 11:00 hod. Trať odděluje centrum Říčan od městské části Radošovice a obnovení podchodu by přispělo k propojení obou lokalit.

“Příprava tohoto záměru trvala mnoho let. Velmi složité vlastnické vztahy a blízkost dráhy způsobily několikaleté povolování projektu. Podařilo se nám zajistit spolufinancování z dotace, aby mohlo vzniknout další propojení Říčan a Radošovic. Teď už konečně můžeme stavět!“ říká David Michalička, místostarosta (Klidné město).

Propustek pod železniční tratí byl vybudován v rámci modernizace IV. železničního koridoru v roce 2007, nikdy však nebyl zprůchodněn. Pod tratí je zabudovaný betonový tubus ukončený zdí v ulici Barákova. Budoucí vyústění je naplánováno v místech bývalé vlečky. Dnes zde již vede asfaltová stezka pro pěší a cyklisty, která propojila nádraží s nákupní zónou. Právě zde má vedle schodiště vzniknout i šikmý chodník k bezbariérovému přístupu. Projektanti realizaci vyčíslili na 9,8 milionů korun bez DPH a městu se podařilo získat spolufinancování z fondů Evropské unie. V běžný pracovní den projede v obou směrech na úseku Praha Kolovraty – Říčany 182 vlakových souprav. Podchod pod tratí by pomohl k překonání jedné z nejvytíženějších železničních tratí v České republice pěším, cyklistům i hendikepovaným osobám.

 

Kateřina Lauerová

Tisková zpráva města

Přílohy

podchod pod tratí zakres do mapy.png (7929 kB)

podchod pod tratí.png (251 kB)

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál