Říčany mají nový zimní stadion!

23. 11. 2016

Tolik očekávaná událost, nejen pro milovníky sportu, je tu. Nový zimní stadion v Říčanech se otevírá. Amatéři či profesionálové, malí i velcí, staří i mladí zkrátka všichni, kteří si rádi obujete brusle a vyrazíte na led, jste zváni!

Na místě bývalého kluziště v těsné blízkosti sportovní haly a fotbalového hřiště ve Škroupově ulici nedaleko centra Říčan, vyrostl moderní zimní stadion. Návrat hokeje uvítají nejen Říčaňáci, ale i široké okolí. Zimní stadion vznikl za spolupráce hokejového brankáře Martina Altrichtera a města Říčany.

„Pozemky, na kterých stadion stojí, patří městu. Ke konci roku 2013 Říčany vypsaly veřejnou soutěž na jejich pronájem, přičemž se přihlásilo několik investičních skupin, které o výstavbě haly uvažovaly“ vysvětluje starosta Vladimír Kořen (Klidné město) a dodává: „Ukázalo se, že Martin Altrichter má nejvážnější zájem a slovo dodržel. Nový stadion stojí a právě on je hlavním tahounem a investorem stavby.“   Milovníci „ledohrátek“ v objektu najdou vše ve vysoké kvalitě od zázemí přes služby se sportem spojené. Je zde posilovna s kardiozónou a výhledem na led, chybět nebude ani půjčovna a prodejna bruslí a sportovních potřeb. K pronájmu zde bude i osmdesát metrů čtverečních v sále se zrcadlem, třeba na bojové sporty. Samozřejmostí je wifi signál.

V krásné zimní hale jsou vybudovány dvě ledové plochy. Velikost té větší je 56x26 metrů a malá tréninková plocha o velikosti 28x20 metrů. Snímána je pěti kamerami, které umožní projekci na plazmovou televizi. Tato „vychytávka“ bude využita zejména při tréninku brankářů. „Malé hřiště bude sloužit jako tréninkové pro ty nejmladší hokejové nadšence, kteří si tak svoji zrychlenou hru více užijí. Bude si ho též možné pronajmout jako rodinné“ doplňuje Martin Altrichter, sám bývalý extraligový brankář.

Ledová plocha bude ve všední dny od úterý do pátku k dispozici školám a školkám k výuce bruslení vedené zkušenými instruktory a to vždy od 8.00 do 10.00 hodin. Senioři mohou využít pondělní časy od 8.00 do 10.00 hodin ZDARMA! Veřejné bruslení bude probíhat každý víkend dvakrát v sobotu i v neděli, časy se budou měnit v závislosti na akcích. Využití ledové plochy je kapacitně možné i pro soukromé účely. Rezervační systém bude spuštěn na www.merkuricearena.cz.

Podpory mladých hokejových talentů z Říčan a okolí se zhostí rakouská pojišťovna MERKUR, jejichž jméno ponese stadion i zdejší hokejový klub dětí. Zázemí zde bude mít i Bruslařský klub Říčany. Dětem, které se chtějí věnovat závodnímu krasobruslení, nabídne klub možnost intenzivnějších cílených tréninků. Školička bruslení je určena začínajícím i pokročilejším bruslařům - dětem, mládeži i dospělým.

Hala je vybavena tou nejmodernější technologií počínaje chlazením ledové plochy. Kompresory Turbocore propojené modulem s kaskádou tepelných čerpadel zajišťují metodu nepřímého chlazení. Stadion má i vlastní čistírnu odpadních vod, která ušetří další zátěž té městské. Na první pohled zaujmou vysoká tvrzená skla obklopující velkou hrací plochu, materiálem patří mezi špičkové. Parkovat na kamerově střeženém parkovišti zde bude moci až 64 osobních vozů, dva autobusy a 4 místa jsou rezervována pro invalidy.

Slavnostní zahájení provozu proběhne 11. prosince 2016. V hokejovém zápase nastoupí za Internacionály v brance Martin Altrichter proti staré gardě Motoru České Budějovice.

Pokud sport raději konzumujete jen jako diváci, můžete si v teple Říčanského Lokálu vychutnat Plzeňské pivo z tanku s výhledem na ledovou plochu. Kapacita Lokálu je sto míst na ploše 250 metrů čtverečních. V jídelním lístku naleznete denní menu a ve stálém lístku můžete vybírat z českých i zahraničních specialit.

Stavba byla zahájena v dubnu 2016. Ledová plocha a navíc s celoročním využitím je to, co v Říčanech chybělo. „Věřím, že mé úsilí přinese spoustu radosti a sportovních úspěchů“ doplňuje pan Martin Altrichter. I my za Říčany přejeme úspěšný start!

 

Pro bližší informace, prosím, kontaktujte:

Kateřina Lauerová, Tisková mluvčí MěÚ Říčany
katerina.lauerova@ricany.cz
Tel: +420 725 978 134, 323 618 120

Martin Altrichter, investor a provozovatel zimního stadionu

www.merkuricearena.cz

Mobil: +420 737 268 000

 

Foto: Rudolf Flachs
 

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál