Říčany pomohou obcím zasaženým tornádem

25. 6. 2021

Město Říčany se aktivně zapojilo do pomoci obcím na Moravě zasažených čtvrtečním řáděním tornáda. Pomoc bude směřovat přes říčanský sociální odbor, prostřednictvím charitativního obchůdku Koloběh a na úrovni krizového řízení Říčan a postižených obcí.

Ihned po katastrofě se mnoha lidem začaly v hlavě rodit plány, jak a kam pomoc směřovat. Jako první zareagoval říčanský odbor sociálních věcí a zdravotnictví, který se hned ráno spojil se svými kolegyněmi v zasažené oblasti a zjišťoval, o jako pomoc bude největší zájem. Místostarostka Hana Špačková /Klidné město/ podotýká: „Jde o to, abychom pomáhali cíleně a podle potřeb postižených lidí.“ Dále dodává: „Zajímavé je a jsem hrdá na to, že Říčany byly první město, které se s odborem sociálních věcí v Břeclavi spojilo a nabídlo pomoc.“

V Říčanech u vedoucí odboru sociálních věcí paní Blanky Spolkové se v tuto chvíli shromažďují konkrétní návrhy občanů Říčan a okolí, jak chtějí pomoci, co nabízí nebo chtějí získat kontakty na konkrétní postižené rodiny, aby se sami na pomoci osobně domluvili. Zástupkyně odboru sociálních věcí spolu s místostarostkou Hanou Špačkovou počátkem týdne oblast navštíví a nabídnutou pomoc předají. Získají kontakty na postižené a na místě vyhodnotí další možnou pomoc.

Pokud se chcete zapojit a máte konkrétní nabídku pro obyvatele těchto postižených obcí, můžete jí i během víkendu písemně směřovat na paní Blanku Spolkovou na její e-mailovou adresu: blanka.spolkova@ricany.czVšechny nabídky vyhodnotíme, na místě projednáme a postižené osoby s dárci propojíme.

Další pomoc nabídne moravským vesnicím charitativní obchůdek Koloběh, který momentálně disponuje volnými prostředky a další aktivity pro Moravu plánuje. I zde využijeme osobní návštěvy a pomoc budeme cílit konkrétně.

Do třetice bude město Říčany zjišťovat potřeby zničeného regionu na úrovni krizového řízení a podle požadavků nabízet spolupráci, součinnost a po domluvě krizových štábů vyslat do oblasti konkrétní pomoc.

Pokud chcete být do konkrétní pomoci aktivně zapojeni, sledujte web nebo FB města, průběžně bude přinášet další informace. Pokud však chcete přispět hlavně finančně, využijte již zřízené dárcovské účty, které jsou veřejně dostupné. Všem dárcům a pomocníkům velmi děkujeme!

Pro bližší informace, prosím, kontaktujte:

Blanka Spolková, vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Říčany

mail: blanka.spolkova@ricany.cz,  +420 725 045 246, 323 618 241

Mgr. Hana Špačková, 2. místostarostka města Říčany, radní za školství a sociální oblast

e-mail: hana.spackova@ricany.cz, mobil: +420 725 098 795, tel: 323 618 105

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál