Říčany zvou na konci září na folkový festival v areálu Olivovny

7. 9. 2015

Třistatřicettři folkových minut v Říčanech. Tak zní název premiérového festivalu, který pořádá město Říčany v pondělí 28. září 2015 v areálu Olivovy dětské léčebny. Akce s bohatým programem nabídne přehlídku různých folkových kapel a interpretů, zajímavý jarmark i občerstvení.

28. září patří již od loňského roku mezi dny, kdy to v Říčanech opravdu žije. Město se totiž rozhodlo pořádat na den svatého Václava jedinečné kulturní akce spojené s písmenem Ř, jakožto prvním písmenem jména Říčany.

Loni ovládly říčanské Masarykovo náměstí městské slavnosti „Řekni Říčany“. Vydatný program, který se nesl v duchu gastronomie, obsahoval například kulinářskou show šéfkuchaře Romana Vaňka, vepřové hody, řemeslný trh a především pokus o vytvoření českého rekordu v počtu 3333 usmažených řízků.

Klepnutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Město po roce neusnulo na vavřínech a nabídne i letos pro velké i malé návštěvníky podobně nabitou akci. Na hudebním festivalu 333 folkových minut zahraje šest folkových kapel. Na pódiu se tak vystřídá Přelet M. S., Neřež, Jiří Holoubek Trio, AG Flek, Třebonští pištci či legendární Nezmaři. „Přemýšleli jsme, jak provázat s festivalem naše oblíbené „Ř“. A vymysleli jsme to! Délka čistého proudu hudby - 333 minut – je ve skutečnosti 6 hodinový maraton skvělé muziky s báječnými hudebníky,“ říká místostarostka Hana Špačková.

I letos se budou v průběhu festivalového odpoledne vyhlašovat výsledky již tradiční ankety Sportovec roku. „Nezapomeňte hlasovat pro svého favorita. Na webu www.ridimricany.cz nebo webu města najdete návod, jak poslat hlas,“ vyzývá Hana Špačková. Kromě toho nabídnou na místě řemeslníci a obchodníci své tradiční produkty na jarmarku a pro děti jsou připraveny zábavné atrakce. Programem bude provázet oblíbený rozhlasový moderátor a muzikant z kapely Spirituál Kvintet Jiří Holoubek. V případě nepříznivého počasí bude možné se schovat pod stany proti dešti.

Festival pořádá město Říčany ve spolupráci s Olivovou dětskou léčebnou. Mediálními partnery jsou Rádio Blaník, MAKS Říčany a partnery Grill Servis Kubánek, Velkopopovický kozel, Zoeller Systems, Toni car transport.

Adéla Ambrožová
Tisková zpráva města Říčany

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211


ID datové schránky: skjbfwd
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)