Řídím Říčany

Zapojte se do hlasování prostřednictvím unikátní aplikace D21 a budete moci rozhodovat o projektech, veřejných akcích či investicích města. Řiďte Říčany!

Důležité odkazy:

 

Co je projekt Řídím Říčany?

Jde o projekt, který odstartoval 16. května 2015 v Říčanech. Chceme zapojit veřejnost do rozhodování a získat její názor na různé aktivity města. Cílem je přiblížit radnici občanům a občany radnici. Přinášíme dva typy hlasování - lehčí a zásadní témata. U témat obecnější (lehčí) povahy může hlasovat každý. Do zásadnějších témat se mohou zapojit pouze občané, kteří se přihlásili přes registrační formulář, jsou starší 15 let a mají trvalé bydliště v Říčanech.

Co je cílem projektu Řídím Říčany?

Více vtáhnout občany do dění ve městě. Získat rychle názor Říčaňáků na různé akce a projekty. Přiblížit radnici lidem a lidi radnici. Motivovat občany k trvalému bydlení v Říčanech.

Jak se registrovat?

  • vyplnit a odevzdat registrační formulář na kontaktním místě

Formulář si můžete sami stáhnout, vyplnit a vytisknout ZDE, případně jej obdržíte ve sportovních a volnočasových organizacích nebo na kontaktních místech: Infocentrum na Masarykově náměstí, Infocentrum Nádraží - Rondel, KC Labuť, DPS Senior, podatelna MÚ Masarykovo náměstí a podatelna MÚ Komenského náměstí, Muzeum Říčany, Centrum Na Fialce. Stačí vyplnit jméno, adresu a kontaktní e-mail (ti, kteří nekomunikují e-mailem, uvedou číslo mobilního telefonu). Nezapomeňte prosím zaškrtnout souhlas se zpracováním osobních údajů. Je nezbytný pro zřízení uživatelského účtu. Po vyplnění formulář prosím odevzdejte na některém z kontaktních míst, kde dojde k ověření Vašeho trvalého bydliště podle občanského průkazu.

  • nově odeslat formulář elektronicky

Nově tak od září 2016 funguje pro zásadní hlasování pro občany s trvalým bydlištěm v Říčanech registrace online přímo z domova. Není tak nutné odevzdávat vyplněný registrační formulář na kontaktních místech jako doposud. Formulář je možné vyplnit online a odeslat elektronicky ZDE spolu se zaškrtnutím souhlasu se zpracováním a ověřením osobních údajů pro účely registrace v základních registrech. I online registrace zabere určitý čas daný ověřením vašeho trvalého bydliště (podrobněji viz níže). Doporučujeme tedy nenechávat registraci na poslední chvíli.

Co se stane po registraci?

  • V případě odevzdání registračního formuláře v papírové formě Vám založíme uživatelský účet v hlasovací aplikaci D21, prostřednictvím které se můžete účastnit anket a řídit Říčany. Na Vámi zadanou e-mailovou adresu obdržíte potvrzovací e-mail s detailními informacemi. Prosíme o trpělivost. Dokončení registračního procesu může trvat několik dní.
  • v případě online registrace Vám zašleme poštou na adresu trvalého bydliště unikátní PIN kód, který slouží pouze pro ověření trvalého bydliště a není heslem pro vstup do hlasování. Pin je nutné zaslat mailem na ridim@ricany.cz až poté je vaše registrace dokončena.

 

V čem je přínos hlasovacího systému Demokracie 2.1?

Hlavním přínosem hlasovacího systému Demokracie 2.1 (zkráceně D21) je tzv. efekt více hlasů: každý účastník má více hlasů, než je tomu v tradičních hlasovacích systémech. Může tak vyjádřit více preferencí, a tím více ovlivnit volbu. Díky efektu více hlasů přináší D21 přesnější výsledky a zvyšuje tak celkovou spokojenost hlasujících s výsledky. Autorem systému D21 je matematik Karel Janeček.

O čem jsme už hlasovali?

Překvapte Říčany  

Index participace (2015-2016)  

Výsledky hlasování o říčanských sportovištích!

18. 11. 2016

Výsledky hlasování o říčanských sportovištích! Bylo ukončeno hlasování o sportovištích, které odstartovalo 24. června 2016. Rozhodli jste, která si přejete vybudovat v Říčanech. Celkem pro sportoviště hlasovalo 1389 hlasujících, z čehož 658 byli dospělí a 731 byly děti, žáci základních škol v Říčanech. Hlasování bylo ukončeno 14. listopadu, jelikož splnilo podmínku více než tisíc hlasujících, probíhalo celkem 144 dní. A jak to dopadlo?

pokračování


Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211


ID datové schránky: skjbfwd
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)