Řídím Říčany

Zapojte se do hlasování prostřednictvím unikátní aplikace D21 a budete moci rozhodovat o projektech, veřejných akcích či investicích města. Řiďte Říčany!

Důležité odkazy:

 

Co je projekt Řídím Říčany?

Jde o projekt, který odstartoval 16. května 2015 v Říčanech. Chceme zapojit veřejnost do rozhodování a získat její názor na různé aktivity města. Cílem je přiblížit radnici občanům a občany radnici. Přinášíme dva typy hlasování - lehčí a zásadní témata. U témat obecnější (lehčí) povahy může hlasovat každý. Do zásadnějších témat se mohou zapojit pouze občané, kteří se přihlásili přes registrační formulář, jsou starší 15 let a mají trvalé bydliště v Říčanech.

Co je cílem projektu Řídím Říčany?

Více vtáhnout občany do dění ve městě. Získat rychle názor Říčaňáků na různé akce a projekty. Přiblížit radnici lidem a lidi radnici. Motivovat občany k trvalému bydlení v Říčanech.

Jak se registrovat?

  • vyplnit a odevzdat registrační formulář na kontaktním místě

Formulář si můžete sami stáhnout, vyplnit a vytisknout ZDE, případně jej obdržíte ve sportovních a volnočasových organizacích nebo na kontaktních místech: Infocentrum na Masarykově náměstí, Infocentrum Nádraží - Rondel, KC Labuť, DPS Senior, podatelna MÚ Masarykovo náměstí a podatelna MÚ Komenského náměstí, Muzeum Říčany, Centrum Na Fialce. Stačí vyplnit jméno, adresu a kontaktní e-mail (ti, kteří nekomunikují e-mailem, uvedou číslo mobilního telefonu). Nezapomeňte prosím zaškrtnout souhlas se zpracováním osobních údajů. Je nezbytný pro zřízení uživatelského účtu. Po vyplnění formulář prosím odevzdejte na některém z kontaktních míst, kde dojde k ověření Vašeho trvalého bydliště podle občanského průkazu.

  • nově odeslat formulář elektronicky

Nově tak od září 2016 funguje pro zásadní hlasování pro občany s trvalým bydlištěm v Říčanech registrace online přímo z domova. Nebude tak nutné odevzdávat vyplněný registrační formulář na kontaktních místech jako doposud. Formulář bude možné vyplnit online a odeslat elektronicky ZDE spolu se zaškrtnutím souhlasu se zpracováním a ověřením osobních údajů pro účely registrace v základních registrech.

Aktualizace - Prosíme občany přihlášené 1. a 2. září 2016 o opětovné poslání registračního formuláře
Ve čtvrtek 1. září jsme spustili systém online registrace do projektu Řídím Říčany. Hned druhý den jsme však zjistili, že nás zradila technika, kdy nám nepřišly vaše vyplněné formuláře. Problémy s nefungující elektronickou registrací jsme však ještě tentýž den vyřešili. Systém už v pořádku běží. Nicméně je možné, že během 1.-2. září se nám některé formuláře cestou poztrácely. Prosíme tak pro jistotu všechny, kdo se v tyto termíny registrovali, o opětovné poslání formuláře. Děkujeme.

Co se stane po registraci?

  • V případě odevzdání registračního formuláře v papírové formě Vám založíme uživatelský účet v hlasovací aplikaci D21, prostřednictvím které se můžete účastnit anket a řídit Říčany. Na Vámi zadanou e-mailovou adresu obdržíte potvrzovací e-mail s detailními informacemi. Prosíme o trpělivost. Dokončení registračního procesu může trvat několik dní.
  • v případě online registrace Vám zašleme poštou na adresu trvalého bydliště unikátní PIN kód, díky kterému se do systému hlasování jednoduše přihlásíte.
     

V čem je přínos hlasovacího systému Demokracie 2.1?

Hlavním přínosem hlasovacího systému Demokracie 2.1 (zkráceně D21) je tzv. efekt více hlasů: každý účastník má více hlasů, než je tomu v tradičních hlasovacích systémech. Může tak vyjádřit více preferencí, a tím více ovlivnit volbu. Díky efektu více hlasů přináší D21 přesnější výsledky a zvyšuje tak celkovou spokojenost hlasujících s výsledky. Autorem systému D21 je matematik Karel Janeček.

O čem jsme už hlasovali?

Překvapte Říčany  

Index participace (2015-2016)  

Výsledky hlasování o říčanských sportovištích!

18. 11. 2016

Výsledky hlasování o říčanských sportovištích! Bylo ukončeno hlasování o sportovištích, které odstartovalo 24. června 2016. Rozhodli jste, která si přejete vybudovat v Říčanech. Celkem pro sportoviště hlasovalo 1389 hlasujících, z čehož 658 byli dospělí a 731 byly děti, žáci základních škol v Říčanech. Hlasování bylo ukončeno 14. listopadu, jelikož splnilo podmínku více než tisíc hlasujících, probíhalo celkem 144 dní. A jak to dopadlo?

pokračování


Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál