SENIOR TAXI v Říčanech od nového roku.

5. 12. 2017

Říčanské seniory začne od nového roku po městě a přidružených obcích dopravovat SENIOR TAXI. Přistavením objednaného vozu se cesta k lékaři, na nákup, poštu či úřad stane komfortní a dostupnou službou. Cestující s jedním doprovodem za cestu zaplatí pouze 15 Kč, službu bude dotovat město. Určena je pro osoby s bydlištěm v katastru Říčan nad 65 let nebo držitele ZTP a ZTP/P průkazu.

Vedení města se nechalo inspirovat službou, která již úspěšně funguje v několika městech ČR a po které volají i místní senioři. Od ledna 2018 začne ve městě a přidružených obcích konkrétně Pacov, Kuří, Strašín, Voděrádky a Jažlovice jezdit SENIOR TAXI. Službu mohou využívat osoby žijící v katastru Říčan starší 65 let nebo držitelé průkazu ZTP nebo ZTP/P bez věkového omezení. Senior může být doprovázen maximálně jednu osobu a cestovat může s invalidním vozíkem nebo chodítkem. Nejedná se však o zdravotní službu. Převážet bude moci i menší zavazadla. Vozidlo objednané nejpozději den předem, může klienta dopravit kamkoli v rámci území města Říčany. Pro příjem objednávek bude zřízeno telefonní číslo s 24 hodinovým servisem. Služba bude provozována v pracovní dny v době od 7 do 15 hodin. (výjimečně od 6 do 22 hodin po předchozí telefonické dohodě). Klient, se prokáže kartou SENIOR TAXI, která mu bude vydána na pokladně MěÚ na Masarykově náměstí nebo pokladně MěÚ Komenského náměstí. Karta SENIOR TAXI bude vydána na základě občanského průkazu a trvalého bydliště případně na základě čestného prohlášení, že senior v Říčanech bydlí (například v Domově pro seniory či příbuzných). Za jednu cestu senior zaplatí paušální sazbu pouze 15 korun bez ohledu na délku přepravy a počet ujetých kilometrů. Pokud jízdu absolvuje z jedné adresy více oprávněných osob (držitelů karet) najednou hradí určenou sazbu 15 korun pouze jedna z nich. Čekací doba je omezena na 15 minut. Provozovatelem služby bude společnost ROSI LOGISTIC, s.r.o., která obdobnou službu zajišťuje například v Prostějově s kladnou referencí.  

Kateřina Lauerová                                                                                                                                           Tisková zpráva města

O KARTIČKY SENIOR TAXI OPRAVŇUJÍCÍ K VYUŽITÍ SLUŽBY ŽÁDEJTE JIŽ OD PROSINCE na pokladnách MěÚ (Masarykovo a Komenského náměstí)

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál