Snížení energetické náročnosti sportovní haly v Říčanech

Fond: OPŽP
Program: OP Životní prostředí 
Rok podání: 2013 
Zpracovatel dotace: Ing. H. Jarošová/
Ing. Z. Miltnerová (město Říčany)
Fyzické zahájení: 6/2014
Konec projektu: 6/2015 
Celkové náklady: cca 9 mil. Kč
Z toho dotace: cca 5 mil. Kč 
Pozn.: žádost je akceptována, ale ještě není rozhodnutí o poskytnutí dotace

V rámci projektu dojde ke zlepšení tepelně technických vlastností obvodových konstrukcí budovy. Obvodový plášť haly získá tepelnou izolaci, dojde k zateplení střechy, proběhne výměna výplně otvorů oken a dveří či zateplení podlahy. Také se upraví bezpečnostní řešení pro požární ochranu, které bude respektovat současné požadavky pro shromažďovací prostor, a dále se bude řešit vzduchotechnika. Rovněž dojde k úpravám v interiéru, například k výměně nášlapné vrstvy podlahové krytiny haly. Náklady na rekonstrukci hlavní budovy sportovní haly by měly pokrýt peníze z Operačního programu životního prostředí.


Městská sportovní hala dostane nový vnitřek i plášť. Říčany uspěly s evropskou dotací

28. 4. 2014

Říčany slaví další úspěch na poli dotačních výzev. Po obdržené dotaci na odbahnění rybníku Marvánek dostane díky evropským financím kompletně novou tvář i hlavní budova sportovní haly. Dotace ve výši necelých 5 milionů korun z Operačního programu Životní prostředí pokryje cca 70 % celkových nákladů.

pokračování


Sportovní hala v Říčanech bude mít nové zázemí a oprav se dočká i hlavní budova

30. 10. 2013

V přízemí zázemí sportovní haly v Říčanech se stavební práce pomalu dokončují, ale rekonstrukce pokračuje i ve své druhé a třetí etapě. Zastupitelstvo města totiž souhlasí s opravami druhého podlaží a vnější části budovy, na které uvolnilo další finance. Přestavba čeká i na hlavní část sportovní haly, ke které se připravuje projektová dokumentace. Město na tento projekt podalo žádost o dotaci.

pokračování


Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211


ID datové schránky: skjbfwd
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)