Tiskové zprávy

Očkovací centrum v říčanské sportovní hale zahajuje 1. března ostrý provoz

1. 3. 2021

Říčany 1. března 2021 – Sportovní hala v Říčanech u Prahy se proměnila v místo, které lidem z širokého okolí slouží k očkování proti onemocnění COVID-19. Realizace celého projektu je výsledkem spolupráce města Říčany, Nemocnice Agel Říčany, a. s., a Středočeského kraje.

pokračování


Úprava okolí Marvánku, architektonická soutěž na expozici muzea na hradě nebo industriální park by měly být zrealizovány již letos

1. 3. 2021

Zastupitelstvo města Říčany projednalo v únoru úpravu rozpočtu města na rok 2021, čímž zajistilo finanční krytí především pro tyto investiční akce, které jsou připravené pro realizaci.

pokračování


V Říčanech zahájí 24. února provoz nové očkovací centrum s kapacitou až 500 lidí denně. Nemocnice AGEL Říčany a říčanská radnice finišují s přípravami a náborem personálu

10. 2. 2021

Sportovní hala v Říčanech u Prahy se za dva týdny promění v místo, které bude lidem z širokého okolí sloužit k očkování proti onemocnění COVID-19. Počáteční kapacita počítá s 200 očkovanými – v maximálním počtu se v novém centru bude moci očkovat až okolo 500 lidí. Sehnat na tento rozsáhlý projekt zdravotnický personál je nyní úkolem, který zaměstnává nejen říčanskou radnici, ale také Nemocnici AGEL Říčany, která má nad očkovacím centrem záštitu a bude jej provozovat.

pokračování


Novým starostou města Říčany je David Michalička. Na postu místostarosty ho nahradí Pavel Matoška, radu nově doplní Michal Anelt

17. 12. 2020

Po rezignaci dlouholetého starosty Vladimíra Kořena povede říčanskou radnici stavební inženýr David Michalička. Na jeho dosavadním postu místostarosty města ho nahradí podnikatel Pavel Matoška a sedmičlennou městskou radu doplní grafický designér Michal Anelt. Všichni jmenovaní jsou zastupitelé zvolení za hnutí Klidné město. Do nových pozic je schválila většina zastupitelů na svém včerejším jednání.

pokračování


Informační stánek k říčanským kamenům zmizelých je dokončen

26. 11. 2020

Díky spolupráci města Říčany a Muzea Říčany ožila historická trafika na Masarykově náměstí. Osud říčanských židovských rodin, které žily na Masarykově náměstí během druhé světové války, přibližují fotografie a audio příběhy, které namluvil Petr Dušek. Úvodního slova ve videospotu se ujal starosta Vladimír Kořen. V rámci projektu, který finančně podpořilo město Říčany a Nadační fond obětem holocaustu z prostředků Ministerstva kultury ČR, se natočila videa, byly vytištěny informační tabule, leták s mapkou a pracovní listy pro žáky a studenty. Stolpersteinů, česky kamenů zmizelých, je na Masarykově náměstí položeno 15 a jsou k vidění kdykoli. Stánek bude pro veřejnost otevřen, až bude situace s koronavirem a klimatické podmínky příznivější.

pokračování


Říčanský starosta Vladimír Kořen odstupuje: „V nejlepším je třeba skončit a hlavně se ctí!“

25. 11. 2020

Známý moderátor České televize Vladimír Kořen odchází po deseti letech z funkce starosty města Říčany. Své rozhodnutí oznámil na jednání říčanského zastupitelstva s tím, že volba jeho nástupce proběhne 16. prosince 2020 v historickém sále staré říčanské radnice. Podle rozhodnutí vládnoucího uskupení Klidné město povede Říčany dosavadní místostarosta David Michalička. Oznámení přišlo krátce poté, co středočeské Říčany potřetí zvítězily v anketě nejlepšího města v ČR z hlediska kvality života.

pokračování


V Říčanech povinně zelené střechy! Pro nové stavby nad 300 metrů čtverečních to zavádí změna územního plánu

12. 11. 2020

Nejde o barvu střech, ale o využití široké palety rostlin na střechách skladových hal, výrobních objektů nebo velkých prodejen. Přínosem zelených střech je kromě estetiky zejména pozitivní vliv na mikroklima a výrazně lepší hospodaření s dešťovými vodami. Výhodou pro stavebníky jsou třeba nižší náklady na chlazení staveb. Ty běžné se dokáží v létě rozpálit až na 60 stupňů Celsia, zelené střechy energii slunce pohltí a stavby se nepřehřívají. Alternativou k zeleni na střechách je realizace fotovoltaické elektrárny. Průlomovou novinku přinesla změna číslo 4 územního plánu města Říčany, kterou schválili ve středu říčanští zastupitelé.

pokračování


Říčaňáci nejvíce chtějí opravit stezku k nádraží, zastřešit autobusové zastávky a zapojit se do obnovy lesa. Podpořili i moderní umělý povrch hřiště na Lázeňské louce.

21. 10. 2020

Participativní rozpočet zná vítěze. Téměř sedm stovek hlasujících pokořilo loňskou účast. Hlasovalo se ve dvou kategoriích o 19 námětech celkem o pět milionů z rozpočtu. Ze sedmi projektů do dvou milionů získaly nejvíce hlasů náměty na opravu stezky pro pěší k nádraží a nový umělý povrch hřiště na Lázeňské louce. Ze dvanácti námětů do půl milionu nejvyšším počtem hlasů ocenili hlasující námět na zastřešení autobusových zastávek a zapojení veřejnosti do obnovy Říčanského lesa.

pokračování


Město Říčany navyšuje kapacitu mateřských škol

7. 10. 2020

Říčany 1. září otevřely novou školku v místní části Kuří s maximální kapacitou pro 46 dětí. Další školku pro 96 dětí začalo město stavět v srpnu v ulici Bílá. O tom, jak velká je v Říčanech poptávka jak po předškolním, tak školním vzdělávání svědčí fakt, že v roce 2015 otevřelo město MŠ Zahrádka s kapacitou 112 dětí. Po pěti letech otevřelo další mateřskou školu v Kuří a zahájilo stavbu další. Celková kapacita městských školek nyní činí 565 míst, přičemž většina městských MŠ má výjimku na 25 dětí ve třídě. Demografická studie věkové struktury obyvatelstva potvrzuje, že v Říčanech žijí mladší lidé než v jiných částech ČR. To klade velké nároky na kapacitu školských zařízení.

pokračování


Říčanské kameny zmizelých budou mít infostánek na náměstí

11. 8. 2020

Začátkem letošního roku získalo město příspěvek od Nadačního fondu obětem holocaustu na projekt „Informační stánek k Říčanským kamenům zmizelých“, který realizuje spolu s Muzeem Říčany. Projekt byl představen v únorovém čísle Kurýra. Podle původního harmonogramu měl být infostánek otevřen v červnu 2020. Bohužel v důsledku koronavirové pandemie se práce na projektu v období března až května téměř zastavily a byly zahájeny znovu v červnu.

pokračování


1-10/459  starší »  »»

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál