Tiskové zprávy

Druhý pokus. Zákaz tranzitu nad 12 tun na Říčansku obnoven!

 NOVÉ   22. 9. 2018

Říčanská radnice boj s tranzitem kamionů nevzdala a po odkrytí značek v sobotu 22. 9. 2018 začne na silnicích II. a III. tříd na Říčansku opět platit dopravní značení zakazující tranzit nad 12 tun. Projekt na omezení tranzitu prošel celým povolovacím procesem znovu. Pro toto opatření má radnice významnou podporu okolních obcí. 26 dopravních značek instalovaných v listopadu minulého roku tak opět platí.

pokračování


Radnice získala evropské finance na rozšíření říčanské čističky odpadních vod

 NOVÉ   19. 9. 2018

Na rozšíření kapacity čističky odpadních vod čekají drobní stavitelé a majitelé dosud nenapojených nemovitostí v Říčanech, hrozbou jsou ale velké developerské projekty. Právě pro ně je chybějící kapacita hlavní brzdou. Získání dotací bylo základní podmínkou na dlouhé cestě ke zkapacitnění ČOV, která trvá již několik let. Současná kapacita říčanské ČOV by měla být navýšena zhruba o 4 440 ekvivalentních obyvatel.

pokračování


Do Prahy na kole po cyklostezce již příští rok. Radnice získala téměř 100 milionů korun a může stavět

13. 9. 2018

Město Říčany ve spolupráci s městkou částí Praha – Kolovraty, obcemi Světice, Strančice, Všestary a městem Mnichovice uspělo s žádostmi o dotace na Cyklostezku Do Prahy na kole. Čtrnáctikilometrová trasa z Kolovrat do Mnichovic musí být dle podmínek dotace postavena do konce září příštího roku. Předpokládaná výše nákladů na realizaci celé trasy je 122 milionů Kč. Evropské dotace pokryjí 90 % způsobilých nákladů. Město Říčany zaplatí okolo patnácti milionů korun ze svého rozpočtu. Základní kámen byl poklepán 1. 9. 2018 u sadu Srnčí v rámci akce Vyladěný konec léta s Billou.

pokračování


Víceúčelový sportovní areál u Říčanského lesa se otevřel veřejnosti s novým školním rokem

4. 9. 2018

Rok trvala stavba víceúčelového sortovního areálu u Říčanského lesa, který budou využívat žáci přilehlé školy, sportovní kluby i široká veřejnost. Celá stavba byla hrazena z městského rozpočtu a přišla na necelých 45 milionů korun. Kromě klasických hřišť a sportovišť s nejmodernějšími umělými povrchy nabízí i adrenalinové zážitky v podobě pumptrackového okruhu, skatevého bazénu a lezecké stěny. Hitem bude i parkourové a workoutové hřiště. Na své si přijdou na dětském hřišti i nejmenší děti. Areál bude mít svého správce a provozní řád. Veřejnosti se areál otevřel se zahájením školního roku a při této příležitosti byla i slavnostně zasazena Lípa Olgy Havlové.

pokračování


V lokalitě Na Vysoké chce investor bydlení pro čtyři stovky lidí. Zastupitelé nesouhlasí.

18. 7. 2018

Soukromí investoři připravují v Říčanech výstavbu sídliště s 24 bytovými domy. Jedná se o lokalitu nedaleko Říčanské ulice. Investoři předložili k registraci územní studii pro projekt. V lokalitě dlouhodobě platí stavební uzávěra s povinností zpracování regulačního plánu. Zastupitelé schválili usnesení, že s předloženou územní studií nesouhlasí. Odbor územního plánování a regionálního rozvoje ji však zaregistrovat musí.

pokračování


Říčany pět let po povodních. Město je lépe připraveno na velkou vodu.

4. 7. 2018

V roce 2013 zažily Říčany velmi silné povodně. Rozvodněný Říčanský potok, který se vlévá do Rokytky byl tehdy ohrožením pro některé pražské části. Voda dosahovala úrovně skoro padesátileté vody. Škody způsobené povodněmi se tehdy pouze v Říčanech nasčítaly na 85 milionů korun. Město od povodní investovalo do oprav hrází či odbahnění rybníků mnoho desítek milionů korun. Na povodně jsou mnohem lépe připraveny. Automaticky v desetiminutových intervalech dostávají lidé z krizového řízení informace o výšce hladiny na všech třech potocích, na Říčansku byly také instalovány nové srážkoměry. Na webu města je nově digitalizovaný povodňový plán.

pokračování


Říčany připravují velkolepé oslavy založení republiky. Ty začnou již 9. 9. přivítáním Masaryka na nádraží v rámci městských slavností.

27. 6. 2018

Městské slavnosti v Říčanech se v letošním jubilejním roce ponesou v duchu první republiky. Dobovou atmosféru navodí hudba, kostýmy i doprovodný program. Prahu s naším městem 9. 9. spojí několik jízd historické parní lokomotivy. Ve 12:24 odjede ze zastávky Praha - Hostivař vlak s TGM. Masaryka na říčanském nádraží přivítají a doprovodí na náměstí členové mnoha spolků. Místní koleje ozdobí velmi vzácný exponát – originál salonní vůz TGM. Zasazena bude i památeční lípa v parku A. Švehly. Slavnosti vygradují koncertem známé rodačky Anety Langerové. Jízdenky na parní vlak již v předprodeji.

pokračování


Říčany jsou nejlepším městem pro život

17. 6. 2018

To je závěr průzkumu renomované mezinárodní společnosti Deloitte pod názvem Obce v datech. Index kvality života v Říčanech je nejvyšší z 206 hodnocených měst České republiky. Odborníci porovnávali data veřejných institucí a etablovaných portálů. Posuzovány byly indexy ve třech hlavních kategoriích zdraví a životní prostředí, materiální zabezpečení a vzdělání, vztahy a služby. O dvě desetinky Říčany předstihly v celkovém hodnocení hlavní město Prahu.

pokračování


Pozemky ČD u nádraží budou patřit městu. Podobu přednádražního prostoru navrhne ve spolupráci s veřejností urbanistická studie

3. 6. 2018

Vedení radnice se podařilo vyjednat koupi pozemků přímo u nádraží od Českých drah. Využití těchto i dalších pozemků v lokalitě okolo železniční zastávky má prověřit urbanistická studie. Do přípravy návrhu řešení byla zapojena veřejnost a stane se zásadním podkladem pro další rozvoj této části města. Starosta Vladimír Kořen (Klidné město) na jednání zastupitelstva navrhl pozastavit přípravu investičního záměru, v němž se hovoří o umístění parkovacího domu.

pokračování


V Říčanech most nespadne! Radnice získala dotaci 23,5 milionů korun. Oprava začne v červnu a hotovo musí být letos.

1. 6. 2018

Most v ulici 5. května křížící železniční trať Praha-Benešov projde z důvodu špatného technického stavu rozsáhlou rekonstrukci. Po náročné roční přípravě odstartují práce v druhé polovině června a trvat by měly do konce října 2018. Stavba si vyžádá uzavření mostu pro automobily a bude znamenat i železniční výluky. Trasu změní i autobusové linky k Olivovně. Po mostě bude zachován pouze průchod pro pěší. Opravu uhradí státní dotace z fondu dopravní infrastruktury.

pokračování


1-10/411  starší »  »»

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál