Tiskové zprávy

Říčany pět let po povodních. Město je lépe připraveno na velkou vodu.

4. 7. 2018

V roce 2013 zažily Říčany velmi silné povodně. Rozvodněný Říčanský potok, který se vlévá do Rokytky byl tehdy ohrožením pro některé pražské části. Voda dosahovala úrovně skoro padesátileté vody. Škody způsobené povodněmi se tehdy pouze v Říčanech nasčítaly na 85 milionů korun. Město od povodní investovalo do oprav hrází či odbahnění rybníků mnoho desítek milionů korun. Na povodně jsou mnohem lépe připraveny. Automaticky v desetiminutových intervalech dostávají lidé z krizového řízení informace o výšce hladiny na všech třech potocích, na Říčansku byly také instalovány nové srážkoměry. Na webu města je nově digitalizovaný povodňový plán.

pokračování


Říčany připravují velkolepé oslavy založení republiky. Ty začnou již 9. 9. přivítáním Masaryka na nádraží v rámci městských slavností.

27. 6. 2018

Městské slavnosti v Říčanech se v letošním jubilejním roce ponesou v duchu první republiky. Dobovou atmosféru navodí hudba, kostýmy i doprovodný program. Prahu s naším městem 9. 9. spojí několik jízd stoleté parní lokomotivy. Jednou z nich přijede sám první prezident. Jízdenky již v předprodeji. Masaryka na říčanském nádraží přivítají a doprovodí na náměstí členové mnoha spolků. Místní koleje ozdobí velmi vzácný exponát – originál salonní vůz TGM. Zasazena bude i památeční lípa v parku A. Švehly. Slavnosti vygradují koncertem známé rodačky Anety Langerové.

pokračování


Říčany jsou nejlepším městem pro život

17. 6. 2018

To je závěr průzkumu renomované mezinárodní společnosti Deloitte pod názvem Obce v datech. Index kvality života v Říčanech je nejvyšší z 206 hodnocených měst České republiky. Odborníci porovnávali data veřejných institucí a etablovaných portálů. Posuzovány byly indexy ve třech hlavních kategoriích zdraví a životní prostředí, materiální zabezpečení a vzdělání, vztahy a služby. O dvě desetinky Říčany předstihly v celkovém hodnocení hlavní město Prahu.

pokračování


Pozemky ČD u nádraží budou patřit městu. Podobu přednádražního prostoru navrhne ve spolupráci s veřejností urbanistická studie

3. 6. 2018

Vedení radnice se podařilo vyjednat koupi pozemků přímo u nádraží od Českých drah. Využití těchto i dalších pozemků v lokalitě okolo železniční zastávky má prověřit urbanistická studie. Do přípravy návrhu řešení byla zapojena veřejnost a stane se zásadním podkladem pro další rozvoj této části města. Starosta Vladimír Kořen (Klidné město) na jednání zastupitelstva navrhl pozastavit přípravu investičního záměru, v němž se hovoří o umístění parkovacího domu.

pokračování


V Říčanech most nespadne! Radnice získala dotaci 23,5 milionů korun. Oprava začne v červnu a hotovo musí být letos.

1. 6. 2018

Most v ulici 5. května křížící železniční trať Praha-Benešov projde z důvodu špatného technického stavu rozsáhlou rekonstrukci. Po náročné roční přípravě odstartují práce v druhé polovině června a trvat by měly do konce října 2018. Stavba si vyžádá uzavření mostu pro automobily a bude znamenat i železniční výluky. Trasu změní i autobusové linky k Olivovně. Po mostě bude zachován pouze průchod pro pěší. Opravu uhradí státní dotace z fondu dopravní infrastruktury.

pokračování


Mimořádná dotace: 15 milionů korun pro říčanské žáky na moderní výuku anglického jazyka a informatiky!

30. 5. 2018

Říčanská radnice podala projekt pro tři své základní školy a uspěla. Vznikne 5 nově vybavených tříd pro výuku jazyků a informačních technologií s počítači, interaktivními tabulemi, tiskárnami, a to i třeba těmi 3D, které jsou schopny vytisknout nejrůznější prostorové objekty. Součástí vybavení bude i nový nábytek či bezbariérový přístup v ZŠ Bezručova. Hlavním hitem by ale měl být výukový software, který posune znalosti angličtiny.

pokračování


Letošní Říčanské filmaŘení připomene osobnost Oty Hofmana

23. 5. 2018

Od poloviny května si můžete před Starou radnicí prohlédnout unikátní výstavu Ota Hofman 90, která připomene život a dílo významného říčanského rodáka. Na výstavě v česko-německém znění uvidíte mnoho dosud neznámých skutečností včetně fotografie ze světové premiéry pohádky Tři oříšky pro Popelku, která by bez Oty Hofmana nevznikla, jež má touto výstavou také premiéru!

pokračování


Rybaření v Říčanech se výrazně rozvíjí. Radnice rybářům fandí

16. 5. 2018

Rybáři obsypané břehy Mlýnského rybníku, bahna zbavený Jureček a Srnčí rybník, oprava sádek, grantová podpora rybářského kroužku či 100 000 korun na nákup ryb do rybářských revírů. Tak vypadá proměna rybářského sportu v Říčanech. Radnice v posledních letech investovala desítky milionů korun, aby obnovila a opravila vodní díla ve svém majetku.

pokračování


Druhý ročník pébéčka zná finalisty. Dvacítka projektů se utká o celkem pět milionů korun

24. 4. 2018

Druhý ročník říčanského pébéčka přináší opět kreativní nápady i náměty na zlepšení veřejného prostoru. Novinkou je projekt charitativní s hlubším společenským přesahem. O pět milionů se tentokrát utká třináct projektů do půl milionů a sedm velkých kde se investice předpokládá mezi 500 tisíci až dvěma miliony korun. Do hlasování jde dvacítka projektů z původně 31 přihlášených.

pokračování


Husova knihovna se bude stěhovat do Teršípova domu

9. 4. 2018

Město se stává majitelem třípodlažního novobarokního domu na Masarykově náměstí. Dům pořízený za 23 milionů korun bude využívat městská knihovna, která bude přesunuta ze Staré radnice. Teršípův dům prošel velmi nákladnou a citlivou rekonstrukcí v řádu desítek milionů korun. Návštěvníci knihovny získají unikátní přístup na břeh Mlýnského rybníka, který je dosud ze strany náměstí pouze ze soukromých zahrad.

pokračování


1-10/406  starší »  »»

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál