Tiskové zprávy

Rybaření v Říčanech se výrazně rozvíjí. Radnice rybářům fandí

 NOVÉ   16. 5. 2018

Rybáři obsypané břehy Mlýnského rybníku, bahna zbavený Jureček a Srnčí rybník, oprava sádek, grantová podpora rybářského kroužku či 100 000 korun na nákup ryb do rybářských revírů. Tak vypadá proměna rybářského sportu v Říčanech. Radnice v posledních letech investovala desítky milionů korun, aby obnovila a opravila vodní díla ve svém majetku.

pokračování


Druhý ročník pébéčka zná finalisty. Dvacítka projektů se utká o celkem pět milionů korun

24. 4. 2018

Druhý ročník říčanského pébéčka přináší opět kreativní nápady i náměty na zlepšení veřejného prostoru. Novinkou je projekt charitativní s hlubším společenským přesahem. O pět milionů se tentokrát utká třináct projektů do půl milionů a sedm velkých kde se investice předpokládá mezi 500 tisíci až dvěma miliony korun. Do hlasování jde dvacítka projektů z původně 31 přihlášených.

pokračování


Husova knihovna se bude stěhovat do Teršípova domu

9. 4. 2018

Město se stává majitelem třípodlažního novobarokního domu na Masarykově náměstí. Dům pořízený za 23 milionů korun bude využívat městská knihovna, která bude přesunuta ze Staré radnice. Teršípův dům prošel velmi nákladnou a citlivou rekonstrukcí v řádu desítek milionů korun. Návštěvníci knihovny získají unikátní přístup na břeh Mlýnského rybníka, který je dosud ze strany náměstí pouze ze soukromých zahrad.

pokračování


Říčany projednávají etapizaci územního plánu

9. 4. 2018

Zásadní změna územního plánu má za cíl zajistit postupné a udržitelné rozrůstání města. Návrh nepočítá s nejradikálnější možností tedy se změnou stavebních pozemků zpátky na ornou půdu, ale počítá s uvolňováním výstavby po etapách. Další nová bytová výstavba bude podmíněna vybudováním potřebné infrastruktury dopravní, školské a vodohospodářské. Nezapomíná se ani na zeleň.

pokračování


Jezdíme s podporou pro zdravější ovzduší

22. 3. 2018

Ministerstvo životního prostředí v loňském roce vyhlásilo výzvu na podporu nákupu vozů s alternativními pohony cílenou na kraje, obce a jejich příspěvkové organizace. Jejím cílem je snížení negativních vlivů dopravy, zejména emisí a hluku, na zdraví obyvatel a životní prostředí.

pokračování


Rekonstrukci střechy nad městskou knihovnou provázejí výrazné komplikace

5. 3. 2018

Nález historických maleb se ukazuje jako zásadní komplikace při rekonstrukci budovy Staré radnice v centru náměstí v Říčanech. Původní projekt nepočítal s tím, že se bude razantně zasahovat do nižších pater. Řešila se pouze oprava střechy, stavba podkrovního sálu, kanceláří. V místnostech knihovny se měl jen snížit a opravit strop. Snaha zachránit nástěnné malby, ale vytváří sérii zatím nepřekonaných překážek.

pokračování


Středočeský kraj zrušil zákaz tranzitu kamionů na Říčansku

8. 2. 2018

Značky omezující tranzit kamionů Říčanskem se musejí zakrýt. Krajský úřad Středočeského kraje zrušil opatření obecné povahy o stanovení místní úpravy provozu. Proti rozhodnutí není odvolání. Úředníci tak opět pustili kamiony na silnice, kde od listopadu platil zákaz tranzitu nad 12 tun. Říčanská radnice však svou snahu o zákaz tranzitu rozhodně nevzdává.

pokračování


SENIOR TAXI v Říčanech od nového roku.

5. 12. 2017

Říčanské seniory začne od nového roku po městě a přidružených obcích dopravovat SENIOR TAXI. Přistavením objednaného vozu se cesta k lékaři, na nákup, poštu či úřad stane komfortní a dostupnou službou. Cestující s jedním doprovodem za cestu zaplatí pouze 15 Kč, službu bude dotovat město. Určena je pro osoby s bydlištěm v katastru Říčan nad 65 let nebo držitele ZTP a ZTP/P průkazu.

pokračování


Memorandum pro Pražský okruh do roku 2022 schválilo čtrnáct obcí

30. 10. 2017

Starostové obcí a některých pražských městských částí podepsali v Říčanech Memorandum za dostavbu Pražského okruhu. Žádají co nejrychlejší dostavbu jihovýchodní části okruhu mezi dálnicí D1 a Štěrboholskou spojkou a především pak ukončení další diskuze ke změnám trasy v této oblasti. Starostové napříč politickým spektrem upozorňují na škody, které nedokončení výstavby přináší obyvatelům.

pokračování


Zelená clona před hlukem z budoucího Pražského okruhu

19. 10. 2017

Výsadba pásů izolační zeleně byla slavnostně zahájena. První dub z rozsáhlé výsadby stromů a keřů, které v budoucnu sníží negativní dopady Pražského okruhu, byl vysazen dne 16. října 2017. Ruku k dílu přiložil starosta města Říčany Vladimír Kořen a Jan Javůrek jednatel společnosti Zoeller Systems s.r.o. Finančně na projekt přispěje Evropský fond pro regionální rozvoj.

pokračování


1-10/399  starší »  »»

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál