Tiskové zprávy

Klidné město opět získalo největší důvěru voličů. O jeden mandát posílila ZPŘ – STAN a také Unie pro sport

26. 9. 2022

Voleb do Zastupitelstva města Říčany, které probíhaly 23. a 24. září 2022, se zúčastnilo 5 980 voličů, což představuje 51,09 % volební účast. O hlasy voličů se ucházela čtyři politická uskupení: Klidné město, Změna pro Říčany – STAN, Unie pro sport a zdraví Říčany a SPOLU.

pokračování


Unikátní dešťový biotop

5. 7. 2022

Dešťový biotop u 3. ZŠ U Říčanského lesa vznikl v nevyužívaném atriu školy. Místo betonové dlažby zde vyrostla zelená oáza. Tento unikátní projekt má ukázat prospěšnost šetrného nakládání s dešťovou vodou. Stromy, keře a traviny budou zavlažovány vodou svedenou z okapů. Pohodlný pohyb přes biotop zajistí dřevěné lávky a chybět nebude ani prostor pro odpočinek a relaxaci s místy pro sezení.

pokračování


Budova České pošty na Masarykově náměstí je v majetku města

1. 7. 2022

Vedení radnice tím završuje záměr koupě po zhruba ročním jednání s Českou poštou. Služby pošty v přízemí budovy zůstanou pro klienty zachovány stejně jako dosud. Město připraví rekonstrukci celého objektu zejména fasády, aby budova byla ozdobou náměstí.

pokračování


Říčanští si přejí další investice do zastřešení zastávek a stavbu chodníku v Dukelské ulici

20. 6. 2022

Je rozhodnuto! V participativním rozpočtu Překvapte Říčany občané rozhodli, do čeho má radnice investovat pět milionů. V šestém ročníku vyhrály v projektech do dvou milionů náměty občanů na zastřešení autobusových zastávek a stavbu chodníku v ulici Dukelská. Do půl milionu má podle místních radnice investovat do renovace severního vstupu do Rondelu na nádraží, a také do revitalizace okolí u zříceniny hradu včetně instalace vyhlídkové terasy. V šestém ročníku se utkalo 8 velkých projektů a 14 malých. Hlasovali občané s trvalým pobytem starší 15 let. Celkem se zapojila bezmála tisícovka (968) Říčaňáků, kteří mohli hlasovat on-line nebo v infocentru na Masarykově náměstí a v Rondelu.

pokračování


Rozhodněte o pěti milionech z městského rozpočtu

29. 5. 2022

Pošesté v řadě Říčanští rozhodnou, kam půjde jedno procento z investičního rozpočtu města. Od 1. do 15. června můžou občané města starší 15 let HLASOVAT. Registrována byla rovná třicítky námětu. Sedm nesplnilo podmínky a do hlasování nepostoupilo. Provést rekonstrukci ulice Do Lehovce navrhli dva navrhovatelé, kteří jdou do hlasování společně. Návrh na Komunitní dvorek navrhovatelka po událostech na Ukrajině a vlně uprchlíků nahradila aktuálnějším tématem, a to po odsouhlasení na veřejném projednání. Do hlasování jde osm námětů v kategorii do dvou milionů a čtrnáct do půl milionu korun. Radnice pak bude realizovat dva první z každé kategorie s nejvyšším počtem hlasů.

pokračování


Pražský okruh Říčanům pomůže, tvrdí starosta

31. 3. 2022

Ústavní soud potvrdil platnost ustanovení o mezitimním rozhodnutí v liniovém zákoně, když zamítl návrh skupiny senátorů na zrušení příslušných paragrafů. Zákon tak nadále umožní výrazně snazší získávání pozemků pro klíčové dopravní stavby. Pražský okruh včetně stavby 511 od dálnice D1 do Běchovic, který významně odlehčí městu Říčany i dalším obcím a městským částem hl. m. Prahy, patří k nejdůležitějším připravovaným stavbám českých dálnic. Jeho dostavba alespoň v tomto úseku by mohla být konečně urychlena.

pokračování


Setkání na téma železniční koridor D204 Praha – Strančice – Bystřice u Benešova

7. 2. 2022

Ve čtvrtek 13. ledna proběhlo v Říčanech setkání s veřejností. Týkalo se výstavby železničního koridoru D204 Praha – Strančice – Bystřice u Benešova. Akci zorganizoval Středočeský kraj, dorazil krajský zastupitel a náměstek hejtmanky pro regionální rozvoj a územní plánování Ing. Bc. Jiří Snížek (Piráti) a ředitel Odboru přípravy staveb Ing. Pavel Paidar ze Správy železnic, státní organizace, který představil koncept Rychlých spojení včetně vysokorychlostních tratí a přiblížil připravovanou železniční trať mezinárodního významu, která se týká i našeho města.

pokračování


Za vodné a stočné letos zaplatíme méně

1. 2. 2022

Provozovatelem vodovodu a kanalizace ve vlastnictví Říčan pro období 2022 až 2031 se stala společnost 1. SčV a. s., která zvítězila v koncesním řízení. Rada města již také schválila ceny pro vodné a stočné na kalendářní rok 2022.  

pokračování


Rekonstrukce ulice Nedbalova za 9 milionů korun finišuje

27. 1. 2022

Půlroční stavební činnost se blíží k závěru. Pracovníci firmy HES stavební s.r.o. finišují s rekonstrukcí ulice Nedbalova. Město za kompletní rekonstrukci zaplatí zhruba 9 milionů korun. Opraveny nebo dobudovány byly inženýrské sítě vodovod, dešťová a splašková kanalizace. V další etapě přišel na řadu asfaltový povrch komunikace. Právě se dokončuje nový jednostranný chodník ze zámkové dlažby. Večer již svítí nové veřejné osvětlení.

pokračování


Město Říčany dokončilo výsadbu nových sadů, alejí a remízů

27. 1. 2022

Na zhruba šesti hektarech v patnácti lokalitách na pozemcích města v okrajových částech Pacova, Strašína, Kuří, Jažlovic, ale i u Tehova nechalo město Říčany vysázet aleje, remízy a extenzivní ovocné sady. Jde již o pátou rozsáhlou výsadbu, v rámci které, bylo vysazeno na pět set stromů a přes devět tisíc keřů a to v rámci projektu s názvem Výsadba krajinné zeleně Říčany - IV. Etapa (CZ.05.4.27/0.0/0.0/20_140/0012444).  

pokračování


1-10/452  starší »  »»

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211


ID datové schránky: skjbfwd
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)