Tiskové zprávy

Překvapte Říčany potřetí

1. 12. 2018

Zlepšujeme město podle vašich přání. Rozjíždíme třetí ročník participativního rozpočtování takzvané pébéčko. Stejně jako v předchozích ročnících rozdělíme pět milionů korun na vaše projekty. Opět budeme realizovat dva z kategorie malé do půl milionu a dva z kategorie velké do dvou milionů. Neurčujeme vám, zda to smí, čí nesmí být chodník. Sami víte, co je ve vašem okolí potřeba zlepšit. Limitem je jen celková částka. Můžete sami ovlivnit, kam půjde část peněz z městského rozpočtu. Možnost navrhovat a hlasovat má každý Říčaňák starší 15 let. Dva vítězné projekty z prvního ročníku už slouží veřejnosti. Na realizaci dalších se intenzivně pracuje.

pokračování


Říčanský most přes železniční trať je opravený a opět průjezdný

26. 11. 2018

Most v ulici 5. května, nazývaný Říčaňáky „most sebevrahů“ se koncem listopadu opět otevřel běžnému provozu. Důležitá trasa pro autobusy a auta prošla náročnou pětiměsíční rekonstrukcí. Státní fond dopravní infrastruktury na základě úspěšné žádosti města o dotaci přispěl ze svého rozpočtu přibližně dvaadvaceti miliony korun. Linky PID, Městské a Školní autobusové dopravy tak můžou opět využívat tuto rychlejší trasu spojující východní okraj města s centrem.

pokračování


Do školy v Kuří se opět vrátí děti

19. 11. 2018

Historická budova základní školy v Kuří opět ožije. Město uspělo s žádostí o dotaci na vybudování mateřské školky. S kapacitou 46 dětí přispěje k uspokojení převyšující poptávky po předškolním vzdělávání. Od Ministerstva pro místní rozvoj obdrží radnice necelých 18,5 milionů, zbytek ve výši zhruba 5 milionů doplatí ze svého rozpočtu. Hotovo by mělo být do konce roku 2019.

pokračování


Starostou Říčan do třetice moderátor Vladimír Kořen. Místostarosty projektant David Michalička a pedagožka Hana Špačková

19. 11. 2018

Ve středu 14. 11. 2018 proběhlo ustavující jednání Zastupitelstva města Říčany. Třinácti hlasy z jednadvaceti zvolili zastupitelé za starostu Říčan populárního moderátora Vladimíra Kořena /Klidné město/. Povede radnici na plný úvazek již třetí volební období.

pokračování


V říčanském Parku Václava Havla byly vysazeny stromy partnerských měst

30. 10. 2018

V Říčanech se dokončuje park, který ponese jméno Václava Havla. U příležitosti 100 let od založení Československa jej ozdobí i národní stromy partnerských měst Říčan. S výsadbou stromů svobody tak pomůžou zástupci měst z několika zemí Evropy. Například z Velké Británie, Dánska, Švédska, Polska, či Německa. O tom, že park se pojmenuje po posledním československém prezidentovi Václavu Havlovi, rozhodli říčanští zastupitelé v září.

pokračování


Potřetí v řadě se stane starostou Říčan Vladimír Kořen. Klidné město získalo opět důvěru většiny voličů. Senátor obvodu Benešov bude Říčaňák

8. 10. 2018

Voleb do Zastupitelstva města Říčany, které probíhaly 5. a 6. října 2018, se zúčastnilo 6663 voličů, což představovalo téměř 60% volební účast. O hlasy voličů se ucházelo pět politických uskupení: ODS, STAN, Klidné město, Unie pro sport a zdraví Říčany a Společně TOP 09 – Zelení – KDU-ČSL.

pokračování


Druhý pokus. Zákaz tranzitu nad 12 tun na Říčansku obnoven!

22. 9. 2018

Říčanská radnice boj s tranzitem kamionů nevzdala a po odkrytí značek v sobotu 22. 9. 2018 začalo na silnicích II. a III. tříd na Říčansku opět platit dopravní značení zakazující tranzit nad 12 tun. Projekt na omezení tranzitu prošel celým povolovacím procesem znovu. Pro toto opatření má radnice významnou podporu okolních obcí. 26 dopravních značek instalovaných v listopadu minulého roku tak opět platí.

pokračování


Radnice získala evropské finance na rozšíření říčanské čističky odpadních vod

19. 9. 2018

Na rozšíření kapacity čističky odpadních vod čekají drobní stavitelé a majitelé dosud nenapojených nemovitostí v Říčanech, hrozbou jsou ale velké developerské projekty. Právě pro ně je chybějící kapacita hlavní brzdou. Získání dotací bylo základní podmínkou na dlouhé cestě ke zkapacitnění ČOV, která trvá již několik let. Současná kapacita říčanské ČOV by měla být navýšena zhruba o 4 440 ekvivalentních obyvatel.

pokračování


Do Prahy na kole po cyklostezce již příští rok. Radnice získala téměř 100 milionů korun a může stavět

13. 9. 2018

Město Říčany ve spolupráci s městkou částí Praha – Kolovraty, obcemi Světice, Strančice, Všestary a městem Mnichovice uspělo s žádostmi o dotace na Cyklostezku Do Prahy na kole. Čtrnáctikilometrová trasa z Kolovrat do Mnichovic musí být dle podmínek dotace postavena do konce září příštího roku. Předpokládaná výše nákladů na realizaci celé trasy je 122 milionů Kč. Evropské dotace pokryjí 90 % způsobilých nákladů. Město Říčany zaplatí okolo patnácti milionů korun ze svého rozpočtu. Základní kámen byl poklepán 1. 9. 2018 u sadu Srnčí v rámci akce Vyladěný konec léta s Billou.

pokračování


Víceúčelový sportovní areál u Říčanského lesa se otevřel veřejnosti s novým školním rokem

4. 9. 2018

Rok trvala stavba víceúčelového sortovního areálu u Říčanského lesa, který budou využívat žáci přilehlé školy, sportovní kluby i široká veřejnost. Celá stavba byla hrazena z městského rozpočtu a přišla na necelých 45 milionů korun. Kromě klasických hřišť a sportovišť s nejmodernějšími umělými povrchy nabízí i adrenalinové zážitky v podobě pumptrackového okruhu, skatevého bazénu a lezecké stěny. Hitem bude i parkourové a workoutové hřiště. Na své si přijdou na dětském hřišti i nejmenší děti. Areál bude mít svého správce a provozní řád. Veřejnosti se areál otevřel se zahájením školního roku a při této příležitosti byla i slavnostně zasazena Lípa Olgy Havlové.

pokračování


1-10/418  starší »  »»

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál