Tiskové zprávy

Rozšíření služeb registru vozidel MěÚ Říčany. Zavedení hromadného podání by mělo zkrátit čekací dobu pro občany

 NOVÉ   28. 7. 2021

Z důvodu stále častějšího požadavku na registraci většího počtu vozidel najednou, připravuje MěÚ Říčany rozšíření služeb registru vozidel, a to zavedením tzv. hromadného podání. Cílem je zkrácení čekací doby pro občany, kteří v drtivé většině požadují jeden úkon (převod vozidla, změna údajů, ztráta technického průkazu, vydání registrační značky atd.). Služba hromadného podání bude zpřístupněna klientům s žádostí na 5 a více úkonů. MěÚ Říčany si od služby hromadného podání slibuje zlepšení služby registru v důsledku zrychlení odbavení a zkrácení čekací doby pro občany.

pokračování


Dramatický souboj o dva miliony v Překvapte Říčany svedly náměty mostku přes potok a lanové mosty na dětské hřiště

13. 7. 2021

V kategorii námětů do dvou milionů panoval vyrovnaný souboj o druhé místo – tedy realizaci - mezi náměty na lanové mosty na dětské hřiště u Mlejňáku a mostek přes Říčanský potok za zimní halou. V malých projektech do půl milionu se umístil na druhém místě chodník k oblíbenému koupališti Jureček. Absolutním vítězem hlasování v pátém ročníku participativního rozpočtu Překvapte Říčany se stal námět na víceúčelové molo u rybníka Jureček. Vítězný námět kategorie do 2 mil. řeší bezpečnost chodců v ulici Rooseveltova kousek od náměstí. Do hlasování o námětech obyvatel města se zapojilo bezmála tisíc lidí. Nově umožnil přístup do hlasování i Portál občana města Říčany.

pokračování


Do sportovní haly se opět vrátí kluby. S koncem prázdnin bude ukončeno i očkování

30. 6. 2021

Říčanská radnice se s Nemocnicí AGEL Říčany, a. s., dohodla na ukončení provozu očkovacího centra ve sportovní hale. Očkování by mělo ještě probíhat celé prázdniny do konce srpna. Od září by již měla sportovní hala plnit svůj účel, tedy poskytovat zázemí pro sportovní kluby. Očkování by se mělo přesunout do areálu říčanské nemocnice.

pokračování


Od července bude jezdit další vůz SENIOR TAXI, k lékaři vás sveze až do Prahy

30. 6. 2021

Říčanská radnice se rozhodla navýšit službu SENIOR TAXI o další vůz a okruh cest rozšířit až do Prahy. Již od července 2021 budou jezdit za dotovanou cenu 15 Kč dva vozy po městě (včetně místních částí). Za sto padesát korun se zájemci můžou svézt do vybraných zdravotnických zařízení v hlavním městě.

pokračování


POZOR NA TRAVIČE! V ŘÍČANECH BYLA POTVRZENA OTRÁVENÁ RYBÍ NÁVNADA

7. 6. 2021

Vyzýváme občany, aby zvýšili pozornost na svých procházkách, především v lesích. Hlídejte své psy i malé děti.

pokračování


Říčanské základní školy začnou testovat PCR testy ze slin od pondělí 17. května 2021

12. 5. 2021

Základní školy zřizované městem Říčany ve shodě s doporučením vedení města se rozhodly u všech žáků i zaměstnanců až do konce školního roku nahradit antigenní testování metodou testování RT-PCR. Frekvence tohoto testování je nově upravena na jedenkrát za 14 dní. Testování touto přesnější a šetrnější metodou začne v říčanských školách fungovat už v týdnu od 17. května 2021.

pokračování


Očkovací centrum v říčanské sportovní hale zahajuje 1. března ostrý provoz

1. 3. 2021

Říčany 1. března 2021 – Sportovní hala v Říčanech u Prahy se proměnila v místo, které lidem z širokého okolí slouží k očkování proti onemocnění COVID-19. Realizace celého projektu je výsledkem spolupráce města Říčany, Nemocnice Agel Říčany, a. s., a Středočeského kraje.

pokračování


Úprava okolí Marvánku, architektonická soutěž na expozici muzea na hradě nebo industriální park by měly být zrealizovány již letos

1. 3. 2021

Zastupitelstvo města Říčany projednalo v únoru úpravu rozpočtu města na rok 2021, čímž zajistilo finanční krytí především pro tyto investiční akce, které jsou připravené pro realizaci.

pokračování


V Říčanech zahájí 24. února provoz nové očkovací centrum s kapacitou až 500 lidí denně. Nemocnice AGEL Říčany a říčanská radnice finišují s přípravami a náborem personálu

10. 2. 2021

Sportovní hala v Říčanech u Prahy se za dva týdny promění v místo, které bude lidem z širokého okolí sloužit k očkování proti onemocnění COVID-19. Počáteční kapacita počítá s 200 očkovanými – v maximálním počtu se v novém centru bude moci očkovat až okolo 500 lidí. Sehnat na tento rozsáhlý projekt zdravotnický personál je nyní úkolem, který zaměstnává nejen říčanskou radnici, ale také Nemocnici AGEL Říčany, která má nad očkovacím centrem záštitu a bude jej provozovat.

pokračování


Novým starostou města Říčany je David Michalička. Na postu místostarosty ho nahradí Pavel Matoška, radu nově doplní Michal Anelt

17. 12. 2020

Po rezignaci dlouholetého starosty Vladimíra Kořena povede říčanskou radnici stavební inženýr David Michalička. Na jeho dosavadním postu místostarosty města ho nahradí podnikatel Pavel Matoška a sedmičlennou městskou radu doplní grafický designér Michal Anelt. Všichni jmenovaní jsou zastupitelé zvolení za hnutí Klidné město. Do nových pozic je schválila většina zastupitelů na svém včerejším jednání.

pokračování


1-10/465  starší »  »»

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál