Tiskové zprávy

O očkování bez registrace je zájem. Navíc se bude očkovat i v pátek

30. 11. 2021

V sobotu 27. listopadu mobilní očkovací tým v obřadní síni na Masarykově náměstí naočkoval 145 zájemců. Zdravotníci aplikovali 120 dávek během prvních dvou hodin. Po desáté hodině se již žádné fronty netvořily.

pokračování


OČKOVÁNÍ BEZ REGISTRACE V CENTRU ŘÍČAN!

18. 11. 2021

Mobilní očkovací tým bude od 23. listopadu každé úterý a sobotu v obřadní síni Staré radnice aplikovat vakcínu společnosti Pfizer zájemcům z řad veřejnosti. Dostavit se můžete bez předchozí registrace.

pokračování


Zastupitelé Říčan podporují referendum

8. 9. 2021

Zastupitelstvo města Říčany rozhodovalo o konání místního referenda ve věci zavedeného parkovacího systému. Panuje jednoznačná shoda všech zastupitelů nad tím, že hlas občanů musí být vyslyšen. Uspořádání referenda radnice podporuje a ctí principy demokracie a právního státu.

pokračování


Sdělení Ministerstva vnitra ČR k otázce referenda

17. 8. 2021

V reakci na aktivity iniciátorů akce „Nechci parkovací zóny v Říčanech“ se město začalo včas a odpovědně připravovat na řádné zajištění referenda, neboť lze předpokládat, že dojde k nasbírání potřebného počtu podpisů pod právě probíhající peticí.

pokračování


Dramatický souboj o dva miliony v Překvapte Říčany svedly náměty mostku přes potok a lanové mosty na dětské hřiště

13. 7. 2021

V kategorii námětů do dvou milionů panoval vyrovnaný souboj o druhé místo – tedy realizaci - mezi náměty na lanové mosty na dětské hřiště u Mlejňáku a mostek přes Říčanský potok za zimní halou. V malých projektech do půl milionu se umístil na druhém místě chodník k oblíbenému koupališti Jureček. Absolutním vítězem hlasování v pátém ročníku participativního rozpočtu Překvapte Říčany se stal námět na víceúčelové molo u rybníka Jureček. Vítězný námět kategorie do 2 mil. řeší bezpečnost chodců v ulici Rooseveltova kousek od náměstí. Do hlasování o námětech obyvatel města se zapojilo bezmála tisíc lidí. Nově umožnil přístup do hlasování i Portál občana města Říčany.

pokračování


Od července bude jezdit další vůz SENIOR TAXI, k lékaři vás sveze až do Prahy

30. 6. 2021

Říčanská radnice se rozhodla navýšit službu SENIOR TAXI o další vůz a okruh cest rozšířit až do Prahy. Již od července 2021 budou jezdit za dotovanou cenu 15 Kč dva vozy po městě (včetně místních částí). Za sto padesát korun se zájemci můžou svézt do vybraných zdravotnických zařízení v hlavním městě.

pokračování


Očkovací centrum v říčanské sportovní hale zahajuje 1. března ostrý provoz

1. 3. 2021

Říčany 1. března 2021 – Sportovní hala v Říčanech u Prahy se proměnila v místo, které lidem z širokého okolí slouží k očkování proti onemocnění COVID-19. Realizace celého projektu je výsledkem spolupráce města Říčany, Nemocnice Agel Říčany, a. s., a Středočeského kraje.

pokračování


Úprava okolí Marvánku, architektonická soutěž na expozici muzea na hradě nebo industriální park by měly být zrealizovány již letos

1. 3. 2021

Zastupitelstvo města Říčany projednalo v únoru úpravu rozpočtu města na rok 2021, čímž zajistilo finanční krytí především pro tyto investiční akce, které jsou připravené pro realizaci.

pokračování


V Říčanech zahájí 24. února provoz nové očkovací centrum s kapacitou až 500 lidí denně. Nemocnice AGEL Říčany a říčanská radnice finišují s přípravami a náborem personálu

10. 2. 2021

Sportovní hala v Říčanech u Prahy se za dva týdny promění v místo, které bude lidem z širokého okolí sloužit k očkování proti onemocnění COVID-19. Počáteční kapacita počítá s 200 očkovanými – v maximálním počtu se v novém centru bude moci očkovat až okolo 500 lidí. Sehnat na tento rozsáhlý projekt zdravotnický personál je nyní úkolem, který zaměstnává nejen říčanskou radnici, ale také Nemocnici AGEL Říčany, která má nad očkovacím centrem záštitu a bude jej provozovat.

pokračování


Novým starostou města Říčany je David Michalička. Na postu místostarosty ho nahradí Pavel Matoška, radu nově doplní Michal Anelt

17. 12. 2020

Po rezignaci dlouholetého starosty Vladimíra Kořena povede říčanskou radnici stavební inženýr David Michalička. Na jeho dosavadním postu místostarosty města ho nahradí podnikatel Pavel Matoška a sedmičlennou městskou radu doplní grafický designér Michal Anelt. Všichni jmenovaní jsou zastupitelé zvolení za hnutí Klidné město. Do nových pozic je schválila většina zastupitelů na svém včerejším jednání.

pokračování


1-10/464  starší »  »»

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211


ID datové schránky: skjbfwd
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)