Tiskové zprávy

Memorandum pro Pražský okruh do roku 2022 schválilo čtrnáct obcí

30. 10. 2017

Starostové obcí a některých pražských městských částí podepsali v Říčanech Memorandum za dostavbu Pražského okruhu. Žádají co nejrychlejší dostavbu jihovýchodní části okruhu mezi dálnicí D1 a Štěrboholskou spojkou a především pak ukončení další diskuze ke změnám trasy v této oblasti. Starostové napříč politickým spektrem upozorňují na škody, které nedokončení výstavby přináší obyvatelům.

pokračování


Zelená clona před hlukem z budoucího Pražského okruhu

19. 10. 2017

Výsadba pásů izolační zeleně byla slavnostně zahájena. První dub z rozsáhlé výsadby stromů a keřů, které v budoucnu sníží negativní dopady Pražského okruhu, byl vysazen dne 16. října 2017. Ruku k dílu přiložil starosta města Říčany Vladimír Kořen a Jan Javůrek jednatel společnosti Zoeller Systems s.r.o. Finančně na projekt přispěje Evropský fond pro regionální rozvoj.

pokračování


Odešel vzácný člověk a umělec Josef Brázda

13. 9. 2017

Po krátké těžké nemoci v sobotu dne 9. září 2017 zemřel ve věku 78 let pan Josef Brázda. Říčany přišly o významnou osobnost uměleckého a společenského života.

pokračování


Investice roku začala. Víceúčelový sportovní areál u Říčanského lesa se staví.

31. 8. 2017

Jedna z největších letošních investic říčanské radnice byla zahájena. Za školou U Říčanského lesa na rozloze 1,5 hektaru vzniká víceúčelový sportovní areál. Stavbu víceúčelového areálu, doporučil Generel sportovišť, který si radnice nechala vypracovat. Areál bude využívat nejen škola, ale hlavně široká veřejnost včetně sportovních klubů a organizací. Postupně bude vybudováno fotbalové hřiště s umělou trávou, atletický ovál včetně sektorů pro skoky a hody, venkovní tribuna, pumptrack, skatepark, víceúčelové hřiště, dětské hřiště, workout fitness, parkour a lezecká stěna. Vzniknou i nová parkovací místa. Investice přijde radnici na necelých 46 milionů. Pokud bude úspěšná naše žádost o dotaci z programu MŠMT ČR, uhradit by mohla až 20 milionů. Hotovo by mělo být do konce školního roku 2017/18.

pokračování


Soutěž Zlatý oříšek Středočeského kraje 2017. Objevujeme talenty.

7. 7. 2017

Kdo si letos odnese originální keramickou sošku, finanční odměnu a postoupí do celonárodního kola přenášeného Českou televizí? Bude to výborný sportovec, hudebník, tanečník, výtvarník či někdo z netradičního oboru? Možná to bude právě vaše dítě či svěřenec. Přijímáme přihlášky talentů od 6 do 14 let.

pokračování


Rodí se plán nového zeleného náměstí v centru města

3. 7. 2017

Městu Říčany se podařilo odkoupit od společnosti RIM ENGINEERING s.r.o. strategicky položený pozemek v centru města. Původně zde developerská společnost chtěla vybudovat bytové domy projektu rezidence Viola, nicméně poloha pozemku naproti nádraží a nedaleko centra byla vyhodnocena jako nejvýhodnější pro vybudování zeleného veřejného prostranství. Jeho součástí by mělo být menší náměstí včetně prostoru pro drobné obchody a služby a také místa pro krátkodobé parkování typu K+R, autobusovou zastávku a v neposlední řadě také objekt pro parkování u nádraží, který však bude schován v zeleni.

pokračování


Izolační zeleň a aleje v Říčanech s využitím dotací

26. 6. 2017

Zmírnění dopadu hluku a prachu z komunikací, dotvoření krajinných prvků a zabránění větrným a vodním erozím je hlavním smyslem výsadby izolační zeleně, alejí a remízků. K jejich realizaci využíváme dotační programy.

pokračování


ROZHODNUTO: Na Říčansku začne platit zákaz tranzitu kamionů na silnicích druhé a třetí třídy.

11. 5. 2017

Říčany získaly pravomocné rozhodnutí na zákaz tranzitu kamionů. Jde například o dálniční přivaděč z Říčan a okolí na dálnici D1, tedy silnici II/101. Řidiči, kteří nemají v místě nakládku nebo vykládku, nebudou smět oblastí projíždět a hrozí jim výrazná pokuta. Průjezd kamionů budou monitorovat a vyhodnocovat i kamery úsekového měření. Vzhledem k nedostavěnému Pražskému okruhu si právě přes Říčany zkracují cestu kamiony z celé Evropy.

pokračování


Historická budova říčanského nádraží patří městu!

4. 5. 2017

Po přibližně tříletém jednání s Českými drahami patří tato historicky významná stavba městu. Za budovu byla zaplacena částka 7,1 mil. korun. Říčaňáci v minulém roce koupi jednoznačně podpořili prostřednictvím elektronického hlasování Řídím Říčany. Zde také hlasovali o jejím dalším využití.

pokračování


Říčany bezpečnější! Statistika prokazuje, že v roce 2016 výrazně ubylo trestných činů.

24. 4. 2017

Zvýšená činnost Městské police i působení obvodního oddělení Policie ČR v Říčanech přispívá k bezpečnějšímu městu. Dokládají to údaje o činnosti policie předložené vedení města. Díky posílení počtu strážníků MP a obecně zvýšené aktivitě policistů v ulicích města se naopak zvýšil počet přestupků projednaných v blokovém řízení. Lidé platili pokuty především za nedovolené zastavení či stání nebo porušení vyhlášek města.

pokračování


1-10/387  starší »  »»

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál