Tiskové zprávy

Říčany hledají zhotovitele na obnovení podchodu pod železniční tratí

15. 9. 2020

Město Říčany vyhlásilo veřejnou zakázku na stavební práce na Obnovení bezbariérového přístupu k podchodu trati Praha – Benešov II. Lhůta pro podání nabídek je do 7. 10. 2020 11:00 hod. Trať odděluje centrum Říčan od městské části Radošovice a obnovení podchodu by přispělo k propojení obou lokalit.

pokračování


Říčanské kameny zmizelých budou mít infostánek na náměstí

11. 8. 2020

Začátkem letošního roku získalo město příspěvek od Nadačního fondu obětem holocaustu na projekt „Informační stánek k Říčanským kamenům zmizelých“, který realizuje spolu s Muzeem Říčany. Projekt byl představen v únorovém čísle Kurýra. Podle původního harmonogramu měl být infostánek otevřen v červnu 2020. Bohužel v důsledku koronavirové pandemie se práce na projektu v období března až května téměř zastavily a byly zahájeny znovu v červnu.

pokračování


Město společně s FK Říčany opravuje fotbalovou tribunu

14. 7. 2020

Na základě smlouvy o spolupráci města a fotbalového klubu začala pětiměsíční oprava fotbalové tribuny v centru Říčan. Budova postavená k příležitosti spartakiády v roce 1975 v akci „Z“ bude kompletně zrekonstruována za 7,2 milionu korun. Po rekonstrukci poskytne komfortnější zázemí jak hráčům, tak divákům. Benešovská stavební společnost HOSS a.s. vybuduje šatny s vlastním sociálním zařízením, kompletně obnoví vnitřní povrchy v interiéru. Kromě vnitřních prostor opraví také střídačky pro hráče, část fasády, sedáky v hledišti a střechu. Nově přibude osvětlení k upravenému chodníku k tribuně. Významnou část financí ve výši 4,7 mil. získal klub z dotací MŠMT. Zbylou část ve výši 2,26 milionu doplatí město ze svého rozpočtu a klub přispěje vlastními prostředky, 240 tisíci.

pokračování


Začala plánovaná modernizace říčanského dopravního hřiště

14. 7. 2020

Včera město předalo stavební společnosti MM Hallinto s.r.o. areál dopravního hřiště. Během pětiměsíční rekonstrukce vznikne moderní výukový areál pro dopravní výchovu i hřiště pro volný čas. Po dobu rekonstrukce nebude areál pro veřejnost přístupný. O modernizaci oblíbeného čtyři desítky let starého areálu rozhodli v loňském hlasování participativního rozpočtu s názvem Překvapte Říčany sami občané. Necelé dva miliony korun budou investovány do nového povrchu silnic i chodníků, vodorovného i svislého dopravního značení. Hřiště zatraktivní nové prvky jako křižovatka se semafory, křížení se železniční tratí včetně kolejí a výstražníků, maketa benzínové pumpy a vláčku zajíždějícího do tunelu. Školáci budou moci využít novou venkovní učebnu a vznikne zázemí včetně skladu pro dopravní výuku. Lákadlem pro nejmenší budou šlapací autíčka. Přibudou i stojany na kola, lavičky a další mobiliář včetně servisního stojanu na kola a výukových tabulí. Areál se stane atraktivním pro děti, rodiče i výuku.

pokračování


Říčanští dobrovolní hasiči mají nový zásahový požární vůz

17. 6. 2020

Jednotka sboru dobrovolných hasičů (JSDH) Říčany bude vyrážet k mimořádným událostem s úplně novým cisternovým vozidlem značky SCANIA. Požární vůz představí veřejnosti 6. června od 14 hodin na Masarykově náměstí. Říčanští dobrovolní hasiči v loňském roce vyjeli k rekordnímu počtu 82 událostí. V součinnosti s profesionálními hasiči zasahují u požárů, povodní, při ekologických haváriích, autonehodách a v dalších náročných situacích. Pro účinnou pomoc je klíčová rychlost, dobrá technická vybavenost a odpovídající připravenost zasahujících hasičů. Technická vybavenost se s novým vozem vyrovná profesionálnímu sboru. Zřizovatelem JSDH Říčany je od roku 2001 město, které také finančně a organizačně nákup vozidla za 8,4 milionu korun zajistilo. Město uhradilo vůz díky úspěšné dotaci a získaným financím z EU ve výši 4,7 milionu korun, zbylou část ve výši 3,7 mil. hradilo z rozpočtu, ze zisku z pokut.

pokračování


Padesát tisíc nových stromů. Říčanům se daří obnova městských lesů po kůrovcové kalamitě

17. 6. 2020

Už na jaře se správcům městských říčanských lesů podařilo zajistit obnovu lesa. I přes koronavirovou krizi během února a března zasadili dělníci na padesát tisíc stromů. Na většině z celkem 14 hektarů holin, které vznikly loňskou nucenou těžbou, už tak znovu rostou stromky. Smrkovou monokulturu nahradily většinou duby, jedle, buky, javory a habry. Firma při sázení využila motorových vrtáků, kdy sázela do hloubky kolem 40 cm tak, aby kořeny dubů měly dostatek vláhy. Dalšímu kácení se však říčanský les nevyhne, rozsah kůrovcové kalamity závisí na počasí.

pokračování


Dopravní opatření pro zklidnění dopravy před 3. ZŠ u lesa od 8. června

28. 5. 2020

Ranní dopravní špičku před jednou z říčanských škol se město Říčany, po vzoru evropských měst, rozhodlo řešit poměrně zásadním opatřením. Vjezd do ulice Školní, kde se nachází 3. ZŠ u Říčanského lesa, bude ve dnech školního vyučování v čase od 7.30 do 9 hodin zakázán. Opatření začne platit v pondělí 8. června 2020. Kromě dopravního značení bude do ulice instalována překážka a na dodržování bude dohlížet městská policie. Vjezd bude povolen pouze říčanským školním autobusovým linkám. Záměrem města je vymístit automobily z bezprostřední blízkosti vstupu do školy, kde při parkování a vystupování vznikaly nebezpečné situace. Naopak podpořit chce radnice jiné, udržitelnější způsoby dopravy žáků do školy.

pokračování


Pavel Šporcl: Koncert na vlnách hudby a naděje na říčanském Jurečku

27. 5. 2020

Po několika měsících, kdy jsme si museli odpustit hromadné akce a společná setkání nejen s umělci, je tu návrat, uvolnění a naděje. Zveme vás na trochu jiný koncert. Sálem bude přírodní koupaliště Jureček, rozestupy zachováme jak na pláži, tak na lodičkách, na kterých se budete moci nechat unášet na vlnách hudby v provedení houslisty Pavla Šporcla. Jeho jevištěm bude hladina jednoho z nejoblíbenějších říčanských rybníků v údolí Rokytky – Jureček. Nevšední kulturní zážitek, který budete vnímat všemi smysly, připravilo město Říčany na pátek 12., sobotu 13. i neděli 14. června vždy od 21.30 hod.

pokračování


Sbírka obětavým zdravotníkům

7. 4. 2020

Město Říčany vyhlásilo časově neomezenou veřejnou sbírku pro rodinu zdravotní sestry z Thomayerovy nemocnice a pro další obětavé zdravotníky, kteří se v důsledku své práce nakazili nemocí COVID-19. Finanční pomoc můžete posílat na číslo účtu: 19-6131000227/0100.

pokračování


V Říčanech jsou nově rozmístěny čtyři defibrilátory (AED)

27. 2. 2020

Říčanská radnice nakoupila čtyři nové automatizované externí defibrilátory (AED) a nechala je rozmístit po městě. Přihlásit se můžete i na kurz první pomoci, který radnice, ve spolupráci s dodavatelem, zdarma zorganizuje pro zájemce z řad veřejnosti. Přístroje jsou umístěny v infocentru na Masarykově náměstí, v nonstop recepci DPS (Dům s pečovatelskou službou) na Komenského náměstí, u bazénu volnočasového centra Na Fialce a u správce Sportoviště u lesa. Jejich nákup podpořili občané v hlasování Překvapte Říčany v rámci participativního rozpočtování. Personál kontaktních míst, kde jsou přístroje umístěny, prošel školením, ale použít je může kdokoli v případě potřeby.

pokračování


1-10/452  starší »  »»

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál