Tiskové zprávy

Do Říčan by se mohly přestěhovat stovky policistů krajského ředitelství PČR. Policie získala téměř 5 hektarů pozemků

6. 2. 2020

Řešení dlouhodobého nedostatku policistů na jihovýchodě od Prahy existuje a potřebuje nyní podporu finanční a organizační. Shodli se na tom na jednání ředitel Krajského ředitelství policie Středočeského kraje Václav Kučera se starostou Říčan Vladimírem Kořenem (Klidné město). V Říčanech totiž leží už desítky let nevyužitý pozemek, kde měla původně stát věznice. Rozlehlý areál po jednání s ministerstvem spravedlnosti přešel přes Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových právě do vlastnictví Policie ČR. Na ploše o rozloze 4,6 hektarů chce policie postavit své krajské centrum a třeba také ubytovnu pro zhruba 80 policistů. Projekt je mezi investičními prioritami české vlády. Policie plánuje do Říčan přesunout na 850 osob včetně zásahové jednotky. Centrum vyroste v těsné blízkosti Pražského okruhu. Výstavba by měla stát necelé dvě miliardy korun.

pokračování


Školka Větrník bude. Město získalo část požadované dotace

27. 1. 2020

Říčanské radnici se podařilo získat dotaci, nutnou pro stavbu další budovy pro předškolní vzdělávání. Mateřskou školu Větrník pro 96 dětí postaví město na svém pozemku v ulici Bílá. Školka s kapacitou čtyř tříd poskytne dětem i rozsáhlou zahradu s herními prvky. Stavět by se mohlo začít již tento rok. Radnici stavba vyjde na bezmála 65 milionů, z čehož 41 mil. pokryjí dotace z fondů EU.

pokračování


Nejvíce financí v Říčanech poteče opět do vodohospodářské infrastruktury, nových školských zařízení a dalších dopravních staveb

9. 1. 2020

Rozpočet města na rok 2020 počítá s investičními výdaji v celkové výši 356 milionů korun. Pokračovat budou velké investiční akce zejména v oblasti vodohospodářské infrastruktury. Říčanskou kasu vyjdou v tomto roce na zhruba 100 milionů korun. Poté, co v loňském roce radnice investovala do opravy stoky A, provedla rekonstrukci kanalizace a vodovodu v ulici Politických vězňů a postavila vodovodní řad na Strašín a Pacov, bude pokračovat se započatými stavbami Intenzifikace ČOV Říčany a ve Voděrádkách stavbou vodovodu a kanalizace

pokračování


„Zelená“ energie v budově úřadu na Komenského náměstí

8. 1. 2020

Elektrická energie v budově městského úřadu na Komenského náměstí bude o něco zelenější, tedy z obnovitelných zdrojů. Zajistí to sto pět fotovoltaických panelů o špičkovém výkonu, které jsou nově umístěny na střeše budovy. Solární energie z 15 % nahradí energii odebíranou z distribuční sítě, tedy z konvenčních zdrojů. Ty u nás stále tvoří převážně energie ze spalování fosilních paliv, hlavně hnědého uhlí. Díky energii ze solárních panelů by mělo být v ovzduší o něco míně škodlivých emisí oxidu uhličitého.

pokračování


Projekt Voda pro domácí postoupil do další etapy

12. 11. 2019

Pouze sedmdesát tisíc kubíků pitné vody navíc může poskytnout pražská vodovodní síť Říčanům. Zastupitelstvo města rozhodlo, aby toto množství, na které mají Říčany opční právo, připadlo v první řadě stávajícím obyvatelům města.

pokračování


Hazard v Říčanech v následujících letech skončí

2. 10. 2019

Říčany se připojily ke zhruba pěti stům obcí, které zakázaly na svém území provozování hazardních her. Výsledky studie (Nadační fond proti korupci) i praxe měst jasně dokazuje, že pokud města hazard omezí či úplně zakáží, sníží se ve městech kriminalita. Závislost, která je s hraním automatů spojená, má vážné společenské dopady, kterým je lépe předcházet, než řešit její následky.

pokračování


Na říčanské čistírně se začíná stavět. Rozšíření kapacity se blíží

2. 10. 2019

Stavební práce na rozšíření kapacity čistírny odpadních vod v Říčanech startují. Dlouho očekávanou investici za 104,5 milionů korun podpořily evropské fondy. Operační program životní prostředí poskytne částku zhruba 76 milionů korun. Ve veřejné zakázce na stavbu uspěla Společnost pro Intenzifikace ČOV, Říčany, která nabídla nejvýhodnější cenovou nabídku a měla dostatečné reference z podobných staveb. Na výstavbu má 20 měsíců od předání staveniště. Současná kapacita říčanské ČOV by měla být navýšena zhruba o 4 440 ekvivalentních obyvatel. Na rozšíření kapacity čističky odpadních vod čekají majitelé dosud nenapojených nemovitostí, ale i stavebníci.

pokračování


Houslový koncert Pavla Šporcla a jeho hostů rozezní nový říčanský sál ve Staré radnici

30. 8. 2019

Unikátní koncert Pavla Šporcla (housle), Viléma Vlčka (violoncello) a Michala Rezka (klavír) slavnostně otevře nově zrekonstruovaný sál 6. září 2019 na Staré radnici. Restaurátoři zde dokončili práce na záchraně rozsáhlých maleb. Ty odhalili stavbaři před dvěma lety při rekonstrukci havarijního stavu střechy. Nástropní malbu naivního charakteru z poloviny 19. století a secesní pás šablonového dekoru na nosných stěnách nechalo město opravit za zhruba tři miliony korun. Po rozsáhlé rekonstrukci patra, střechy a roční práci restaurátorů zde vznikl reprezentační sál i malá výstavní síň. Po skončení koncertu mohou hosté při vernisáži shlédnout obrazy akademického malíře a rodáka Karla Pokorného. Ty pak budou pro veřejnost přístupné i v dalších měsících.

pokračování


Kompostéry do říčanských zahrad

9. 8. 2019

Říčanští můžou získat kompostér zdarma. "Město podporuje ekologicky šetrnou likvidaci organického odpadu z domácností a zahrad. Vyhazování bioodpadu do popelnice a následné nakupování zahradního substrátu do truhlíků nedává vůbec žádný smysl. Ke správné zahradě prostě kompost patří," vysvětluje starosta Říčan Vladimír Kořen /Klidné město/.

pokračování


Stromky, keře a založené květné louky zaplnily okolí Marvánku a lemují okrajové obytné části Říčan

3. 7. 2019

Přes čtyři stovky stromů a bezmála třináct a půl tisíc keřů na celkové výměře přes šest hektarů, to jsou čísla z nejnovější výsadby zeleně. Volně přístupné ovocné sady, remízy a nová izolační zeleň je dokončena. Nejnovější výsadba krajinné zeleně v okolí Marvánku se stane základem pro krajinný park. Izolační zeleň vysazena na západním okraji města v budoucnu pomůže odclonit rodinné domy od hluku a škodlivin z dálnice a přivaděče. Výsadbu provedla společnost STROMMY COMPANY, s.r.o. za necelých 3,7 milionu korun. Bezmála tři miliony korun poskytl Státní fond životního prostředí z financí EU.

pokračování


1-10/443  starší »  »»

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál