V pondělí začnou opravy povodňových škod v říčanském lese

19. 9. 2014

Stavební práce se v říčanském lese rozeběhnou v pondělí 22. září 2014. Technika se začne s největší pravděpodobností přesouvat již o tomto víkendu. Náklady na akci dosahují částky necelých 2,3 milionu korun, z větší části ji pokryje dotace ze SZIF.

Opravy po loňské povodni budou probíhat v lokalitě u Starého koupadla, kde dojde k zavření cesty proti proudu Rokytky (nad lávkou). Dojde k dosypání břehu utržené lesní cesty. Současně se bude pracovat na lesních cestách za Olivovnou v úsecích Olivovna – Tehov a Olivovna – Světice.

Zhotovitelem akce je společnost Porr, a.s., která nabídla ve veřejné soutěži nejnižší cenu ve výši 2.281.939,- Kč. Výše dotace z Programu rozvoje venkova SZIF je 1.670.000,- Kč. Město zafinancuje zbylou část ze svého rozpočtu.

„Prosíme návštěvníky lesa o respektování informací od stavební společnosti a o strpění při možném uzavření lesních cest. Také žádáme občany, aby dbali zvýšené bezpečnosti, protože v lese hrozí nebezpečí kvůli zvýšeného pohybu těžké mechanizace jako jsou nákladní automobily, bagry atd.,“ apeluje vedoucí odboru životního prostředí Radek Smetánka a doplňuje: „Po ukončení akce se však výrazně zlepší stav lesních cest, které budou vhodné a bezpečné nejen pro chodce, ale i cyklisty a maminky s kočárky.“ 

Dokončení je naplánováno na konec října.

Adéla Ambrožová
Tisková zpráva města Říčany

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211


ID datové schránky: skjbfwd
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)