V Říčanech se 18. února odehraje Mistrovství Evropy kněží ve futsalu

27. 1. 2020

Do středočeských Říčan se sjedou kněží i biskupové z 18 evropských států. V úterý 18. 2. 2020 v městské sportovní hale a v hale centra Na Fialce odehrají zápasy 14. ročníku Mistrovství Evropy kněží ve futsalu.

 

Poprvé v České republice, a právě v Říčanech, proběhne 14. ročník Evropského šampionátu kněží ve futsalu. Přípravy akce se ujala Římskokatolická farnost Říčany ve spolupráci s křesťanskou sportovní organizaci Orel. Záštitu převzal Dominik kardinál Duka OP, který se osobně účastnil slavnostního rozřazení týmů do skupin, které se konalo v pražském arcibiskupském paláci 10. 12. 2019.

Foto: Rudolf Flachs, Slavnostní rozlosování do skupin provedl Dominik kardinál Duka 10. 12. 2019

Do Prahy a Říčan se sjede na 260 účastníků z 18 evropských zemí. Delegace budou ubytovány v Praze a sportovní část se odehraje v Říčanech v úterý 18. 2. 2020 v městské sportovní hale (vedle zimního stadionu) a v hale volnočasového centra Na Fialce. Úvodní zápasy odstartují zhruba okolo poledne po mši svaté v kostele sv. Petra a Pavla na Masarykově náměstí, kterou bude sloužit Mons. Charles Daniel Balvo, diplomat Svatého stolce. 21. září 2018 jej papež František jmenoval apoštolským nunciem v České republice, čímž se stal i doyenem diplomatického sboru České republiky.

Z kostela se po mši svaté jednotlivé týmy rozejdou na sportoviště, kde až do večerních hodin (cca do 20 h.) budou probíhat jednotlivé zápasy. Úvodní zápas turnaje odehraje domácí tým České republiky s Itálií v říčanské sportovní hale (vedle zimního stadionu) v úterý 18. 2. 2020 cca v 11:30 hod., ve stejný čas proběhne i utkání mezi Polskem a Rumunskem Na Fialce. „Přijďte fandit!“ zve sportovní fanoušky hlavní organizátor a zároveň člen reprezentačního týmu místní farář P. Konstantin. Tým české reprezentace se v exhibičním zápase utká i se zástupci Říčan.

Tuto sportovně-duchovní akci evropského formátu podpořilo rozhodnutím zastupitelstva město Říčany částkou 200 tisíc korun, k dispozici dalo i sportovní halu k utkáním. Kromě Říčan proběhnou mše svaté v chrámu sv. Ludmily na pražských Vinohradech, ve Strahovském klášteře a v katedrále svatého Víta na Pražském hradě.

Losování určilo českému týmu ve skupině B obhájce titulu z Portugalska, silný tým z Maďarska a mužstvo Kazachstánu. Doprovodný program šampionátu bude zaměřen na poznávání Prahy, proběhne i společné slavení bohoslužeb. Důležitější než hra samotná jsou však přátelská setkání utužující mezinárodní společenství kněží, sdílení životních zkušeností, poznávání nových zemí, jejich kultur a tradic. V neposlední řadě jde o přiblížení kněžského života veřejnosti.

První ročník se odehrál v roce 2003 v Rakousku. Tým České republiky se účastní pátého ročníku. Poprvé se zapojil na ME na Slovensku, následně v Chorvatsku, Itálii a loni v Černé Hoře. Kněží z našich diecézí dosud na evropských turnajích nepostoupili do závěrečných bojů o medaile. Turnaje se neúčastní jenom kněží, ale také biskupové některých diecézí, a to i jako hráči.

ROZLOSOVÁNÍ SKUPIN

 

SKUPINY

A

B

C

D

Chorvatsko

Slovensko

Srbsko

Bělorusko

Albánie

Portugalsko

Maďarsko

Itálie

Česká republika

Kazachstán

Polsko

Rumunsko

Ukrajina

Slovinsko

Bosna a Hercegovina

Kosovo

Rakousko

Černá Hora

 

 

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál