Vaše nápady mění město!

30. 10. 2019

Zapojte se do čtvrtého ročníku participativního rozpočtování, jak se říká u nás do pébéčka (z anglického Participatory budgeting), třeba to bude právě váš nápad, který bude město realizovat. Od 1. listopadu můžete podávat náměty.

Stejně jako v minulých letech i letos vyčlenilo město ze svého rozpočtu pět milionů korun na vaše náměty. A co můžete navrhovat? Cokoli, co bude možné realizovat na majetku města a bude sloužit veřejnosti. Realizace nápadu včetně projektu i následných pětiletých nákladů na údržbu by neměla odhadem přesáhnout dva miliony korun. Navrhovatelem musí být občan Říčan starší 15 let. Námět můžete zaslat on-line přes www.prekvaptericany.cz nebo vyplňte leták, který naleznete v Kurýru, a přineste ho osobně do infocentra či pošlete e-mailem na ridim@ricany.cz. Následným krokem nutným k postupu je debata o vašem námětu na jednom ze čtyř veřejných setkání. Setkání se uskuteční v průběhu listopadu a prosince 2019 v říčanských restauracích, konkrétně: 18. 11. v KC Labuť, 25. 11. v Hospůdce Na Marvánku, 2. 12. v Restauraci Jureček a 16. 12. v hotelu Pavilon, vždy se sejdeme v 18.30 hod., přítomni budou zástupci úřadu i vedení radnice. Realizovatelnost a finanční náročnost prověří pracovníci úřadu. Podle nákladů rozdělí projekty na malé do 500 tisíc a velké do dvou milionů. Před hlasováním, které se uskuteční na přelomu května a června 2020, proběhne kampaň jak navrhovatelů, tak radnice.

 

Co všechno už vaše náměty v Říčanech změnily

Pro cyklisty město postavilo u nádraží zastřešené B+R parkoviště pro kola s cykloboxy. Dobudovalo i chybějící kus chodníku v ulici Domažlická a rozšířilo chodník v ulici Široká. Projektanti navrhli budoucí podobu industriál parku pro „náctileté“. Na vaše přání nechalo město umístit pro návštěvníky lavičky do Říčanského lesa. Pro vyznavače zdravého pohybu vybudovalo volně přístupnou posilovnu na Lázeňské louce, kterou také hojně využívají členové místního ragby klubu. Nenáročnou sportovní aktivitou pro celou rodinu je nové adventure minigolfové hřiště, které město otevřelo letos na Marvánku. Po rekonstrukci prostor v domě číslo 13 zahajuje svoji činnost i charitativní obchůdek Koloběh. Zde najdou prostor pro seberealizaci všichni, kteří chtějí pomáhat, bez rozdílu věku. Vítány jsou jak maminky na mateřské, studenti, tak samozřejmě i senioři. Vítězné projekty z posledního pébéčka jsou v přípravné fázi. Vyhlášena je veřejná zakázka na dodavatele defibrilátorů, které město umístí na čtyři místa ve městě. V lese jsme s navrhovatelem prošli cesty, na kterých budou provedena opatření na zadržení vody v lese a budou opraveny. Nacházejí se v lokalitě mezi Jurečkem a ulicí Zelená. Proběhla jednání ohledně modernizace dopravního hřiště a investiční oddělení pracuje na přípravě projektu. Vítězný projekt na úpravu stanovišť separovaného odpadu bude nutné koordinovat s celkovou koncepcí nakládání s odpady, kterou město aktuálně řeší v souvislosti se změnou legislativy.

Přílohy

projekt park pro nactilete (002).png (1598 kB)

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál