Vernisáž výstavy Umění (O) půlnoci Petra Písaříka

13. 9. 2023

Zveme vás do Městské Galerie Říčany na vernisáž výstavy „Umění (O) půlnoci“ autora Petra Písaříka 20. září od 18 hodin. Vernisáž doplní koncert českého hudebníka Varhana Orchestroviče Bauera. Těšíme se na vás. Vstup zdarma.

Komentovanou prohlídku s autorem si nenechte ujít 4. října od 18 hodin. Výstavu si můžete prohlédnout zdarma kdykoliv v otevírací době galerie: Út–Pá 15–17, So 9–12

Výstava Umění (O) půlnoci je autorským počinem jednoho z nejobtížněji zařaditelných českých umělců Petra Písaříka. Autor svobodně používá směs materiálů, technologických postupů s výsledkem ohromujících citových erupcí. 

Petr Písařík vstupuje na scénu v euforické dekádě 90. let jako zakládající člen výtvarné skupiny Pondělí, která postmoderní postupy nahrazuje novou citlivostí. Autoři vstupují do 90. let aktivitami, kdy tradiční malířské postupy jsou doplněny o precizní kombinace materiálů, technologií a odvážných výtvarných citací.

Výstava sama začíná nezbytnou návštěvou autorova ateliéru, kdy se potkává ve zdánlivém chaosu malba, sochařství, řemeslo a něco, co se nad chaosem vznáší, něco, co je silným zážitkem pro diváka.

Výstava pro Městskou galerii Říčany vznikla jako site-specific umění. Výstava je navržena pro prostor galerie, se kterým chce autor svobodně pracovat, nechá vznikat nové souvislosti, kombinuje tradiční obrazy s podivnou, a přesto výtvarně silnou plastikou, pohybuje se na hranici architektury, konceptuálního a užitečného umění.

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211


ID datové schránky: skjbfwd
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)