Výstavba nové MŠ Zahrádka v Říčanech

Fond: ROP Střední Čechy
Program: ROP Střední Čechy 
Rok podání: 2013 
Zpracovatel dotace: Ing. Z. Miltnerová/ Ing. H. Jarošová/ (město Říčany)
Fyzické zahájení: 6/2014
Konec realizace: 6/2015
Celkové náklady: 22 mil. Kč
Z toho dotace: téměř 12 mil. Kč 

Město obdrželo dotaci ve výši 11 877 367,94 Kč z Regionálního operačního programu Střední Čechy na projekt výstavby nové Mateřské školy Zahrádka. Zděná dvoupodlažní mateřská škola vznikne blízko křižovatky ulic Labská - Otavská, kde město vlastní pozemek o velikosti necelých 5000 metrů územním plánem určený pro občanskou vybavenost. Kapacita zařízení bude 4 třídy pro 28 dětí, celkem zajistí předškolní docházku až 112 dětem. Partnery projektu jsou Muzeum Říčany, Základní škola Nerudova, Říčany, okres Praha-východ, a Husova knihovna v Říčanech.

Děti slavnostně otevřely novou mateřskou školu Zahrádka

22. 6. 2015

V pátek 26. 6. proběhlo slavnostní otevření nové mateřské školy Zahrádka v Říčanech za účasti vedení města a dalších zástupců, kteří se na stavbě podíleli. Na školku v Labské ulici se přišlo v rámci Dne otevřených dveří podívat i mnoho rodičů a dětí. Ty se ujaly i stříhání slavnostní mašle v barvě jednotlivých tříd.

pokračování


Výstavba Mateřské školy Zahrádka se blíží do finále

1. 6. 2015

V těchto dnech se postupně dokončuje výstavba nové mateřské školy Zahrádka v Říčanech. Stavba školky pro 112 dětí trvala více než rok. Město totiž muselo ukončit smlouvu s původní stavební firmou, která přestala plnit termíny. Stavbu tak dostavila jiná společnost. Zápis dětí se předpokládá v průběhu června, nejdřív je však nutné budovu zkolaudovat a zapsat školu do školského rejstříku.

pokračování


Město překonává problémy s výstavbou MŠ Zahrádka. Školku dostaví jiná firma

11. 2. 2015

Město Říčany se v lednu rozhodlo ukončit spolupráci se společností, která od jara 2014 stavěla Mateřskou školu Zahrádka. Stavební firma GREEN PLACE s.r.o. se dostala do značných problémů s dodržením časového harmonogramu a nedostála ani dalším závazkům plynoucím ze smlouvy o dílo. Nyní radnice vyhlásila veřejnou zakázku na nového zhotovitele, který školku dokončí.

pokračování


Výstavba Mateřské školy Zahrádka se blíží do finále

8. 1. 2015

V prosinci se dokončilo vnější zateplení a finální úprava fasády budovy mateřské školy. V lednu se práce přesunou do interiéru, kde budou probíhat kompletace zdravotechniky, vytápění a osazení koncových prvků elektroinstalace, následovat bude výmalba, pokládka podlah a dokončovací práce včetně...

pokračování


Dokončení výstavby mateřské školy a denního stacionáře se mírně opozdí

5. 11. 2014

Výstavba dvou zásadních stavebních projektů - Mateřské školy Zahrádka a Denního stacionáře OLGA běží v co nejrychlejším tempu. Město se však musí potýkat s mírnými komplikacemi. Z důvodu náhlé vážné nemoci jednatele společnosti, která realizuje obě stavby, se posune termín dokončení na konec letošního roku nebo leden 2015.

pokračování


Nová mateřská škola Zahrádka v Říčanech se už staví!

9. 4. 2014

Na pozemku s rozlohou necelých 5 000 m2 u křižovatky ulic Labská a Otavská v Říčanech se 21. března rozeběhly první stavební práce, které povedou k vybudování nové mateřské školy Zahrádka s kapacitou pro 112 dětí. Hotovo má být v listopadu a školní třídy chce město otevřít již v lednu příštího roku.

pokračování


Mateřské školy v Říčanech mohou přijmout přibližně 225 dětí. Zápis tentokrát proběhne ve dvou vlnách!

11. 3. 2014

Hlavní zápis do všech tří mateřských škol v Říčanech pro školní rok 2014/2015 proběhne ve středu 9. dubna 2014 od 8.00 do 17.00 hodin. Přijímaní dětí se ve všech školkách řídí stejnými kritérii a podle správního řádu. Dítě zpravidla ve věku 3-6 let je možné zapsat pouze na jednu mateřinku! Pro rozhodování je důležité vědět, kolik dětí jednotlivé školky mohou přijmout.

pokračování


Ježíšek přinesl do Říčan novou školku. Město získalo dvacetimilionovou dotaci na její výstavbu

6. 1. 2014

Říčany slaví ohromný úspěch! V příštím roce můžou postavit úplně novou mateřskou školu Zahrádka v Labské ulici až pro 112 dětí. Městu se totiž podařilo obdržet dotaci ve výši necelých 20 milionů korun z Regionálního operačního programu Střední Čechy, která pokryje většinu celkových nákladů.

pokračování


Dobrá zpráva pro maminky: Říčanské školky v příštím roce nabídnou více míst

3. 10. 2013

Dvě stavební akce by v příštím roce měly přinést znatelné rozšíření počtu míst v městských školkách v Říčanech. V srpnu zastupitelé schválili investiční záměr zcela nové mateřské školky v ulici Labská, město má měsíc a půl od rozhodnutí nejen projektovou dokumentaci, ale dokonce vydané stavební povolení a podanou žádost o podporu z evropských peněz v rámci ROP Střední Čechy. Pokračují také práce na rozšíření MŠ U Slunečních hodin. Pokud se vše podaří, měl by se počet míst v příštím roce rozrůst o 161 dětí.

pokračování


Město plánuje postavit novou mateřskou školu až pro 112 dětí

3. 9. 2013

Zastupitelé Říčan schválili na svém srpnovém zasedání investiční záměr na výstavbu nové mateřské školy Labská. Vedení města našlo pro stavbu zařízení, které pojme až 112 dětí, vhodný městský pozemek u křižovatky Otavská-Labská. Celkové předpokládané náklady na projekt jsou přes 20 milionů korun, město chce peníze získat z Regionálního operačního programu Střední Čechy.

pokračování


Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211


ID datové schránky: skjbfwd
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)