Výstupy z jednání Krizového štábu města Říčany /ORP/

29. 10. 2020

📍 Říčanská nemocnice se personálně stabilizuje, město Říčany poskytuje ubytování zdravotníkům, vytvořen je seznam případných dobrovolníků zdravotníků z řad Sborů dobrovolných hasičů.
📍 Předpokládá se, že rozhodnutím Vlády ČR zůstanou školy v příštím týdnu uzavřeny včetně těch speciálních, termín zahájení prezenční výuky zatím není stanoven.
📍 Kvůli organizačním potížím se zajištěním provozu a šíření nemoci COVID-19, zůstane následující týden zavřená MŠ Zahrádka. O provozu dalších školek bude zítra rozhodovat městská rada na základě aktualizovaných informací.
📍 Krizový štáb doporučuje zřizovatelům MŠ na Říčansku, aby v případě aktuálního výskytu pozitivních případů u zaměstnanců školky (pedagogický i ostatní personál) dočasně přerušili provoz.
📍 Říčanská hřiště a sportoviště zůstávají otevřená, nicméně správci ve spolupráci s městkou policií vykáží z prostor každého, kdo bude porušovat vládní nařízení.
📍 Farmářské trhy proběhnou, přičemž dodržovat se budou krizová opatření Vlády ČR a krizového štábu města Říčany. Pro vytvoření prostoru pro stánky i nakupující Městská policie Říčany znovu uzavře komunikaci přiléhající k radnici a poště. Je zakázána konzumace jídla a nápojů u stánků. Zůstane pouze prodej farmářských potravin.

V Říčanech se už blíží počet aktivních případů čtyřem stovkám /přesně 385 případů/. Takřka stovka se už vyléčila /83 z celkových 468 případů/. V okrese Praha-východ je nyní více než 3800 aktivních případů.

Děkujeme všem zdravotníkům, kteří reagovali na výzvu města a Nemocnice Říčany a přihlásili se s nabídkou pomoci.

 
Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál