Výstupy z jednání Krizového štábu města Říčany /ORP/ ze dne 5. 11. 2020

6. 11. 2020

Aktuálně je v Říčanech téměř 600 pozitivních osob na Covid-19, přes sto nakažených hlásí hygienici například v Mnichovicích, Kostelci nad Černými lesy nebo v Kamenici. Celkově je v okrese Praha-východ přes 5 300 případů, dalších zhruba tisíc lidí je v kategorii vyléčení.

 
📍 Největší nárůst činí počty klientů i zaměstnanců v Domově seniorů ve Voděrádkách (92+30), zařízení se tím dostalo do složité personální situace a požádalo veřejnost i Krizový štáb Středočeského kraje o personální pomoc.
📍 Krizový štáb řešil distribuci antigenních testů a ochranných pomůcek pro zařízení a organizace pečující o seniory, chybí informace o státní distribuci testů, ve spolupráci s nemocnicí Říčany se hledají cesty, jak zabezpečit odběry zaměstnanců či klientů organizací, které nemají dohody s praktickými lékaři či vlastními zdravotníky.
📍 Říčanská nemocnice má zatím kapacitu na příjem pacientů pozitivních na Covid a je dostatečně vybavena technicky i materiálně, včetně kyslíkové podpory.
📍 Na říčanském odběrném místě v průběhu října už testovali více než tisíc lidí.
📍 Všechny mateřské školy v Říčanech budou otevřeny, byť bude mírně upravena organizace provozu, situace se však může měnit ve vazbě na výsledky testů zaměstnanců školek.
📍 Školské zařízení vyčleněné pro děti zdravotníků a zaměstnanců Integrovaného záchranného systému je v provozu(3.ZŠ), stará se o zhruba 15-20 dětí a zařízení by mělo sloužit i širší skupině státních zaměstnanců
📍 Olivova dětská léčebna se připravuje na znovuobnovení provozu, využití objektu jako zálohy nemocničního systému se ukázalo zatím jako nepraktické.
Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál