Žákovský turnaj říčanských škol 2016

17. 5. 2016

Ve čtvrtek 19. 5. 2016 od 9:00 proběhne na ragbyovém Stadionu Josefa Kohouta turnaj pro kluky i holky 6.-9. tříd základních škol a víceletých gymnázií v olympijském sedmičkovém ragby a ve školním tagovém ragby.

Turnaj pořádá Žákovské zastupitelstvo Města Říčany společně s Městem Říčany v rámci projektu Patriot ve spolupráci s Rugby Clubem Mountfield Říčany.


Akce se koná pod záštitou místostarostky Mgr. Hany Špačkové a za podpory hejtmana Středočeského kraje. Partnery jsou společnost Rengl, Mikroregion Ladův kraj a Pekařství Frydrych. Účast na turnaji přislíbil hejtman Středočeského kraje Ing. Miloš Petera. 


 

ORGANIZAČNÍ POKYNY A PROPOZICE ŠKOLÁM

  • Turnaj je vyhlášen pro dvanáct kategorií žáků třech základní škol a dvou víceletých gymnázií v Říčanech. Hrají zvlášť družstva chlapecká, dívčí a smíšená. Škola obsazuje kategorie dle vlastního výběru a počtem družstev, které dokáže v dané kategorii naplnit. Je možné hlásit družstva do všech kategorií i více družstev v jedné kategorii. Vždy však jen po jednotlivých třídních ročnících zvlášť do turnaje jen chlapců, jen dívek či jen smíšených družstev. Dále platí, že turnaje jen chlapců a jen dívek jsou hrány v kontaktním ragby a turnaje ve smíšených družstvech jsou hrány ve školním bezkontaktním ragby s pásky.
  • Po celou dobu turnaje bude přítomna zdravotní služba a sanitka rychlé záchranné služby.
  • Soutěžící na turnaji by měli mít vhodnou, nejlépe uzavřenou sportovní běžeckou obuv nebo turfy (nikoliv kopačky se špunty), sportovní oblečení do každého počasí a nejlépe co nejvíce jednotné za tým či školu (není však podmínkou). Vždy před zápasem obdrží hráči rozlišovací dresy do hry.
  • V turnaji mezi sebou soutěží týmy v rámci jednotlivých kategorií a zároveň školy počtem hrajících týmů a jejich nasbíranými body v každé kategorii. 
  • Každá škola získá podle celkového umístění svých týmů v jednotlivých turnajích hodnotné věcné ceny, vítězný tým v každé kategorii obdrží ceny pro jednotlivce. 
  • Školy, jejichž týmy v některé z kategorií zvítězí, postupují jako škola do celostátního finále ve školním bezkontaktním ragby smíšených družstev, které se uskuteční 8.6.2016 v Praze Na Markétě.
  • Během turnaje bude pro všechny soutěžící a pedagogický doprovod zajištěn zdarma oběd a pitný režim. 

Vyhlášené kategorie Žákovského turnaje říčanských škol

Chlapci
(kontaktní ragby)
Chlapci 6 třídy a primy
Chlapci 7 třídy a sekundy
Chlapci 8 třídy a tercie
Chlapci 9 třídy a kvarty

Dívky  
(kontaktní ragby)
Dívky 6 třídy a primy
Dívky 7 třídy a sekundy
Dívky 8 třídy a tercie
Dívky 9 třídy a kvarty

Smíšené
(školní bezkontaktní ragby)
Smíšené 6 třídy a primy
Smíšené 7 třídy a sekundy
Smíšené 8 třídy a tercie
Smíšené 9 třídy a kvarty

Ředitel turnaje je Filip Richter, žákovský starosta, student maturitního ročníku Masarykova klasického gymnázia.

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál